Najdi forum

Mladostnik in hujšanje

Pozdravljeni!
Stara sem 14 let in odločila sem se za hujšanje. Zanima pa me, ali bi bilo to zame to tvegano, saj sem še v obdobju rasti in razvoja.
Pa še to: Koliko kalorij bi morala dnevno zaužiti?
Lep pozdrav.

V nobenem primeru vam ne svetujemo hujšanja, raje se usmerite v šport in se začnite ukvarjati s telesnimi aktivnostmi, ki vas veselijo. Zgolj s hujšanjem (odrekanjem hrani) se boste samo ponovno oz. še bolj zredili.
Okvirni vnos kalorij dnevno, je odvisen od večih dejavnikov (presnova, način življenja – gibanje itd.), zato vam tega podatka ne moremo natančno opredeliti, približno pa je razpon od 1800 do 2400 kcal.

INŠTITUT ZA PREVENTIVNO MEDICINO Tržaška cesta 118, 1000 Ljubljana [email protected] www.zase.si

Vem, da je vse odvisno od mišične mase, teže kosti, zgradbe telesa itd. vseeno me zanima kolikšna je najprimernejša teža, če v višino merim 167cm?

nova
Uredništvo priporoča

Glede na indeks telesne mase, ki ga določa razmerje med telesno maso in kvadratom višine(kg/m2), bi se vaša normalna telesna teža gibala nekje med vrednostjo 18.5 – 24.9 ITM. Seveda morate upoštevati tudi spol in starost. Na internetu so dosegljive tabelce, ki so prirejene po teh dveh spremenljivkah.

Lep pozdrav!

********************************* INŠTITUT ZA PREVENTIVNO MEDICINO Tržaška cesta 118, 1000 Ljubljana [email protected] www.zase.si

Imam eno vprašanje:) Stara sem 14 let, visoka približno 160 cm in tehtam okrog 52 kg. Sem športnica in imam mišično maso. Pravijo mi da sem suha vendar se jaz ne vidim tako. Ali moram res znižati maso?

Nič vam ni potrebno storiti. Super ste taki kot ste. Ostanite zvesti gibanju!

********************************* INŠTITUT ZA PREVENTIVNO MEDICINO Tržaška cesta 118, 1000 Ljubljana [email protected] www.zase.si

Živjo ;D ;D
stara sem 13 let
in tehtam 58 kg JOK
rada bi pa skujšala 12 kg
kako? PROSIM POMAGAJTE.!!!!!
hvala usem ki mi boste pomagali

Preberite si vrsto člankov na temo Uravnavanja telesne teže na naši spletni strani http://www.zase.si.

********************************* INŠTITUT ZA PREVENTIVNO MEDICINO Tržaška cesta 118, 1000 Ljubljana [email protected] www.zase.si

sem moški star 13 visok nekje 167-170 in imam 90 kg kako naj shujšam???

star sem 13 let in imam 50 kilogramov,visok pa sem 170 cm. zanima me ali je to povprečje za 13 letnika ali imam preveč kg ali premalo.

hvala

pozdravljeni!
Stara sem 13 let in odločila sem se za hujšanje. velika sem 175 cm in imam 77 kg. Znima me kako bi bilo najbolje izgubiti 10 kg. Redno se ukvarjam s športom(3-4 na teden ), in pazim kaj zaužijem. Ali je moja telesna teža odvisna tudi od tega da se še razvijam in sem v puberteti? In ali je hušanje res tako potrebbno kot se mi zdi?
Hvala vsem tistim ki mi boste pomagali:) odgovor mi laho pošljete tudi na g mail:[email protected]

Imam eno vprašanje. Stara sem 15 let in se že 3 leta resno ukvarjam s športom, z atletiko. V tem času pa sem se, kljub treningom, zredila. Sedaj bi ob športu rada shujšala za cca. 5kg, vendar nevem kako naj se tega lotim. Visoka sem 178cm in tehtam 65kg. Kaj predlagate?

Pozdravljeni!

Vaša telesna teža je povsem primerna. Nadaljujte s športom in se ne obremenjujte s kilogrami na tehtnici. Vas pa vabim na našo spletno stran http://www.zase.si, kjer je v rubriki Članki veliko koristnega materiala na temo Uravnavanja telesne teže. Prav tako pobrskajte po naših receptih, kjer boste sigurno našli nekaj dobrega in predvsem zdravega za sestavo individualnega jedilnika.

