Najdi forum

zadnjica in trebuh

Lep pozdrav!

Je moč s trebušnjaki zmanjšati salo okrog pasu? Vsaj hitreje kot le z dieto.

In še nekaj me zanima. Je kakšen način, s katerim bi si napolnila zadnjico? Tudi če z maščobo, ni nujno, da so to mišice. Najbolje nekaj vmesnega. Imam namreč plosko in povešeno zadnjico.

Drugače pa, z vajami, koliko časa potrebuješ za pridobitev mišic na zadnjici, če redno vadiš, vsak dan?

Hvala in lep dan.

Za zadnjico ti garantiram, da pomaga steper (stimulator stopnic) ali pa kar hoja po stopnicah oz. v hrib 😉

Pri hoji po stopnicah ne trpijo kolena?
Koliko mi svetuješ, 10 minut na dan? Steperja namreč nimam.

Slišala sem, da najhitreje izgubiš salo okrog pasu s tekom in plavanjem. Kaj menite vi?

nova
Uredništvo priporoča

Ja, če imaš probleme s koleni, potem to ne bo prava pot zate in ti drugače ne znam svetovati.
Glede časa: začni postopoma, pa po minutah zvišuj, sama sem po enem mesecu komot zdržala tudi po 30 min na steperju, kar je baje kar veliko.
Upam, da se oglasi kakšen poznavalec, ki ti bo še bolj natančno svetoval.


-S trebušnjaki ne boš izgubila nič špeha okoli trebuha
-za rit delaj počepe in izpadni korak z ročkami , hoja v hrib,…
-vadi vsak drugi dan ne vsak dan

..pa kje dobivate take informacije, jojoj…

drrr….kako se znebiti špeha okol trebuha, na trebuhu….katere vaje je treba delat?
kako zmanjšati obseg trebuha, stegen in riti?

DRRR

Pa bi res rada slišala tvoj čudežni nasvet kako se zmanjša salo okrog pasu, če to ne z dieto in trebušnjaki …

Tud mene zanima…..7kg sem shujšala pa imam še vedno preveč trebuha…..zgleda, da sem čudno razporejena.

Maščobnih oblog na posameznih delih telesa se ne da izgubiti z nobeno vajo. Špeh se namreč topi proporcionalno po vsem telesu, in to le s pomočjo “oskubljenih kalorij” in aerobnim treningom , ki traja več kot pol ure skupaj, najbolje pa celo uro (tek, kolesarjenje, hoja v hrib, nordijska hoja, steper, orbitrek…). S plavanjem se ne pokuri kaj dosti maščobe, pravzaprav za to še največ naredi mrzla voda, ki porabi kalorije, da telo ogreva.
Torej, dekleta v naravo! Gibajte!
Zadnjico se da lepo okrepiti po nasvetih DRRR-ja, ampak to so vaje za nekoga, ki že ima malce kondicije. Za tiste začetnice pa je bolje da ležete na hrbet na tla, pokrčite kolena, dvigate boke in ob tem stiskate zadjico. Ali pa klečite na vseh štirijh in dvigate pokrčeno nogo v zrak za zadnjico! Ampak… teba je DELAT! Ne le malce migat… do izčrpanosti mišice, le tako bo rasla in boste dobile lepo oblikovano ritko.
Dekleta, splača se malce potruditi, zdaj ko ste mlade, vam bo to kar hitro uspelo, samo stisnite zobe!

Kolesarka, tudi jaz sem veliko kolesarila in to ne po ravnem….nisem lenuh. Ampak potem je prišla poškodba, zlom rame….včasih sem veliko tekla, pojem manj kot porabim, kilogrami gredo dol…trebuh pa ostaja že nekaj let.Vem, da je bilo potrebno odrekanje in ni mi težko…sam rada bi dobila super postavo.

če resno zastaviš , ni nikjer nobenega čudeža. Ni zadost samo neki prebrat. Je treba vedet kako trenirat, kakšni pripomočki, kdaj trenirat, koliko časa, koliko aerobno, koliko anaerobno,pravilna izvedba vaj, koliko ponovitev, kakšna hrana, kolikokrat na dan, kdaj OH, kdaj beljakovine,..in še en kup detajlov…

če si res toliko informiran/a, zakaj pa ne razlošiš bolj natančno, prav gotovo še koga zanima, ne samo mene.

