Najdi forum

POZDRAV!
Vem,da je že dolgočasna tema, pa vendar je moj velik problem. Imam sicer kakšen kg preveč, celulita pa ogromno. Prečitala in poskusila sem že vse živo,pa se še ukvarjam s tem. Napišite kaj učinkovitega (poleg dragih krem)!
ZA OGOVOR SEZAHVALJUJEM!! KLAUDIJA

Edini meni poznani učinkoviti sistem so presni sadno zelenjavni sokovi in vadba!

Ali lahko napišete kaj več o tem? Kateri sokovi in kombinacije?Kako naj se jih uživa?Količine?
Ali s sokovi mislite centrifugirano sadje in zelenjavo?
Kaj pa rezultati?
Hvala za odgovor in LP

nova
Uredništvo priporoča

1) gibanje (fitness, plavanje, hitra hoja, kolo…)
2) prehrana (veliko zelenjave, kompleksnih ogljikovih hidratov, sladkor na minimumu (tudi sadje), pusto meso, manj mastni mlečni izdelki, esencialne maščobe)
3) voda (najmanj 3 L)

Točke 1, 2 in 3 ne predstavljajo prioritete, temveč so dejavniki le taksativno našteti – vsi so enakovredni.

LP

… Z utežmi (najbolje). Počepi, mrtvi dvigi,…

LP Oliver

Celulita si ne boste odpravili s kombinacijo različnih sokov, vitaminsih dodatkov, krem….Bistveno je to, kar včasih zveni že prav dolgočasno:
1.uravnotežena prehrana (sadno-zelenjavni sokovi je ne morejo nadomestiti! So pa najbolj učinkovit dodatek k prehrani, ti pa se vedno določajo individualno, glede na naše potrebe – lahko pa si prisluhnete (svojemu telesu namreč) in ugotovite kaj vam ustereza. Naj vas ne zapeljejo razne kombinacije – odgovor je v čimvečji pestrosti, če si jih nameravate sočiti!)
2. pravilna hidracija (več kot 3/4 žensk, ki obiščejo našo ambulanto je dehidriranih) – vsaj 8 kozarcev (2dcl) na dan + hidracijski režim ob vadbi )
3. telesna vadba – zmerna in redna
4. izogibanje poživil, kajenju, vitaminsko mineralnim preparatom v prevelikih količinah…
5. vaje za sproščanje (ralaksacijske vaje, maditacija….)

V pilotskem programu Diete s sadno-zelenjavnimi sokovi na tedenski osnovi (prav ste razumeli, teden dni na sokcih in športu) v Logarski dolini je nekaj udeleženk opazilo zmanjšanje celulitnih oblog, vendar ne morem potrditi, da je bila ista zgodba pri vseh. Verjetno tudi tu igra vlogo genetika, pa hormoni…
Namen tedna na opisanem režimu ni niti hujšanje (shujšali seveda boste vsaj od 3-6kg – predvsem zaradi glikogenskih rezerv in praznega črevesja – vendar kilograme hitro pridobite nazaj brez pravil zdrave in uravnotežene prehrane. Namen takega drastičnega pristopa je drugje (na primer neodzivnost zdravil na zvišan holesterol…) in pa odločitev udeležencev, da teden dni posvetijo zgolj sebi.
To seveda lahko storite tudi na manj drastičen način, recimo z dodajanjem presnih sokov redni in uravnoteženi prehrani in jo mahnete na bližnji hrib.
Več o programih pa na:
http://preventiva.over.net/vikend/vikend.htm
Zna biti zabavno!

Z lepimi pozdravi,
Mateja Hafner

jaz vem za 2 učinkovite zadeve , eno je MAP – beljakovine z 999 % absorbcijo (sem o tem že pisala) ki vplivajo na čvrstost kožo in utrjujejo kožo (sama sprobala) in drugo so Justovi izdelki za celulit ki so popolnoma naravni (JUST je švicasrak firma ki prodaja svoje izdelke prek predstavitev na domu in jet udi pri nas precej razširjena – olje 31 skoraj vsi poznajo) ki ima ampule proti celulitu, gel in kremo za učvrstitev . To preprečuje nastanek celulita seveda je pa potrebno še gibanje, uravnotežena prehrana – ampak samo to je premalo. Če kdo hoče še več o zgoraj omenjenih zadevah – informacij pišite na mail.

Spoštovani Mateja Hafner,

Prosim za razlago tega: Večkrat sem opazila, ko sem vozila mojo hčerko na razne aktivnosti, da imajo že deklice pri 10-letih viden celulitis po stegnih.
Je mar to res tudi v genih, ali pa se že kot otroci nepravilno prehranjujejo in premalo gibljejo?

Hvala za odgovor in lepo vas pozdravljam.

P.S. imam 40 let in sem kot mlado dekle bila suha, pa sem kljub temu imela celulit. že pri 18-letih. Ta me pač spremlja vsa ta leta in je moj, prav noče stran od mene.

poskusi Algomar, to je obloga iz alg in pomožnih snovi. Tretma traj 14 dni, naročiš po pošti , stane pa cca 7.000 SIT.
Meni vsako leto pomaga (jo-jo efekt, potem dobim vse nazaj), vendar defenitivno zmanjša obseg in s tem tudi celulit. Meni, ki imam kar nekaj kg preveč se obseg bokov in stegen zmanjša za 1-2cm.
Je pa namenjen izrecno izgubi celulita, ne pa tudi teže; tako vsaj piše v navodilih.

lp,

geni, hormoni, prehrana, vadba, stres….
Kaj natančno še ni jasno. Verjetno kombinacija vsega. Zgolj prehrana ni razlog, saj kot veste sami, imajo tudi zelo suhi ljudje celulit.

Ko sem bila jaz v Indiji in na vzhodu sem videla tudi debele ženske, ampak nobena od teh ni imela celulita. Nobena.
Sama imam 33 let. Ne pijem, ne kadim, pazim na uravnoteženo prehrano , ne jem mesa, nič mastnega. Vse v mejah normale. Tečem 4 x na teden, hodim v hribe, poleti rolam, kolesarim.
Delo? Pretežno sedeče delo , ampak se vsak dan rekreiram.
Celulit ? Precej, sploh na zadnjici in na notranji strani stegen.
Veste kaj sem ugotovila ? Zaradi stresa imam celulit. Služba, okolje v kateremu živimo, vse to vpliva na celulit.

Spoštovani!
Zelo me veseli, da ste izpostavili tudi stres.
Z lepimi pozdravi,
Mateja Hafner

Pozdravljena!

Moja žena uporablja fango, domač proizvod od neke firme z obale.Vem da ji precej pomaga( sam pa ji ga ob večerih namažem))))). Mislim, da ga naroča preko spletne trgovine na Siolu.

Veliko uspeha !

LP

New Report

Close