Najdi forum

Najbolj učinkovito hujšanje

Zelo dober nasvet za tiste, ki jedo iz navade: vedno, ko te prime, da bi kaj dal v usta med obroki, popij kozarec vode s pol limone. Garantirano te mine. In poješ pol manj.
Jaz si že zjutraj stisnem limono v liter vode in nosim steklenico s seboj, do opoldneva jo popijem in si natočim novo, ki jo popijem do večera.
Res učinkuje. Sploh nisi lačen. Limona pa topi maščobe.
V dveh tednih sem shujšala za dva kilograma. Juhej!

Hvala za nasvet! Bom še jaz poskusila.

lp

Ja,se strinjam,tudi jaz prisegam na limono,sicer jo spijem vsako jutro na tesce(nerazredceno),ampak moram reci,da se zelo dobro pocutim in tudi kilogrami se tako hitro ne pojavijo,primer:2 meseca sem se drzala Montija(in shujsala),nato pa zdaj kakih 14dni “gresila z nedovoljenim”,ampak z limono sem pa nadaljevala ….in niti en kilogram se ni vrnil,tako da jaz verjamem,da mi limona pomaga,ne vem,ker tudi prebava se mi je uredila.Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Pa potem, ko spiješ limono na tešče poješ zajtrk, ali šele kosilo?
LP

Ko spijem limono,pocakam kakih 15minut,nato pa nadaljujem z zajtrkom.(da,Monti sicer pravi,da poleg limoninega soka pojemo se kak sadez npr.kivi,in nato pocakamo 15minut,da vse to pride v tanko crevo,ampak ko spijem sok,mi sadje vec ne pase);

Ne vem…mislim, da Monti prav nič ne pravi, da pojemo še kak sadež. Ja, če je to pač sadni zajtrk. Niti nima ta jutranji ritual kakšne posebne zveze z izgubljanjem kilogramov, ampak bolj preprosto povedano s tem, da je to pač preprosto povedano najbolj idealen čas, ko naše telo lahko ob obilju vse druge hrane absorbira vitamine, ki se drugače kar nekam izgubijo. Ali pa jaz Montignaca razumem popolnoma napačno. In vedite tudi to, da nikakršno uživanje sadja ne pomeni nič (razen nizke kalorične vrednosti), če poleg niso prav kmalu vključene tudi maščobe. VItami, ki se nahajajo v sadju, so v veliki večini topni zgolj v kombinaciji z maščobo, tako da…….. Izogibanje maščobi ni nujno najboljše kar lahko naredimo.
Ni prav nič naperjeno proti vegaeteriancem, ki jih globoko spoštujem. Ampak oni to vejo in znajo. Sadje kombinirajo z oreški in semeni kjer se maščobe nahajajo in tako dobijo izkoristek. Povedano po preprosti kmečki logiki.

Drugače je sadje nekaj, o čemer moramo vedeti veliko več kot vemo. Ima popolnoma posebno presnovo, ki se dogaja v jetrih in to je nekaj, kar nas prav dolgo ne boli, niti nam ne povzroča težave. Ko pa se začne, se začne strogo resno.
Biološko in na druge načine pridelanega sadja za skeptike na dieti NI! Za tovrstno prehranjevnje je primerno zgolj avtohtono sadje, na tega pa pada npr. kisel dež. Ne živite v iluzijah, ampak vzemite tisto, kar je najboljše možno za vas. Ne obremenjujete se s tem, če vaše sadje ni iz biološke kmetije ali sadovnjaka. Le redki so priviligiranci, ki imajo to na voljo.
Zgolj samo moje mnenje. In nikar naivno ne mislite, da ste nekje med tistimi priviligiranci. Med izbranci ostane zgolj peščica, vi pa ste nekaj popolnoma samosvojega in posebnega. Neponovljivi in enkrati! In kar velja za druge ni nujno, da velja tudi za nas. Ne vrjemite reklamam, ki to propagirajo, kajti slovensko jabolko danes ni več jabolko starih izrekov, ki smo jih vajeni.
Prav vsak svojo usoodo drži v svojih rokoah. In prav vsak se popolnoma sam odloči tako ali drugače.
Še en moj utrinek:
Bolje polnomastni jogurt v katerega fliknemo sadje, kot pa sadno lahki brez maščobe (0,0%-0,3%).
Vsakdo naj se pa pač sam odloči in tudi na svoji lastni koži preizkusi.

