Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa kako naj najhitreje izgubim vsaj 15 kg???

kako naj najhitreje izgubim vsaj 15 kg???

pozdravljeni!

imam vprašanje za vas za katerega upam da mi boste odgovorili in ne boste rekli, da je to nemogoče. prosim vas za pomoč. imam 15 kg preveč, predvsem se mi to pozna na bokih, zadnjici in stegnih. želim si izgubiti odvečno težo, pa ne vem katera dieta bi bila najprimernejša. ukvarjam se tudi s šprtom, kar veliko. že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore.

Dieta imenovana LAKOTA.

Neštetokrat preizkušena, tradicija se vleče že iz pradavnine, univerzalna zadeva, zadeva vse oblike življenja…

Manj jej !!!

A pazi: manj ješ – manj mineralov in vitaminov in beljakovin in nenasičenih maščob dobiš – kar pa je slabo, ali ne?

Bolje se je vprašati: kako lahko najhitreje ZDRAVO shujšam – in to je recimo 0.5 kg na teden – od oka 6 dek (špeha) na dan !!!!

Izogibaj se hrani , ki je mineralno in vitaminsko prazna – da ti pa mnogo energije (ocvirki, mast svinska, tortice, preveč kuhane in pečene stvari, ocvrte strani…)

Ideal je, da rahlo zmanjšaš energijski vnos – vitamini, minerali in aminokisline in nenesičene maščobe pa morajo ostati na enakem nivoju !!!!

Torej, preglej svojo prehrano in jo optimiziraj …. Način diete, ki se je pokazal zelo zdrav je MEDITERANSKA PREHRANA , samo še dovolj vode (ej, ne nekih sladkanih sokov, sirupov in podobnega posladkanih napitkov, kjer dobiš toliko cukra, da je groza….) in pa malce obroke zmanjšaj … ne jih preskakovat ….

Jaz sem delal tako (ti pa morda drugače – probaj): en konkreten zajtrk (ma, tudi maščoba je bila zdraven) pa sem zdržal do 11:00 potem pa lahkota udari – pa sem en jabolček pojedel – pa je ob 13:00 spet lakota udarila – pa spet en jabolček – ob 15:00 sem bil pa spet lačen – pa sem do 16:00 počakal, ker sem vedel, da imam kosilo. Potem pa čez dve uri malce dvigovanja uteži (za pol ure) po treningu pa jedel beljakovkovinsko – ogljikohidratno hrano) – pred spanjem pa (če sem bil hudo lačen…) pa še tri do pet orehov pa spat… (ja, drugače bi ponoči vstal in šel hladilnik ropat…).
Obroke si pa pripravljaj glede na merjeno količino – in ne po teku, kajti po treningu bi celega piščanca zmazal….

No, tehtaj se vsak dan ob isti uri – in če hujšaš 10 dek/ dan je čist v redu (v bistvu zelo dobro, več meni ni uspelo, ker mi je drugače moč padla…).

Tako jaz , še kakšen nasvet?

ps: lahko pa seveda udariš JEZUSOVO DIETO – 40 dni brez hrane… samo potem te pa bodo na kliniki imeli na cevkah, pa doživljenske probleme boš imela…. boš pa HITRO shujšala…

Najhitreje izgubiš kile, če stradaš in se ogromno gibaš… Samo, si pomislila na posledice?
Morda bi bilo bolje vprašati : kako najhitreje ZDRAVO izgubiti kile ?

Če recimo shujšaš 7dek na dan (=0.5 kg na teden) je to velik dosežek (ker nisi velika in nimaš začetne teže 100 kg )…

Poglej, recimo porihtaš prehrano (mediteranska dieta) in malce omejiš količino v obroku (ne ukineš obrok !!!!) in gre…

Če porabiš več kot poješ – shujšaš… Hujšaj pa tako, da boš občutek lakote še lahko prenesla – tudi jaz sem hujšal – in ti povem, da če si rahlo lačen gre – če pa cel dan nisem jedel – ho,ho,ho takrat sem pa spraznil hladilnik zvečer…

By…

nova
Uredništvo priporoča

Vprašaj raje, kako naj najbolj ZDRAVO izgubim 15 kil….

Odgovor je : počasi, počasi… 2kg na mesec maximalno !!! (ok, odvisno od začetne teže…)

Najprimernejša dieta: mediteranska (sredozemska) dieta

Šport: malo, pa vsak dan…

Pa gre…

Ej, a vsem tako šteka????

Sem trikrat poslal, in videl da nisem nič napisal – naenkrat pa kar trije posti…….

Koliko časa traja, da se pojavi moje sporočilo ???

Poglej spodaj pod post UČINKOVITA DIETA, gre za hitro dieto.

velik sreče.

