Najdi forum

9kg v 3 tednih-je možno?

Ali je sploh možno v 3 tednih shujšati za 9 kg (namerno!) Poznate koga, ki mu je uspelo?
Ne se ustrašit, ne mislim tako hujšat. Me zanima, ker sem danes slišala, da je to izvedljivo, jaz pa dvomim.
Torej?

Ja, je. Poznam eno, ki je shujšala 10 kil v treh tednih. Samo nek sok je pila iz lekarne in vodo. Nek čistilni post je imela. Teh 10 kil ni 10 kil špeha, to moraš vedeti.

Poznam, vsako leto hujša slabe 3 mesece, gre dol za cca 20-25 kg, ki pa jih do naslednjege kroga kujšanja seveda pridobi nazaj.
Pa sitnoba, pa včasih kaka omedlevica…

Ampak ja, načeloma gre – o zdravju pa raje ne govorimo.

nova
Uredništvo priporoča

Če ima npr. nekdo 200 kg je možno, pri npr. 60 kg pa dvomim.

Jst sm rabla dobra 2meseca za 10kg. Brez kruha, sladkarij, veliko gibanja in telovadbe, pila samo vodo, lahka prehrana. In se super pocutim!

Aja pa pri teh hitrih dietah je problem to, da shujsas npr 9kg, potem se pa zredis za 12!Tko da je kar se mene tice to cist neuspesno in neumno!

Je možno, poznam osebno.
Dieta z nekim napitkom, veliko telovadbe in gibanja.

Cca 10 kil en mesec, potem pa še dvajset v naslednjih mesecih, torej
30 kil v pol leta (iz 110 na 80)

Ampak ne priporočam, ker potem so prišle posledice:
zdravje, postaranost (starejša izgledala za vsaj 10 let), linijo pa je držala samo kakšno leto, potem pa skoraj vse nazaj dobila.

jaz sem zdaj v treh tednih shujšala 6 kg. In sicer tako,da jem vse od sadja, zelenjave ogromno, meso 1x na dan, kak jogurt, jajce, klobase brez kruha.
Ne jem kruha, testenih, riža, krompirja, sladkarij.
No dvakrat sem pojedla kos domače pice in pa v nedeljo npr. porcijo pečenega krompirja zraven mesa.Veliko vode pijem.
Gibanje-tka tak, mi ne ostane veliko časa, ker pridem pozno domov iz službe in smo potem z otroci zunaj, pa likanje,pospravljanje.
No in v treh tednih imam 6 kg manj.Lačna sploh nisem, glava me več ne boli (prej me je skoraj vsaki drugi dan ko sem jedla hidrate),počutim pa se odlično.

Je možno! Seveda morajo biti ustvarjeni določeni pogoji.
– res prevelika telesna teža : ITM nad 35
– da se človek pred tem dejansko nažira s kruhom, sladkarijami in ocvrtimi jedmi
– da se človek pred tem dejansko nič ne giblje

a navkljub vsem tem pogojem velja pri vsem tem:
da tako hiter način hujšanja ni zdrav, in da dolgoročno vodi v samo še večjo debelost!

Najbolj zdravo je od 2 do 3 kg na mesec. V enem letu je to lahko 24 do 36 kg, kar pa se na telesu tudi ze lepo pozna. Ce vključite še hitro hojo, tek in fitness, potem pa sploh.

Katrine

Enako (pa še Nataša sem :))))))!

V treh tednih 6 kil. Najprej sem imela na sumu kandido, pa sem jo hotela izstradati. Potem sem opravila meritve, pa niso pokazale pretirane razpaslosti. Vendar vseeno vztrajam naprej, ker MORAM shujšati.
Samo ogljikove hidrate in sladkarije sem skenslala od ponedeljka do petka. Sobota – nedelja – jem vso hrano, le da sem obroke zmanjšala. In pazim, da ne pojem petih kosov peciva, ampak maksimalno dva.

In končno sem uspela reči naglas: DEBELA SEM ZARADI PREVEČ HRANE!!!!

Ne mečem si več peska v oči, da “nič ne jem”, da se “zdravo prehranjujem”, in da ne vem odkod se redim!!!!!

OD HRANE! JASNO IN GLASNO! OD HRANE!

Moj cilj je še – 10 kg. Ne pričakujem, da bo šlo tako hitro kot prvi teden, ko je šlo dol 4 kg, potem pa po 1 kg na teden.
Če bom še naprej izgubljala 1 kg na teden, bo čisto OK!
Čeprav trdim, da bi s kakšno bolj rigorozno dieto lahko šlo dol več kot 1 kg na teden!

