Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Kaj JEMO ali SMO JEDLI v četrtek, 20. oktobra???

Kaj JEMO ali SMO JEDLI v četrtek, 20. oktobra???

Četrtek danes nad nami bedi.

V VSAKEM PRETEŽKEM ALI PREDEBELEM ČLOVEKU ŠE VEDNO TIČI VITKO BITJE. LE ZBUDITI GA JE TREBA. Pozdravček Marika

z: 3 nektarine v soku
m: mandarina
K: 2 polpeti, solata, juha
V: polpeta, solata

In danes je odličen dan, so začele kile dol letet. Jupi.

Dan kot vsak deževen…..malo smeha…malo tekanja okrog,le zalostno obrazi….
hmhmhmh…..
Zajtrk: sojin napitek vanilija+mleko+kokos +banana1/2+vlaknine+vitamini+omega 3+minerali s C vitaminom

malica:1dl breskovega soka+voda,polnozrnato pecivo z ribjim namazom

kosilo : junetina-zrezek v zelenjavni omaki+krompir v kosih+zelje s fižolom v solati-vlaknine+vitamini+1dl rdečega primorca

malica:banana

večerja: čokoladni shake+2dl breskovega soka+vitamini+vlaknine

meni pa srček igra in komaj čakam,da grem na kolo……

sem kar jem
nova
Uredništvo priporoča

z: žemlja in kava
m: jabolko
k: solata s popečenimi koščki piščanca, dva prepečenca
v. jogurt
1.5 litra vode

ja na vodo sem pa čisto pozabila: pred vsakim obrokom ,ko vzamem vlaknine in dodatke,popijem 2-3 dl vode,drugače pa še cca 1,5-2 l ,da je moje telo zadovoljno…ker če tega ni potem me boli glava in postala je moja spremljevalka tale voda,ki pravijo,da nekaterim še za v čevelj ni dobra….pa je zelo zdrava…..

sem kar jem

Tana2, tvoj jedilnik mi je padel v oči. Se mi zdi, da še vedno občutno premalo ješ.

Oprosti, ker se vtikam. Malo razmisli, pa malo si kalorije preračunaj. Takole na oko bi rekla, da jih ni več kot 700. To pa je čisto premalo, če nočeš jo-jo učinka.

lp

Julija

Ne, sploh nisem jezna, še vesela sem. Že včeraj sem Medi odgovorila na podobno vprašanje tako: Drugače sploh ne hujšam:((((. Po dveh nosečnostih sem že močno shujšala in če nisem jedla zelo malo, sploh ni šlo dol. Vem pa, da me je zato v zadnjem letu že vsaj 5x minila želja po hujšanju. Imaš kakšen predlog?

Očitno potrebujem nasvet, tokrat moram shujšati za vedno in se naučiti težo vzdrževati. Če ne jem malo, ne gre dol in me mine vso veselje. Ali je s 3md kaj boljše? Res bom hvaležna za odgovor. Lep dan želim vsem.

Jaz ne prisegam na nikakršne diete, nekateri pač. Jaz imam z njimi zelo slabe izkušnje. Po vsakem hujšanju sem pridobila nazaj vse kilograme, pa še nekaj za povrh. Zato sem se zdaj odločila za zdravo prehranjevanje in mi odlično uspeva. V štirih mesecih sem snela 16 kg, kar ni zanemarljivo. Jem 4 do 5x dnevno, nikoli nisem na smrt lačna in tako tudi nimam prevelike želje po kakih pregrehah. Pa gibanje, kar precej gibanja sem uvrstila na svoj dnevni red.

Verjamem, da imaš ob dveh, predvidevam mjhnih otročkih, veliko dela. Ampak verjemi mi, da se čas vedno najde. Če drugega ne kak sprehod z otrokoma. Zvečer, ko ju daš spat, ali pa zjutraj, ko še spita, si pa privošči kake pol urice zase. Naredi nekaj vaj za telo. Če imaš orbi ali sobno kolo, ju malo zmatraj. Bo koristilo.

Kar se prehranjevanja tiče, ti svetujem, da si najprej izračunaš bazalni metabolizem. Ta ti pove, koliko tvoje telo porabi, ne da se premakneš. Od tega potem delaš deficit z gibanjem. Naj pa ti bo to osnova za sestavljanje jedilnikov, ki morajo biti raznovrstni. In ne smeš stradat. Ta recept se 100% obnese, sicer na dolgi rok. Ampak to mora postati tvoj način življenja in zagotovo ti bo uspelo, tako kot uspeva tudi nam.

