Najdi forum

Strah pred jojo efektom

Prebiram že nekaj dni forume pa se mi zdi, da nikjer ni ustreznega odgovora. Sama sem se septembra odločila shujšati. Tu ne gre za nobeno drastično dieto ampak zgolj zmanjšanje porcij. Začela sem s 100kg na 166cm in v treh mesecih, torej do danes sem jih izgubila 10. Sedaj že dva tedna opažam, da teža stoji. Jem zgolj 3 obroke na dan (to sem že prej) le da so ti bistveno manjši. V začetku me je tu pa tam pograbila lakota, pa vendar sem se nekako privadila in sedaj nimam težav. Skrbi me, da si nisem s premajhnim vnosom uničila metabolizma in če ga želim popraviti z večjim vnosom živil, da se bodo kilogrami vrnili in bom prišla do tako imenovanega jojo efekta. Neprestano me tudi zebe ter sm utrujena, za kar sem prebrala, da gre za upočasnje metabolizem. Zadnje dva dni samo še o tem razmišljam, saj ne bi rada svoje zdravje poslabšati zaradi hujšanja. Je mogoče tu kdo, ki se je s to situacijo srečal pa bi mi znal povedati kako spodbuditi metabolizem brez, da bi nazaj pridobila kilograme?
Naj omenim, da sem stara 21 let. S športom pa se od septembra ukvarjam vsaj 3x tedensko bolj intenzivno, drugače pa sprehodi po 10.000 korakov na dan.

Verjetno te je strah, ker niti sama ne poznaš svojega telesa, kaj šele kdo drug. Menim, da bi morala samo nadaljevati, saj ti je telo že pokazalo, da greš v pravo smer. Seveda ti gre sedaj malo počasneje, vendar vztrajaj. Rezultat bo. Metabolizma pa ne boš uničila s tem, verjetno bolj iščeš izgovor za zanikanje situacije. Morda si na točki preloma. Čestitam ti in bodi pogumna. Ponosna boš na nase.

Na določeni točki se izguba kg za določen čas ustavi potem pa spet gre.

nova
Uredništvo priporoča

Če bi bila na tvojem mestu, spoh, če je res, kar pišeš o 3 zmanjšanih obrokih (da ni vmes drugih prigrizkov, niti pijač, razen vode, grenkega čaja oz. kave), bi šla jaz na en posvet k zdravniku.
Sicer pa čestitke za ukrepanje. Ostani v formi, si na pravi poti.

Nič si nisi uničila samo pejd naprej.Pa ne zaidi na star način prehranjevanja in si zmagala.je pa to potem doživljensko.

Nič si nisi uničila samo pejd naprej.Pa ne zaidi na star način prehranjevanja in si zmagala.je pa to potem doživljensko.
[/quote]

se strinjam,da je doživljensko sano zdržati tak način je pa kar težko.

New Report

Close