Daj vzemi si čas pa nam npiši en najbolj učinkovit primer vsega zgoraj naštetega.

LP D

Se opravičujem, če sem besede napačno obrnila. Za nisem imela v mislih lenobe. Le preveč jih poznam, ki hodijo v fitnes na klepet, pa kolesarit tako, da po dveh vrtljajih počivajo…, k aerobiki 1x tedensko 1 mesec…

Slavček le tako naprej…, poišči način, da boš kljub poškodbi nekoliko gibala, saj noge te še nesejo, kajne?

Z vajami za krepitev, moč itd. samo krepimo mišice in oblikujemo telo. Zagotovo pa maščobe ne odpravljamo. “Topi” se samo z znojem in primernim pulzem.
Kar piše DRRR do neke mere drži, ampak to pride v poštev bolj za fitnes tekmovanja, mi, navadni smrtniki pa si s tem kaj dosti ne moremo pomagat.

Pri ženskah je ta nesrečna maščoba vedno nekje neugodno razporejena. Pri enih v pasu in zadnjici, druge se ne morejo znebiti močnih nog (zato tudi NE telovadijo, zaradi strahu, da bi dobile mišice in s tem še “debelejše” noge).
Dekleta, kaj ni težko, ko se tako obremenjujete z malenkostmi. Kaj pa je kupček maščobe na trebuhu ali celulit na stegnih, če pa se ve počutite fit!
Hkrati pa si postavljate veliko obremenitev in hkrati omejitev. Poskusite se sprejeti s temi malenkostmi. Pobožajte se tam, kjer vas najbolj moti in si povejte, da ste si všeč! In si prizadevajte za to, da boste vitalne in zadovoljne!
Če pa želite najti navodila za specifične vaje, samo vtipkajte v iskalnik, vrže nešteto zadetkov, potem pa izberite. Karkoli boste delale, bo za nekaj koristno.

Ženske smo hecna bitja, vedno najdemo razlog, da z nečem nismo zadovoljne 🙂

če si res toliko informiran/a, zakaj pa ne razlošiš bolj natančno, prav gotovo še koga zanima, ne samo mene.

Daj vzemi si čas pa nam npiši en najbolj učinkovit primer vsega zgoraj naštetega.

LP D[/quote]
Važna je hrana: 5-7 obrokov, zjutraj OH, čez dan mešano, zvečer samo belajkovine. Lauf na tešče, po kavi brez cukra, z mlekom in popiti vodi kolikor mogoče. Tek min. 50 min., vsak drugi dan. Kupi proteine za vmesne obroke in dve ročki za vaje za noge in rit, ter naknadno še za vse ostalo.

Mislim, da se tvoj odgovor ne nanaša na trebuh (kot je bilo postavljenno vprašanje) saj preveč omenjaš rit in noge.

LP D

Kolesarka….tud sama poznam primere, ko ženske pravjo, da kolesarijo pa telovadijo pa se peljejo po ravnem…to zame ni kolesarjenje….jaz sem kolesarila do bližnjega hriba, kr fajn vzpon in spust al pa 60 km sami vzponi, spusti….po asvaltu seveda. k bo poškodba odpravljena bo konec kolesarske sezone, zato bom tečt začela, plesat, v hribe rada hodim….sem kr aktivna, sam maščoba je še bolj.

Zdravo!!!
lahko vam povem kako do lepega trbuščka!!!
jej beljakovine, ogromno vode je treba popit, 1x na teden nekaj sladkega (de ne obupaš!) in ogromno gibanja (hoja, tek, sex (tudi pomaga), vaje za trbuh tudi ne škodijo!). in v glavnem ne preveč mislit na lahkoto ki zna nastopit!!!

NIČ NI TAKO TEŽKO ČE SI LE ŽELIŠ!!!

Pozdravljeni. Mene pa zanima kako bi zmanšal zadnico imam namreč dolgo zadnico in mi ni všeč raje bi imel bol plosko. Kaj lahko storim da jo zmanjšam?

Dragi zan. Tako kot vsi ljudje na tem svetu. Telovadit in pravilno prehranjevat. Nekatere stvari so tudi genetske, ne moremo vsi biti popolni. Tako je, na žalost.

Telovadim vsak dan več ur ( kaj najbol pomaga za shujšanje zadnice?)

New Report

Close