Na primer tole (od te diete upoštevam vikende :))))))):

HITRA DIETA Z JAJCI

S to dieto lahko v petnajstih dneh izgubite do 15 kilogramov. Dieto uporabljajte največ 15 dni (oziroma 21, če upoštevamo 2 dni brez diete). Ker je dokaj restriktivna, se je pred njeno uporabo potrebno posvetovati z zdravnikom.

PONEDELJEK

Zajtrk: 1 pomaranča (ali v podobnem obsegu hruška, breskev, lubenica, melona – ne banana), 2 prepečenca, skodelica kave ali čaja brez sladkorja

Kosilo: 1 pomaranča, 1 kuhano jajce, 1 kislo mleko (ali jogurt)

Večerja: 2 paradižnika ali 2 dcl paradižnikove mezge, 2 kuhani jajci, 1/2 kg zelene solate (mala glavica) ali kumar, 2 prepečenca

VIR HD Dieta

TOREK

Zajtrk: 1 pomaranča (ali v podobnem obsegu hruška, breskev, lubenica, melona… – ne banana), 2 prepečenca, skodelica kave ali čaja brez sladkorja

Kosilo: 1 pomaranča, 1 jajce, 1 kislo mleko, 2 prepečenca

Večerja: 125 g mlete govedine, 1 paradižnik (ali 1dcl mezge), 1 prepečenec, 1 skodelica čaja ali kave

SREDA

Zajtrk: 1 pomaranča (ali v podobnem obsegu hruška, breskev, lubenica, melona – ne banana), 2 prepečenca, skodelica kave ali čaja brez sladkorja

Kosilo: 1, pomaranča, 1 kuhano jajce, 1 kislo mleko, 1 manjša glavica solate, 1 pomaranča

Večerja: 125 g mletega mesa, 1 pomaranča, 1 prepečenec, 1 skodelica kave ali čaja

ČETRTEK

Zajtrk: 1 pomaranča (ali v podobnem obsegu hruška, breskev, lubenica, melona – ne banana), 2 prepečenca, skodelica kave ali čaja brez sladkorja

Kosilo: 125 g skute z malo mlečne maščobe (lahko pa tudi sira mozzarele), 1 paradižnik, 1 prepečenec

Večerja: 125 g mletega mesa, 2 paradižnika ali 2 dcl paradižnikove mezge, 1 jabolko, 1 prepečenec

PETEK

Zajtrk: 1 pomaranča (ali v podobnem obsegu hruška, breskev, lubenica, melona – ne banana), 2 prepečenca, skodelica kave ali čaja brez sladkorja

Kosilo: 200 g kuhanega mesa ali ribe, 1 paradižnik, 1 prepečenec

Večerja: 500 g kuhane zelenjave (korenček, grah, krompir,), 1 jajce, 1 paradižnik

VIKEND:

Jejte normalno.

ZA VZDRŽEVANJE PRIDOBLJENE TEŽE:

Ko dosežete želeno težo, jo vzdržujete tako, da vsak ponedeljek jeste po tem jedilniku.

Zajtrk: 1 limonada brez sladkorja (lahko uporabite umetna sladila)

Kosilo: 1 jajce, 1 prepečenec, 1 paradižnik (lahko še eno jabolko)

Večerja: 1 prepečenec, 1 paradižnik (lahko še eno jajce)

DODATNI NASVETI:

Meso in kuhano zelenjavo lahko začinite z vegeto
Med dieto ne pijte alkohola
Živila lahko jeste vroča ali hladna, a pomembno jih je jemati v točnem vrstnem redu, prav tako ne smete izvzeti nobenega navedenega živila
Po petih dneh izgubite 2,5 – 5 kg. Po petih dneh ste 2 dni brez diete in jeste normalno, a zmerno, po dveh dneh dieto ponovno ponovite in tako 3 krat po 5 dni (3*5=15)
V petnajstih dneh diete (če odštejemo dni brez diete), lahko izgubite do 15 kg, ki jih ne boste povrnili, če po dieti jeste normalno in vsak ponedeljek po jedilniku za vzdrževanje telesne teže

Poznam, a sorry…niti slučajno ne verjamem v to in ne priporočam! Izgubiš 9kg, pridobiš še kakšno ali dve zraven! Na kratki rok gre, na daljši nikakor…..Da ne govorim še o drugih posledicah.
Manj jest in migat 365dni v letu…to je taprava “dieta”, pa ne bo nobenih problemov več!

