Najdi forum

Dober dan!

Prebrala sem Janin post in vaš odgovor, kjer pravite, da gre za dieto, ki upošteva človekovo lastno presnovo, torej predvidevam, da govorite o človeku kot individuumu, se pravi, da upoštevate, da nimamo vsi enake presnove. Zato me zanima, če pri svojem delu upoštevate zadnje čase precej popularne različne krvne skupine, ki naj bi pogojevale drugačno presnovo (npr. nezmožnost ali pa zmožnost dobre presnove mlečnih izdelkov ipd.). Sama sem namreč po več dietnih eksperimentih ugotovila, da na stvari nekaj je, saj kot “lastnica” krvi skupine A resnično ob dnevih diete, ko moram jesti meso, na tehtnici poskočim gor ali pa se zjutraj počutim slabo, če zvečer popijem šalico (toplega) mleka (z medom). Zaradi želje po tem eksperimentiranju sem si tudi dala ugotoviti svojo krvno skupino. 🙂

Hvala za odgovor.

Janja

Spoštovani!
Pristop je zelo individualen in podprt z moderno računalniško tehnologijo. Metabolizem se da izračunati na podlagi sestave telesa (vsebnost vode, mišične mase, okostja in maščbe) in v zadnem letu pa tudi izmeriti na podlagi vdihanega kisika in izdihanega ogljikovega dioksida.

Že dve leti pri nas spremljamo tudi osnove prehranjevanja po krvnih skupinah. Kot zdravnici se mi je v začetku zdelo vse nekoliko nesmiselno, vendar so me prepričali rezultati pri delu z ljudmi, ki bolehajo za raznimi alergijami, ali ne tolerirajo določene hrane. Kot vidite se tudi zdravniki učimo od pacientov.

Svetujem vam, da ste tudi tu zmerni in ne posegate v skrajnosti. Tudi sam avtor je v svojih delih določeno hrano razdelil drugače.

Z lepimi pozdravi,
Mateja Hafner, dr.med.

Kje se pa da izračunati metabolizem? V kateri ustanovi in koliko se plača?

http://www.preventiva.over.net

Meritev je nekaj čez 3000 sit.

Pozdravljeni,

mene pa zanima malo bolj medicinska razlaga diet v povezavi s krvno skupino. Bolj ko studiram kako naj bi bilo to dvoje povezano, manj racionalnih odgovorov najdem.

Hvala

Spoštovani!
Delovanje imunskega sistema je še vedno polno neznank. Avtor knjige 4 načini prehrane za 4 krvne grupe opisuje vpliv lektinov na imunski sistem. Preberite si knjigo. Če pa vam pristop ni všeč se enostavno ne ubdajte z njim. Je zgolj eden izmed mnogih.
Pri nas v Inštitutu za prevntivno medicino izvajamo opazpvalno študijo v katero so vljučeni ljudje, ki prisegajo na tak način prehrane in so si ga sami izbrali.
Z lepimi pozdravi,
Mateja Hafner

Pozdravljeni,
ne da mi pristop ne bi bil vsec. Nasprotno. Zdi se mi zanimivo. Bom vzela v roke knjigo, ko ne bom tako na tesno s casom.
Dajte nam vedeti, ko boste zakljucili studijo. Se ze veselim rezultatov.

Hvala za odgovor

Lahko povem še jaz dva naslova?

1.) Christopher J. Hammond: 4 DIETE ZA 4 KRVNE SKUPINE
2.) Anita Hessmann – Kosaris: DIETE ZA KRVNE SKUPINE

IN katera je boljša ?

Marica

Marica, jaz sem ravnokar prebrala ta drugo, sedaj se moram pa lotiti še prve. Sem pa našla notri nekaj napak. V dveh različnih tabelah enkrat eno živilo ne smeš, enkrat pa je nevtralno.

Če te zanima malo za pofirbcat, si lahko prebereš moj post pod temo “Kako do dijete”, kjer sem na podlagi knjige zadevo malo specificirala. Absolutno pa predlagam branje katere od teh knjig (mogoče je še boljše dr. Adama ali pa še bolje – vse tri skupaj, da primerjaš). V tej drugi knjigi sem izvedela, zakaj določena hrana na organizem deluje kot nekakšen strup (vse ima veze z beljakovnami, kar encimi tudi so) ipd.

New Report

Close