Najdi forum

Kontracepcija in telesna teza

Pozdravljeni!

Pred kaksnim letom sem zacela jemati kontracepcijske tabletke.
Ginekologinja mi je zatrdila, da ne vplivajo na tezo.
Jaz pa sem se v enem letu zredila cez pas, v stegna in v obraz.

Visoka sem 163, tezka pa okoli 70 kg. Na videz pa sicer ne izgleda da imam toliko kg. Vendar s sabo nikakor nisem zadovoljna, saj sem imela tudi ze 57 kg (pred kaksnimi 4 leti).

Sem studentka, vegetarijanka. Morda ima s tem kaj veze tudi moj nacin prehrane?

Jem bolj malo. Ne bom rekla, da se izogibam sladkim stvarem, jih pa tudi ne uzivam prekomerno. Zjutraj ne morem jesti, ker mi ne odgovarja, kosilo imam bolj slabo, zvecer pa imam edini “pravi” obrok.

Slisala sem ze, da je najboljse zvecer ostati brez vecerje…

Imate zame kaksen predlog? Stara sem 20 let.

Pa se eno vprasanje: s sportom se ne ukvarjam. Rada pa bi zacela s com lazjim. Kaj menite o trebusnem/orientalskem plesu? Se tam izgubljajo kalorije?

Hvala ze vnaprej,
Lp,

Pixi

Kontracepcijske tablete ljudje različno prenašajo. Vsekakor hormoni vplivajo na našo telesno stopnjo izgorevanja in s tem na težo. Odvisno od kemične sestave tablet, zato je najbolje, da se o tem pogovorite z vašo ginekologinjo.
Zadovoljstvo v življenju ne vežite na telesno težo! Sta dve ločeni stvari in se kot taki morata tudi obravnavati.
Način prehranjevanja je vaša osebna odločitev, pomembo pa je da znate tudi v tem primeru svoje telo primerno energetsko pokriti z ustreznimi živili. Samo po sebi vegetarijanstvo še ne zagotavlja, da boste bolj zdravi. Odvisno je od tega, če boste znali zase ustrezno poskrbeti.
Z vsako fizično aktivnostjo porabljamo kalorije, tudi z orientalski plesom. Koliko je veliko bolj odvisno od časa vadbe kot o sami aktivnosti, če govorimo o aerobni vadbi, kamor sodi tudi ples.

Z lepimi pozdravi,
Mateja Hafner, dr.med.

New Report

Close