Priporočam ti, da si prebereš tudi kako knjigo na to temo. Jem, torej hujšam od Montignaca, je krasno čtivo. Knjigi Tudi z ogljikovimi hidrati smo lahko zasvojeni ali pa Proč s sladkorjem, ti bosta dali veliko uporabnih nasvetov.

Malo razmisli v tej smeri in kmalu boš ugotovila, da se da tudi z JESTI hujšat. S stradanjem ne boš dosegla trajnih rezultatov, pa še svoj organizem stalno prikrajšuješ za pomembne snovi. To pa te bo čez čas udarilo nazaj.

Torej, pogumno zagrizi v tole, mogoče za zdaj kislo jabolko, ampak na dolgi rok ti bo zagotovo uspelo.

lp

Julija

Hvala, si mi dala misliti. Mi lahko še prosim poveš, koliko kg si imela v začetku in koliko se giblješ ter kako izračunam bazalni metabolizem? Hvala in lep dan.

Tukajle imaš link za izračun bazalnega metabolizma. Sicer smo nekateri imeli težave pri izračunu, ni hotel izračunat. Ti bo pa kdo drug pomagal.

http://www.osebnitrener.com/online/poraba.htm

Lahko si ga pa izračunaš tudi “peš” po naslednji formuli:

655 plus (9.65 x T) plus (1.85 x TV) minus (4.68 x S)

T= telesna teža v kg
TV= telesna višina v cm
S= starost v letih

Kar se teže tiče, sem startala s 116 kg. Ja, ogromno. Ampak zdaj je pogled na tehtnico vsak dan bolj prijazen.

Gibanje pa takole. Skoraj vsak dan bicikl, enih 45 minut. Ene dva sprehoda po stopnicah gor in dol iz 11. nadstropja. Pa nekaj vaj za telo, razgibavanje, raztezanje, počepi, trebušnjaki…. Vse to opravim večinoma že v jutranjih urah, pa ne vstajam zelo zgodaj. Ja pa nekajkrat na teden grem, jaz pravim, na sprehod hitre hoje. Tako ene 3 do 4x tedensko. Ni prav veliko, nekatere migajo precej več, ampak toliko še zmorem brez posebnega napora. Pred štirimi meseci, ko sem začela, sem pa samo hodila ene pol ure. Potem sem počasi začela povečevati čas hoje in hitrost. Kasneje pa sem vključila še bicikl in ostalo miganje.

Pa preberi si Krpanov članek o hujšanju. Najdeš ga med posti (27.8.2005).
Pa na mačji strani boš našla še veliko koristnih nasvetov. Link imaš v vsakem Medijevem postu.

Zdaj pa korajžno na pot. Mi smo s tabo in vedno smo ti na razpolago za nasvete.

lp

Julija

Julija…

Rada bi te samo malo popravila…vem, kaj si mislila, a si malo nerodno napisala…
Od bazalnega metabolizma se ne dela nobenega deficita.

Primer: če je bazalni metabolizem 1500kcal, porabimo pa jih dnevno 2000kcal(bazalni metabolizem + služba, doma, pot, spanje). Je odlična varianta, če imamo vnosa prav tako 1500kcal, torej toliko kot telo potrebuje, ne da migneš s prstom…. in že s tem delaš 500kcal deficita dnevno. Če temu dodaš še več športanja pa je deficit še večji.

Vsekakor je boljše delat večji deficit s športom, kakor jest zelo malo in met vnos krepko pod 1500kcal!

Lp sonček

Naključij ni, vse se zgodi z razlogom! :)

Super, tisočkrat hvala. Potrebna sem spodbude.

Z: modri crispy, ego
M: pirin kruh, puranova šunka
M: mešano sadje-300g
K: ričet
V: skutin biskvit

DATUM:

ZAJTRK E (kcal) B M OH vl.
tekoči jogurt, pirin kruh 261,8 14,7 5,5 38,4 3,9 (g)
22,5 18,9 58,6 (%)

MALICA E (kcal) B M OH vl.
jabolko z jogurtom 1,3mm 154,2 5,1 2,0 28,8 4,9 (g)
13,4 11,8 74,8 (%)

KOSILO E (kcal) B M OH vl.
goveja juha(zakuhana),sojini polpeti, zelenjava iz voka, 470,5 14,1 9,7 81,8 0,1 (g)
malo krompirjevih kroglic 12,0 18,5 69,5 (%)

MALICA E (kcal) B M OH vl.
polenta s čebulo in porom 277,5 4,8 7,0 48,8 1,6 (g)
7,0 22,7 70,3 (%)

Malo slabša slikca, ampak dobro je pa bilo
VEČERJA E (kcal) B M OH vl.
zakuhana goveja juha z vloženo pusto govedino 140,2 13,4 6,1 8,0 0,1 (g)
38,3 38,9 22,8 (%)