********************************* INŠTITUT ZA PREVENTIVNO MEDICINO Tržaška cesta 118, 1000 Ljubljana [email protected] www.zase.si

Odgovor za Patricijo!

Nekaj kilogramov imate res preveč, vendar ste še tako mladi, da lahko enostavno prilagodite svoj življenjski slog. Vabim vas na našo spletno stran http://www.zase.si, kjer je na voljo vrsta člankov na temo uravnavanja telesne teže.

********************************* INŠTITUT ZA PREVENTIVNO MEDICINO Tržaška cesta 118, 1000 Ljubljana [email protected] www.zase.si

Odgovor za biz-a!

Vaša teža je glede na starost neprimerna in lahko resno ogroža vaše zdravje v prihodnosti, če je ne boste uravnali na zdrav nivo. Svetujem vam šolo zdrave prehrane in zdravega načina življenja v Centru za zdravljenje bolezni otrok (Šentvid pri Stični). Oglasite se pri svojem osebnem zdravniku, ki vam bo svetoval kako naprej.

********************************* INŠTITUT ZA PREVENTIVNO MEDICINO Tržaška cesta 118, 1000 Ljubljana [email protected] www.zase.si

Odgovor za filip987654321-a!

Kakšen kilogram več bi bilo čisto v redu, poskusite s kakovostnimi proteini in rednimi malicami (oreščki).

********************************* INŠTITUT ZA PREVENTIVNO MEDICINO Tržaška cesta 118, 1000 Ljubljana [email protected] www.zase.si

pozdravljeni,stara sem 13 in imam 65 kg,zanima me kako naj shujšam če pa mi nič ne pomaga ?
zanima pa me tudi koliko moram tehtat za svoja leta
torej:
imam 65 kg
velika sem 160cm

Pozdravljeni!

Čisto na pamet bi bilo za vašo starost in višino primernih cca. 55 kg. Glede na to, da ste še zelo mladi in vas mati narava še vedno podpira; je dovolj že ustrezno gibanje (torej zmerna telesna aktivnost VSAJ 5x tedensko po 60 minut).

********************************* INŠTITUT ZA PREVENTIVNO MEDICINO Tržaška cesta 118, 1000 Ljubljana [email protected] www.zase.si

Pozdravljeni!
Imam 13 let, velika sem 165 cm, težka pa 66 kg. Vsi mi pravijo, da sem čisto O.K., ampak meni se to le ne zdi. Saj ne rečem, da mi “visi” kaj dol, ampak, ko smo pri športni vzgoji, me je sram, ker me roke bolijo na dvovišinski bradlji. Ko sem sama na šolskem hodniku, si vedno mislim, da me vsi gledajo, ker sem tako debela. Tolikokrat sem že poskušala kaj spraviti dol. Nočem tistega pravega hujšanja, kjer ni nič sladkarij. Le pravilno bi se držala prehrane, česar pa se ne znam. Zato Vas prosim, če mi lahko kako pomagate, kakšen naj bi bil jedilnik…

Gibam se povprečno (res gibam) 3 ure na teden. Vem, da je dovolj le hoja. Ampak kaj, ko izgubim voljo.

Enkrat sem poskusila “na Luno”, ko je bila polna Luna, sem tisti dan pila le vodo. Meni je bilo to všeč, saj sem v eni noči izgubila 1,2 kg. Ampak vem, da sem še v dobi, ko se razvijam in moje telo potrebuje vse. Zato, kot sem že prej napisala, nočem pravega stradanja in potenja, ampak le, da se naučim zdravo jesti in težo ohranjati.

Rada pa bi prišla na okrog 55 kg.

Najlepša Vam hvala za odgovor!

Prosim, preberite si knjigo Dieta z izgorevanjem (dostopna v spletni knjigarni Inštituta za preventivno medicino), kjer so natančno opredeljena temeljna načela telesnega izgorevanja in pravila prehranjevanja.
Vsekakor pa boste morali zmerno telesno aktivnost izvajati vsaj 5x tedensko po 60 minut, zadoščala bo seveda že hoja. Pri 13 letih pa resnično nimate razlogov, da bi izgubili voljo. Gibanje mora postati del vašega vsakdanjika!

********************************* INŠTITUT ZA PREVENTIVNO MEDICINO Tržaška cesta 118, 1000 Ljubljana [email protected] www.zase.si

New Report

Close