Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa povečanje mišične mase po domače

povečanje mišične mase po domače

Pozdravljeni vse skupaj

Lepo prosim, če ima kdo kako pameten nasvet glede hujšanja.
Namreč imel sem že 109,5kg pri 181cm pa sem uspel z aktivnostjo in prehrano, tekom, kolesarstvo priti na 91kg.
In resnično ne razumem folk kateri govori o raznih dietah …… ljudje samo 2 težavi sta. Premalo gibanja in preveč hrane. V tej zadevi so vse možne dieta sveta skupaj 🙂

Problem pa se pojavi, ker sem bil operiran za na hrbtenici, zato sem cestno kolesarstvo opustil, hribi in gore so še vedno aktualne, …. mika me zopet tek. Tega resnično pogrešam ….

Občasno delam vaje za hrbtenico, kar me pa najbolj skrbi, da se prehranjujem ne pravilno in bo telo najprej pojedlo mišice. Sedaj sem se pri hrani zapustil in zopet prišel na 98kg …. pa sem zopet se vzel v roke in imam zopet cca 91kg.

Torej vprašanje …… Katera je domača prehrana (nebi nobenih praškov in kemije) ki bi mi omogočala, da telo samo poskrbi za obnovo-rast mišic …. Kaj pojest pred in po “treningu”

Moja prehrana

6.00 Zjutra cca 2 jabolka, mandarini, banani, …
10.30 Malica: manjša mešana solata z kakim mesom, polpet (ala špar solata), občano burek in vedno še malo sadja
13.00: sadje (jabolke, banana, .. 1kos)
15.30 kosilo: kaka čorba, jaca z dodatki, makaroni, kak kos pice, …… ribe, krompirja probavam čim manj, ravno tako ocvrtega
večerja: če se le da nič, drugače kak jogurt z kosmiči, sadje,

Torej kruh in sladkarije v bistvu sem črtal iz seznama in v 2 mesecih BP -8kg.

Rad bi še shujšal vendar me skrbi, da mi bo telo samo začelo jest mišice, kar si pa ne smem dovoliti. Namreč za mojo hrbtenico so bistvenega pomena mišice.
Prehodim ogromno, občasno tudi trail tek v grič (ne upam preveč zaradi hrbta).

Ali lahko kdo prosim po kmečko pove glede prehrane kaj bi moral spremeniti za povečanje mišične mase ……

Hvala vsem.

Čisto na kratko..
Za rast mišic je potrebno, da jih dovolj In redno obremenjuješ in da imajo gradnike za rast.

Kaj je dovolj obremenitve? Tek in kolesarjenje ne. Tukaj boš bolj delal na aerobni kapaciteti in mišični vzdržljivosti. Mišica za rast v volumnu potrebuje breme… Uteži, lahko je to tudi lastna teža.
Če boš treniral dovolj redno, 3 do 4 X na teden in poskrbel za pravilno prehrano (gradnike), bodo mišice rasle.
Gradniki so predvsem beljakovine… Jajca, meso, mlečni izdelki, ribe..

Če boš med hujšanjem treniral bo izguba mišic zaradi hujšanja manjša… 😉 Procentualno boš izgubljal več maščobe.

Veselo na delo!
Sem napisala tudi zase… Se moram kdaj pa kdaj tudi jaz poslušat 😂

kot je napisala Štefk, dodajam samo še, da so beljakovine tudi v brokoliju, svetači, špargljih, špinači,…. https://www.kalcek.si/rastlinski-viri-beljakovin-veganska-vegetarijanska-prehrtana/
(nisem vegeratianka, sem pa vseeno zadovoljna, da mi ni treba beljakovin vedno iskati samo v živilih živalskega izvora)

New Report

Close