Najdi forum

Že celo moje življenje imam preveč kilogramov in sem poskusila že veliko dijet, pa saj veste nadaljevanje, sem tudi jaz kriva za to, ne samo neuspešne dijete.Za mano sta dva poroda, stara sem 29 let, zelo zaposlena doma z malimi otroci v službi in še študiram ob delu, jem zelo neredno, ne gledam kaj, samo da je na hitro ker nimam časa (čeprav za otroke poskrbim, da imajo zdravo prehrano!).Zelo rada bi shujšala, vendar vedno ko se odločim kmalu zgubim voljo, da pa bi se vključila v kakšen zdravniški program pa nimam časa, čeprav mislim, da bi mi edino to šlo, ker bi me nekdo drug kontroliral……sem že čisto obupana nad vsem, ali mislite, da mi lahko še sploh uspe shujšat….aha še to ta najhujše velika sem 176 cm in imam 115kg.

Spoštovani!
Cenim vašo iskrenost in trud, ki ste ga vložili do sedaj. Krivda ni dober motivacijski faktor, res pa je, da noben program uravnavanja telesne teže ne bo uspešen, če se sami ne boste odočili zanj. Vsekakor vam svetujem program pod nadzorom zdravnika, tudi vašega izbranega.
Praktičen nasvet: morda jo v teh lepih pomladnih dneh lahko z otroci po službi ali vsaj čez vikend mahnete na bljižni hribček. Takole za zabavo!

Z lepimi pozdravi,

Mateja Hafner

Hvala za odgovor, pa nisem vedela, da lahko to poteka pod nadzorom moje zdravnice in da mi ni treba hodit nikamor drugam.A mi lahko samo malo opišete, kako naj bi ta program potekal.Še enkrat hvala.

Priporočala sem vam program pod zdravniškim nadzorom, ki ga izvaja vaš izbrani zdravnik. Kakšen je, morate preveriti sami. Kar nekaj družinskih zdravnikov je vključenih v program Cindi in se ukvarjajo z uravnavanjem telesne teže.

Program, ki ga zagovarjam Uravnavanje telesne teže – Dieta z izgorevanjem pa zaenkrat v Sloveniji poteka zgolj pri nas. Podrobno vam ga bom v nekaj dneh opisala v članku na spletu (forum nas je prehitel in iščem čas med obvesnostmi), še več pa boste lahko prebrali v knjigi Dieta z izgorevanjem v začetku maja.

Moja prijateljica je shujšala cca 25 kg s pomočjo svoje volje(ko se je res odločila) in s pomočjo akupunkture. In seveda gibanje. Omislila si je kolo, otroke je pač malo več prepustila drugim in delala zase. Poizkusi!
Vem, da je težko, saj bi sama rada odpravila kakšnih 5 kg, pa ne gre. Vendar vem, da ko bom res odločena, to bo še pred poletjem, mi bo sigurno uspelo!

lp

Po letih raznoraznih diet in jo-jo efektov sem končno prišla k pameti in se odločila za nekaj drugega. Stara sem 37 let in pri svojih 173cm imam 111 kg. Še oktobra sem jih imela 118 kg, shujšala pa sem izključno z redno vadbo. Ne držim se prav nobene diete, seveda se tudi ne prenažiram. Jem vse kar mi zapaše, kljub vsemu pa izgubljam kilograme. Začela sem z 2x tedenskim obiskom PACE vadbe. Januarja sem prešla na 3x tedensko, sedaj pa začnem z 4x tedensko PACE vadbo. Odlično se počutim, izgubljam kilograme še bolj pa centimetre. Iz konfekcije 56 sem prešla na 50!!!! Ne rečem, da komu kakšna dieta ne koristi, ampak problem nastane ko zmanjka volje ali pride kriza in se ponovno nažreš. Kilogrami se vrnejo dvakratno. Zato ti priporočam, da začneš redno vaditi in uspeh se bo kmalu pokazal. Pa nikar ne reči, da nimaš časa, ker se ga da najti. Če ne drugače pa ob 21 uri zvečer, ko grejo naprimer moji otroci spat jaz pa na fitnes.

New Report

Close