Najdi forum

Zadrževanje tekočine

Imam vprašanje za dr.Hafnerjevo. Namreč, opažam, da imam zjutraj zatečene roke in noge, tako da tudi čevljev, ki jih lahko popoldne normalno obujem, ne morem obuti.Tekom dneva se zadeva normalizira, tako da popoldne nimam teh težav. Zanima me, če je to posledica zadrževanja tekočine v telesu. Naj povem še to, da imam ledvični kamen velikosti 4mm in tudi s težo imam težave, saj pri velikosti 174 cm tehtam 92 kg. Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Draga Marija,

Podali ste premalo podatkov kot npr. koliko časa zatekate, koliko se gibate, kakšno je vaše splošno zdravstveno stanje, starost, kje se nahaja omenjeni kamenčeč…, da bi vam lahko bolj direktno odgovorila.
Zatekanja so lahko posledica konkretnih organskih bolezni, ki jih je potrebno izključiti. Najbolje bo, če se o vaši težavi posvetujete s svojim izbranim zdravnikom, ki vas tudi pozna.
Do omenjenega pojava pride zaradi prerazporeditve tekočine iz krvožilnega sistema v limfatični in podkožje. Verjetno pa bi se vaše težave zmanjšale ali vsaj omilile ob uravnavanju telesne teže z rednim in zmernim gibanjem.

Z lepimi pozdravi,
Mateja Hafner

Spoštovana dr.Hafnerjeva,

hvala za vaš odgovor. Moram povedati, da se že nekaj časa odpravljam k splošnemu zdravniku zaradi omenjenih težav, vendar enostavno ne najdem dovolj časa .Stara sem 34 let, mati 3 majhnih otrok, s kronično utrujenostjo in pomanjkanjem gibanja, saj je ves prosti čas namenjen otrokom ( eden hodi že v 1. razred, drugi je v mali šoli, tretja pa je stara 3 leta in pol ).Med zadnjo nosečnostjo sem imela veliko težav z ledvicami, saj se mi je v obeh pojavil kamen in zadrževanje tekočine, tako da je bila velika možnost, da mi ena ali druga ledvica tudi “zgnije”. No, na srečo se je vse srečno končalo, le kamen v levi ledvici mi je ostal, pred tremi tedni sem imela tudi ultrazvok, in je stanje nespremenjeno, le veliko tekočine moram popiti. Zatekanje se mi je pojavilo po koncu dojenja ( hčerko sem dojila do njenega 2.leta starosti ), torej pred letom in pol. Med nosečnostjo z njo sem se tudi največ zredila-27 kil, izgubila pa samo 7 kil, tako da imam sedaj tistih 20 kil preveč. Za gibanje imam premalo časa ( večno opravičilo ), enostavno povedano sem zvečer preveč utrujena, da bi sploh pomislila na gibanje. V službi sem do 16 ure, imam pretežno sedeče delo, saj opravljam komercialna dela. Splošno zdravstveno stanje je zadovoljivo. Moram še povedati, da mi je v veliko oporo mož, ki mi tudi veliko pomaga, vendar je v službi do 18.30 ure, tako da tudi njemu ostane malo časa za družino. Če zaključim, zavedam se, da zase premalo naredim, vendar upam, da bom sčasoma tudi tozadevno kaj naredila.
Pozdrav, Marija

nova
Uredništvo priporoča

Ne obupajte! Gibajte se…morda za začetek zgolj krajši sprehodi in vikend izleti za zabavo.

Po mojem je problem zaradi povišane teže – naredi si tudi krvni test stanje holesterola in stanje sladkorja v krvi. Drugače pa sjhujšat in se pravilno zdravo prehranjevat pa bo.

LP Oliver

Hvala tudi za tvoj nasvet. Moram povedati, da nimam holesterola in tudi sladkor je normalen, kajti krvne preiskave sem naredila lansko leto.Zdravo prehranjevanje?. Mislim, da se zdravo prehranjujem, kolikor je le možno v današnjem času.Da moram shujšati pa mi je jasno že od zadnjega poroda. Po prvem in drugem porodu so kile veliko lažje izpuhtele kakor sedaj, vendar pa imam sedaj tudi veliko manj časa za gibanje. In mislim, da v tem tudi tiči srž problema. Prepričana pa sem, da je pri prehranjevanju ” vse v glavi ” kot rečejo.

Lep pozdrav, Marija

New Report

Close