marika

jaz globoko spoštujem tvoje mnenje…ampak malo si ga pa biksnila….monti dobesedno res ne pravi, da popij limono pa še kakšen sadež in nato nadaljuj naprej…

če pa pogledaš njegov primer jedilnika ti nazorno prikaže ob 7.10 sok dveh limon in 2 kivija…ob 7.30 polnozrnat kruh z marmelado brezsladkorja….

tako da mislim da je predhodnica mislila bolj na njegov jedilnik.

Prav imaš Tinča.
Res v knjigi piše “Dobro je pojesti še kak svež sadež, posebej priporočljiv pa je kivi……..”

Tudi sama prisegam na limono…zjutraj in zvečer obvezno sok limone zmešan v kozarcu vode. Pomaga pri odpravi celulita, prebavi, topljenju maščob. To prakticiram že šest let…preverjeno učinkuje.

In kaj date notri? fruktuzo ali brez?

Limona, voda in to je to.

V 1 mesecu lahko shujsas 3-4kg, namesto vode in drugih pijac pijes limonin sok, jes veliki zdravih beljakovin, 1x na teden se pregresis npr kos pice, burek, torta ipd. Pogoj: 4-5krat na teden vsaj 1 ura hitre hoje, da se presvicas in seveda raztegnes mišice. PA ŠE en nasvet: stres uppcasnjuje hujsanje, zato je dobro vcasih meditirati, uživati v prostem času, imeti optimističen pogled na svey – tako boste tudi v hormonskem ravnovesju 🙂 pa srecno! “Kor si zeli–najde pot.” 🙂

V 1 mesecu lahko shujsas 3-4kg, namesto vode in drugih pijac pijes limonin sok, jes veliki zdravih beljakovin, 1x na teden se pregresis npr kos pice, burek, torta ipd. Pogoj: 4-5krat na teden vsaj 1 ura hitre hoje, da se presvicas in seveda raztegnes mišice. PA ŠE en nasvet: stres upocasnjuje hujšanje, zato je dobro vcasih meditirati, uživati v prostem času, imeti optimističen pogled na svet – tako boste tudi v hormonskem ravnovesju 🙂 pa srecno! “Kor si zeli–najde pot.” 🙂

vsem ki zelite shujsati povem da lahko jeste normalno vse samo odrecite se kruhu,testeninam,krompirju,sladkarijam in vsem sokovom ter pijte veliko vode in po vsakem obroku pojejte ali spijte grenivkin sok je boljsi kot limonin grenek je ampak se scasoma navadite in neposedajte doma ampak bodite aktivni vsak dan vsaj veliko hoje imejte ce nezmorete teci ali voziti kolesa sam sem veliko hodil po par kilometrov ker zaradi svoje invalidnosti nisem zmozen voziti kolesa niti teci pac sem gibalno omejen zdravniki niso verjeli da bom gdaj shodil ampak sem imel veliko voljo kakor tudi za hujsanje in sem shodil imam se problem z levo roko in z levo nogo desna stran mi je bila zdrava neposkodovana samo levo so mi po operaciji glave unicili in rekli da nebom shodil boste videli kako kile kar tedensko se zbijajo ne pa mesecno dokler sem po operaciji bil na vozicku sem se veliko zredil imel sem 110 kil sedaj jih imam 75 zacel sem z dieto 17.2.2017 sedaj sem pa se zacel v fitnes hodit ker mascobe nimam vec in si zelim utrditi telo imam nekaj odvecne koze na trebuhu in bokih ampak pocasi se ureja tudi ona za brezveze mi se zdi da ljudje s prekomerno tezo hodijo v fitnes pri njih je problem v hrani ko shujsajo potem naj grejo v fitnes telo utrdit ce jim ostane kaj odvecne koze ker neki ljudje imajo elasticno kozo in odvecne koze po shujsanju nimajo nic videli boste rezultat samo drzite se tega opisanega iz osebnih izkusenj vam govorim

New Report

Close