SKUPAJ E (kcal) B M OH vl.
1304,2 52,2 30,3 205,8 10,6 (g)
16,01 20,88 63,11 (%)

V VSAKEM PRETEŽKEM ALI PREDEBELEM ČLOVEKU ŠE VEDNO TIČI VITKO BITJE. LE ZBUDITI GA JE TREBA. Pozdravček Marika

Ja IRA, prav imaš. Malo sem se zaštrikala. Danes moji možgani bremzajo na celi črti. Tudi kruh sem pekla brez kvasa. Joj, prejoj. Kaj hočem, saj bo jutri bolje, upam. No, pa tudi pri hrani sem ga biksala. Nenapovedana fešta na srečanju, ki ga imamo vsak drugi četrtek. Pa je šel današnji dan malo po gobe. Ni sicer sile, ker sem čez dan malo manj jedla, tako, da niti nimam slabe vesti. Je pa vrag, da je to večerni obrok. Se bom potem, ko se hrana malo poleže spravila še za ene pol ure na bicikl, da malo pokurim.

Z: jogurt 1.3% mm (180g), 2 žlici polnozrnatih pšeničnih otrobov (20g)
M: sok dveh pomaranč (cca 2dl)
K: čista posneta goveja juha (2.5dl), puran iz pečice (120g), paradižnikova solata (kar precej)
M: kava z mlekom
V: 2 koščka kruha s semeni, 4 rezine pršuta, 4 kocke sira, kozarec Coca-Cole

In jaz s takole večerjo učim druge, kaj in kako morajo jest. Da bi človek kar pop*****.

Nočko vsem.

Julija

Zdajle sem šla gledat Krpanov sestavek Kako enostavno in brez muk shujšati. Mi pa nekaj ni jasno. On pravi, da poješ toliko kalorij, kot je tvoj bazalni metabolizem. Jaz to razumem, da potem tukaj delaš deficit z gibanjem. Če pogledam svoj primer, moj bazalni metabolizem je bil okrog 1700 kcal. Poraba kalorij z vsemi aktivnostmi pa okoli 3000 kcal. Torej, če bi delala deficit od 3000 kcal, potem jaz zagotovo ne bi hujšala, saj bi vnesla še vedno kakih 2500 kcal. IRA, prosim po “kmečko” mi razloži, kje je “keč”. Zdaj jem tam okoli 1500 kcal in migam in veselo hujšam. Torej, a sem res tolk “smotana”, da mi nič več ni jasno?

Prebrala sem tudi še enkrat tvoj odgovor tani (19.10.), sem pa sploh čisto zmedena.

Nočko.

Julija

Hojla…

DATUM: četrtek, 20.10.2005

ZAJTRK E (kcal) B M OH vl.
200ml mleko 252,2 23,5 2,0 35,0 4,1 (g)
40g kosmiči 37,2 7,3 55,5 (%)
15g casein
MALICA E (kcal) B M OH vl.
jabolko 111,4 6,4 1,0 19,2 2,3 (g)
200ml mleka 23,0 8,1 68,9 (%)

KOSILO E (kcal) B M OH vl.
60g čičerika 328,8 26,5 4,6 45,4 7,8 (g)
150g graha 32,2 12,6 55,2 (%)
30g puranji hlebček, 20g mezge

MALICA E (kcal) B M OH vl.
200ml mleko 71,4 6,4 1,0 9,2 0,0 (g)
35,9 12,6 51,5 (%)

VEČERJA E (kcal) B M OH vl.
200ml mleka 369,3 57,3 3,3 27,6 0,0 (g)
25g casein 62,1 8,0 29,9 (%)

SKUPAJ E (kcal) B M OH vl.
1133,1 120,1 11,9 136,4 14,2 (g)
42,40 9,45 48,15 (%)

Dans bla spet full bussy!
Lp sonček

Naključij ni, vse se zgodi z razlogom! :)

Saj jaz sem ta zastopla, pa še Krpanov sestavek sem ravnokar prebrala. Lahko noč.

marika super , sem si ogledal tvoje novejse slikce , sem kar lačen ratal

odlične ideje … samo pogresam se recepte poleg :))

bay Medi _________________________________________________________ Naj vam znotraj vedno sije sonce, ne glede kakšno vreme je zunaj... Prijatelj je človek, ki ve vse o tebi, in te še vedno ima rad.” Elbert Hubbard

Pozdravček!

pol jabolka, kava z malo mleka
kos govedine z mešano solato, tudi žlico francoske
kava z mlekom, dva piškotka
jabolko
zelenjava z makaroni, solata, košček čokolade
kava z malo sladkorja
čokoladni puding

!!!!!!

MIranda

New Report

Close