LP

Vsako sporočilo odobrim, nekatere sicer zelo težko, a si rečem, kaj morem, drugače se ne bo nihče prav nič naučil, nekatere brišem, ker so žaljivi ali pa prekašajo mojo toleranco za neumnosti, spet tretja pa pa z velikm veseljem odobrim!
Ko bo Primož (šef med.over.neta) našel čas, bomo furum razdelili na klepetalnico(svobodna), skupino za samopomoč in odgovore in vprašanja(moderirani). Do takrat pa…

Z lepimi pozdravi,

Mateja Hafner, dr.med.

Tommo, kaj mi bereš misli??

Točno tako sem hotela jaz napisati. Najtežje se mi je ponavljati in vsakemu napisati: jej 5x na dan zdravo hrano, gibaj se ….. ljudje bi najraje videli, da nekdo drugi shujša namesto njih samih v najkrajšem času za 15 kg. Za preprost nasvet o zdravi prehrani in zdravem načinu življenja se pa bolj malo zanimajo.

Pozdravljeni!

Stara sem 17 let. Velika sem 162cm in tehtam 73kg. Ful preveč..a mi lahko kdo pove lpo prosm kako naj shujšam..sm ne mi dajt kšnih posebnih receptov, ker v naši družini kuha mam in mor jest tisto la pa nč…
hvala že vnaprej

anonimna

Ti kar pridno jej tisto, kar kuha mami, samo eno četrtino pusti na krožniku. Mami bo zelo vesela, upam! Pa nobenih čipsov, čokolad in drugega đank fuda, zraven pa še malo gibaj, pa bo šlo dol samo od sebe! Ne z danes na jutri, počasi in zaneljivo!

Hej Anonimna1!
Tudi jaz sem se ob Novem letu trdno odločila shujšati…stara sem 22 let, visoka sem 170cm, tehtnica pa se mi je dvignila do vrtoglavih 85kg! Mislila sem, da mi bo težko, ampak mi ni…samo ne imej v glavi, da zdaj ko boš pa hujšala, boš pa stradala….NE!!!!!
Prvi korak, ki sem ga naredila je bil vpis na aerobiko, ki jo obiščem 2x na teden po eno uro in pilates, ki pa ga izvajam kar doma.
Glede hrane mi ni bil problem, ker se z mamo izmenjujeva pri kuhi, enkrat ona, drugič jaz. Zato se lahko tudi ti kdaj ponudiš, saj ni težko, in še mama te bo zelo vesela.
Zdaj jem 4-5x na dan, kar prej nikoli nisem. Tisti mali obroki so zame kako jabolko, sveže iztisnjen pomarančni sok (probaj, ne zamudiš se veliko) ali pa kake oreščke in to je to! Aja, in spijem veliko vode (2-3l na dan). Če pozabljaš na to, kupi kako zanimivo stekleničko z vodo in jo imej vedno pri sebi, tako se boš spomnila na vodo in boš pila. Jaz si kave, čaja in ostalih napitkov ne sladkam, o tem pa presodi sama, ali ti paše tak okus ali ne. Meni od začetka ni bilo všeč, predvsem kava, zdaj pa je odličnega okusa. Izogibaj se gaziranih pijač (coca-cola, fanta, sprite…).
In sprehodi se kdaj po trgovini počasi in z odprtimi očmi (zatisni jih samo pri sladkarijah) in boš videla, koliko zdravih in raznolikih bio-pridelkov ponujajo, ki tudi na moje začudenje sploh niso dragi. Poskušaj, ustvarjaj, eksperimintiraj s hrano, boš videla da ti bo všeč.
Začni se ukvarjati s stvarmi, ki jih želiš početi, tako se boš zamotila in ne boš vedno mislila samo na hrano!
In tudi to, zjutraj ko se zbudiš, ne jej takoj, če imaš tako navado, jej ko začutiš lakoto…in po tem, ko spet začutiš lakoto, pojej malico, nekaj malega in zdravega ….kosilo jej ko boš zares lačna in tako naprej. NE jej pa po 18. uri zvečer, samo pij.

No, to je moj recept…pri hrani pazim na količino in kombinacije. Pojem veliko zelenjave in sadja in popijem zadostno količino tekočine in ne jem po 18. uri zvečer…

In moji rezultati danes; 75 kg!!!!!! Počutim se odlično, v dobri formi, tudi drugi so opazili, kako dobro se počutim, da sem veliko boljše volje…in to mi daje zagona za naprej, za doseg mojega cilja, ki pa je 6o- 65 kg!