Meni je tudi uspelo, vendar je bila to odvečna teža, ki je ostala še leto dni po porodu. Nisem pa imela nobene drsatične diete, le po 5-i uri popoldan nisem več jedla, vsak večer pa “odplavala” 50 dolžin bazena. Kilogramov nisem dobila nazaj.

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Je možno:

Pirnatova dieta – Leta 1991 v treh tednih iz 68 kg na 56, ki sem jih obdržala do leta 2000, ko sem začela z IVF postopkom.

V glavi se je treba prepričati, da so sladkarije in cvrtje nezdrava hrana in celo strupena. Tako sem se jaz prepričala v to in se redko pregrešim, ker se mi zdi, da si bom zapacala telo.
S to dieto lepo izgubljaš kg in jih tudi ohranjaš.
Čimveč zelnjave in sadje med obroki.

je možno-s postom

Ja seveda, sadje, zelenjava in beljakovine. Preverjeno deluje. Še posebej na dolgi rok, pa čeprav še kakšen krompirček ali riž poješ poleg. Pa tudi kaj sladkega ;-), seveda zmerno.
Pač se izogibaš sladkarijam in testeninam, v večjih porcijah, pa tudi jedem iz moke.
Tako tudi ohranjaš željeno telesno težo.

Tisti sok iz lekarne, ki ga nekateri omenjate, pa je najbrž javorov sirup, ki se ga kupi v lekarnah in tudi v nekaterih drogerijah, le da je ta, v drogeriji drugačen. Mislim, da ima celo dodanega nekaj sladkorja in manjšo vsebnost vitaminov.
Javorov sirup je namenjen kot dodatek ob raznih dietah ali samostojno. V bistvu je bolj namenjen čiščenju telesa, kot hujšanju.
Ob sirupu dobiš poleg tudi navodila za uporabo in kako se prehranjevati v prvih dneh po njem.

Lp

**************************************************************** Tja, kamor je vredno iti, ne vodi nobena bližnjica.

Je možno, ampak zakaj bi? Obstajajo zdravi načini hujšanja, ko ti ne pobira mišic, so rezultati trajnejši in nisi ‘izsušen in posušen’. Vsake predpisane diete že vnaprej odpadejo, ker smo si ljudje zelo različni tako po velikosti, kot teži in okusu.
Zame je bilo prelomno, da sem ukinila sladkarije (prej obsedena). S tem sem si ustalila krvni sladkor in nisem več požrešna. Zmanjšala sem si obroke, ki jih je zdaj več, vendar so manjši. Čimveč jih skušam skoncentrirati v prvi polovici dneva in čimmanj zvečer. Zvečer kljub temu jem, vendar malo.
Dol gre po pol kilce na teden, kar je za moje pojme idealno. Moj cilj ni shujšati, temveč se tako prehranjevati vse življenje.

verjetno je možno – sploh če gre za kako zgubljanje kil po porodu, ko se npr. izloča voda, ki se je nabirala v tkihiv …

Jaz sem po prihodu iz porodnišnice nekaj dni izgubljala po pol kile do kilo na dan, odvečnih slabih 15 kil pa sem se znebila v treh mesecih in pol – brez diete, brez telovadbe.

Sem ena tistih srečnic, ki jih po porodu mine tek (v ‘nenosečniškem življenju’ ne jem prav veliko, vendar kar naprej nekaj ‘meljem’, s tem, da dopoldne pogosto jem zelo malo, zvečer pa, pa tudi ponoči kdaj – ja, čisto skregano z logiko zdravega življenja, ampak tako jem že mnoga leta) in se jim presnova vrne na stare tirnice.

Po obeh porodih sem shujšala do svoje stare teže – potem mi teža neha padati. Med nosečnostmi se pa redim kot pujs 🙂

Ja se da shujšati po mojih izkušnjah, pa nisem bila nikoli prav močna.
Po hudi nesreči v moji družini sem v enem tednu ‘dala dol’ sedem kil. Nisem ne spala ne jedla, živela sem od pomirjeval, čikov in vode.

Če odštejem tablete in tobak, ki so brez kalorij, se torej dokazano da shujšati v 7 dneh 7 kil.

Ena dobra receptura za hujšanje je tudi v knjigi Imreja Kerteszija BREZUSODNOST.

ja jaz, ma ne namerno, čeprav je bilo zaželjeno da jih zgubim. samo v službo sem ponovno začela hodit.

New Report

Close