Najdi forum

pozna katera orlistat zdravilo?

za hujšanje..zanimajo me izkušnje?
http://www.viva.si/clanek.asp?arhiv=1&id=926

katja

Moja edina izkušnja, povezana s tem orlistatom je:

Bili smo na neki fešti, kjer se je jedlo in pilo ogromno. Le eni gostji se je nekontrolirano odvajalo blato – vpričo nas!

Smo jo hoteli peljati na urgenco, ker tega je bilo ogromno, pa ni hotela.

Šele čez nekaj časa smo izvedeli, zakaj: jemala je orlistat.

R

Uporabljam ga mesec dni, pod zdravstvenim nadzorom.Zaenkrat zelo zadovoljna, brez problemov.

bela marela, mi poveš kaj več,kako ti zdravnik kontrolira,kakšne reakcije, kako jih jemlješ….
hvala,

katja

Ko mi je zdravnica predpisala zdravilo mi je zmerila pritisk in me poslal na krvne preiskave,obvezno je tehtanje, da se vidi napredek. Pri njej se oglasim na 3- 4 tedne da se stehtava in izmeriva pritisk. Pod obvezno je vsak dan pol ure gibanja. Rekacije ni, razen če res pretiravaš z mastno hrano se lahko pojavi driska.Hujšanje traja cca 6 mesecev, v tem času naj bi izgubil 10 – 15 % telesne teže.Lp

hvala, kako pa ga jemlješ? eno tableto na dan po kosilu?
Jaz sem začela z njimi in nimam nobene reakcije,mislim niti ne grem na blato,kot da ga ne bi vzela,pa se kar bojim, da ne bo nič “pomagal”:)

katja

Koliko kg preveč pa imaš, če ni skrivnost, ker po moje zdravniki tega ne želijo kar tako na brzino predpisovat? Pred leti, ko sem po drugem porodu tehtala okrog 80 kg ( približno 25 kg viška glede na mojo višino) in mi pod nobenim pogojem ni uspelo shujšati, mi zdravnica ni želela predpisati nobenega “pomagala” pri hujšanju! Dejala je, da naj le pravilno jem in se več gibljem. Vse to sem izvajala in sedaj imam še okrog 7-8 kg viška, ki seveda nočejo dol na noben način. Že za teh 18, ki sem jih vrgla dol, sem potrebovala 3 leta (dolgo, vem), vendar ni šlo preprosto in bi si želela na lažji način vržt dol še preostale kile, da bi spet zaživela polno življenje. Zdravnice sploh ne upam vprašat za takšne tablete, ker me bo po moje vrgla skoz vrata! Vem da takšne tablete predpisujejo predvsem ljudem, ki imajo resnično močno povečano težo, pa vendarle imamo tisti, ki imamo za izgubit le nekaj kilogramov več dela z izgubo, kot tisti z 20- 30 viška! Sedaj ne vem, ali naj zamenjam zdravnika, ali se še 5 let trudim priti na tistih 55- 60 kilogramov?!

Ni skrivnost.Preveč imam dobrih 30 kg.Ja se jih je kar nabralo v letih. Mislim da je res veliko odvisno od zdravnika. Pri meni so se pojavile težave s koleni, tako da je bila odločitev še lažja.Katja34, tudi pri meni je bila ista zgodba.Vendar deluje. Vzamem ga 2- 3 krat dnevno, odvisno kaj jem. Ponavadi takoj po jedi.v mesecu dni sem izgubila 7 kg.

no potem naj povečam dozo, sedaj sem vzela samo enega,pa še to ne vsak dan(če sem zelo malo jedla),preveč imam cca.25 kg (sem leto dni po porodu in službi trpijo noge in seveda samopodoba)
bela marela,koliko časa ga že jemlješ in ali res nimaš neprijetnih reakcij?

katja

A ste vse prišle do zdravila pri zdravniku, ali se dobi tudi v prosti prodaji?

Dobi se pri zdravniku in meni zdravnik ni kompliciral,povedala sem mu kakšne težave imam s težo oz.kakšno delo opravljam,kjer me teža močno ovira in sem dobila recept.

katja

Nevem, če bom naredil zdaj s tem kaj dobrega, a od, 20.1.2009, se lahko Orlistat Xenical oz. generik Alli dobi v EU brez recepta. Zakaj so se za to odločili mi je sicer vprašanje, a moram priznati, da je ideja/želja po tem z dneva v dan večja. Mogoče si ga bom pa res naročil. Lahko ga naročite preko interneta z Nemčije/VB, ker se seveda s tem tukaj pri nas nobeden ne ukvarja. Sicer pa je definitvno priporočljivo nadzor zdravnika. Odvrne te lahko le cena, ki je precej visoka cca 60€ za 30 dni.

Nakup me pa predvsem mika, ker že po dveh mesecih vsakodnevnega dvo urnega obiska fitnesa moja teža nič ne spremeni (98 kg pri velikosit 183), delež maščobe v teselu je le lahko padel iz 25 na 22% (cilj 14%), kar pomeni, da sem v dveh mesecih zgubil cca. 3 kg maščobe in pridobil 3 kg mišične mase. Mislim, da moram nekaj narediti na svoji prehrani in mogoče je to zdravilo rešitev? Bomo videli!

Zdravo,
v majno pomoč. Omenjena zdravila delujejo tako, da preprečujejo razgradnjo maščob, katere zaužijemo. Če maščobe ne zaužijemo, tudi ne učinkuje. S skrbno prehrano in znanjem, kje vse se nahajajo maščobe skrite v hrani, lahko sami zmanjšate vnos teh in učinek je tu brez zdravila.
Pa lep Dan
Bojan

Ahaa. Sem končno našla kar sem iskala. Pred časom mi je kolegica razlagala o tem zdravilu. No je že kar nekaj časa nazaj. Sem pa tudi jaz že slišala, da se sedaj dobi brez recepta.

Kolikor razumem, deluje po principu, da ti v bistvu ‘nagrajuje’ tvoj trud. Se pravi moraš vseeno migati in pravilno jesti ampak z Orlistatom oziroma Allijem je potem učinek samo še večji.

http://www.myalli.com/
http://www.alli.si/

Tablete za hujšanje – http://greencoffeeplus.si Hotela sem samo povedati, da je Bureno ekstra! Shujšala sem 14 kg v slabih 2 mesecih, kilogrami pa niso se vrnili.

New Report

Close