Anonimna, če ni skrivnost, koliko pa tehtaš, koliko si visoka in koliko stara?
Lep dan še naprej…

O moj bog, oprosti, saj si napisala svoje podatke…res se ti opravičujem….;)

kako naj v enem mesecu najhitreje izgubim 7 kg dejte mi napisat kj pamntnga thanks že v naprej čaw. pa uživajte

Imam 14 kg preveč in rada bi shujšalal pošljite mi nasvet na e-mail

[email protected]

Hvala !”

Kaj eni pričakujete to ne moreš vrjet, 7 kg v 1 mesecu. Se da izgubit 7kg z dieto, ampak po koncu diete spet dobite vse nazaj, ker jeste spet po staremu načinu.

Moj nasvet ne jejte več fast food, ne jejte več sladkarij, ne jejte več kruha in podobno, izbirajte živila, ki so zdrava, tuna, jajca, olivno, soalta…..

stara sm 15 let,visoka sm 168…tehtam pa 78…zdravniki so rekli da imam samo težke kosti…vendar ni res…res bi rada shujšala do septembra…imam pa še eno težavo,oz.2 ….kako se znebiti celolita in strij…hvaležna bom za odgovore…pomagajte

žal se strij ne da odkonit – to ti bo stigma do konca življenja pač se bo potrebno z njimi naučiti živeti, s časoma bodo postale bledikave in malo manj izrazite..res je da se dajo baje odstranit z kakšnim laserskim posegom, ki je pa zelozelo drag…

celulit: veliko vode (baje pomaga tudi nesladkan zeleni čaj), zdrava prehrana, masaža prizadetih mest, knajpanje (tuširanje z izmenajvo hladno-tople vode), piling in pa redna telesna aktivnost…

glede hujšanje si pa malo preberi forum je veliko o tem napisano evo ti bom kopirala kar je Tiguan napsial:
– izogibajte se predelani hrani, torej hrenavkam, paštetam, salamam, ….vsebujejo en kup nezdravih snovi, v hrenovkah je veliko nezdravih maščob
– izogibajte se sladkim pijačam
– na veliko se izogibajte sladkarijam
– pijte izključno samo vodo
– namesto rastlinskega, sončničnega olja in podobno zamenjajte za OLIVNO OLJE (ne kupujte najcenejšega olivnega olja, poglejte si teste zveza potrošnikov Slo.)
– uživajte čimbolj raznoliko prehrano, ki temelji na ZDRAVI PREHRANI, torej jejte ribe, piščanca-file, jajca, zelenjava posebaj vlaknasta, oreščke, ovsene kosmiče, testenine…
– ne jejte tune v olivne olju, ampak kupujete tuno v lastnem soku in dodajte kvalitetno olivno olje
– zadeve pečte na teflonu brez olja, olivno olje se lahko segreva
– izogibajte se kruhu (sicer ni problema, če ga pojeste do 100g/dan, ampak ne kakšne žemlje ali kaj podobnega, ki imajo dodane maščobe-boljši okus)
-obvezno imejte 3 glavne obroke + 2-3 obroke vmesne
-večerja izključno samo B+ M
– NE POZABITE: 4-5x/teden tek za okoli 3/4 ure, če imate preveč kilogramov, začnite s hojo in sčasoma preidite na tek, priporočam, da si kupite uro za merjenje srčnega utripa, če ste začetnik glede rekreacije boste imeli višji srčni utrip, kot nekdo, ki je že nekaj časa aktiven, jaz moram sedaj teči, da imam lahko 70-75% srčni utrip, pri hitri hoji samo 55-60%

Hej!

stara sem 13, sem vlka okol 165, pa mam 69 kg 🙁
no ful bi rada zgubla vsaj 10 kg !!
pa nimam pojma kak! no res da zdravnica pravi da mam teške kosti ampak nwm mam pa maloo preveč odvečne maščobe pri stegnih in trebuhu!! kar ni fajn saj me je dostikrat sram!!

upam da mi lahk pomagate!!
hvala za odgovore že v naprej!

tenx lp. nazadovolna

Pri 13ih letih ni potrebno hujšat, le jej bolj zdravo in športaj vsaj 3x tedensko in bo zginu celulit in maščoba okol trebuha in stegen.

Lp

Jst mam tut eno vprašanje. Rad bi izgubu odvečne kilograme… sicer kar velik.
Visok sm 179cm tehtam 97kg—->:( star sm p 16 let. A bi mi lahko kdo predlagu kako bi izgubbu kilograme. Drugače hodim u fitnes no en tedn… pa usak dan na traku pretečm 2km s kolesom pa prevozim 15-20km pa trebušnake delam… pa pol če kkšne druge vajce delam. drgač pa usak dan k sm po fitnesu doma na tehtnnco stopu usak dan sm meu usaj pol kile več:/ zdj pa nvm kaj nej,
a mi lahko kdo pove?

New Report

Close