Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Hujšanje, ali zaužiti proteinske napitke?

Hujšanje, ali zaužiti proteinske napitke?

Pozdravljeni.

Da se najprej predstavim, sem fant star 21 let, z rednim športom se ne ukvarjam, le bolj v prostem času. Sicer nisem človek, za katerega bi lahko rekli, da je debel, vendar pa imam že nekaj časa par odvečnih kilogramov, ki so vidni tudi na trebuhu, kar me tudi najbolj moti. Glede na izračun indeksa telesne mase je razvidno, da bi mogel izgubit vsaj 4 kilograme, da bi lahko vstopil med skupino “Normalna telesna teža”. Moj prvotni cilj ni prav to, ampak priti tako daleč, da bom imel raven trebuh. Poleg ravnega trebuha želim še pridobiti tudi nekaj mišične mase.

Pred kratkim sem začel z hujšanjem oziroma športom. Tedensko približno šestkrat telovadim. Natančneje povedano, skoraj vsak dan grem na krajši sprehod(30-40 min), kasneje tudi bežim približno 40 minut(3-4x tedensko). Dvakrat na teden doma delam razne vaje za moč, večino z lastno težo, nekaj z utežmi(biceps, triceps).

Seveda sem prebral veliko člankov o hujšanju in telovadbi, jasno mi je da je zelo pomembna zdrava prehrana in uživanje beljakovin.

Kar bi me zanimalo je to, ali je pri tovrstnem hujšanju sploh primerno piti proteinske napitke ki so kupljene v trgovini s športno prehrano? Kateri so namenjeni predvsem hujšanju?

Hvala za predloge.

ojojoj. 1. začni trenirat, mma, judo, bjj. če to ne želiš, idi na powerlifting. torej ti rabiš trening in hrano. ne hujšanje in razmigavanje. zapravljašs svoj testo ki je na vrhuncu. ko ena baba. biceps triceps so zelo male nepomembne mišice. nič ti ne dajo. nič ne aktivirajo v telesu. v moškem telesu najbolj delujejo, počep, dedlift in benč. pa seveda kakšne vaje za hrbet, nujno. tek je uredu. če nisi tekač profi, delaj tek vsaj 1h. počasi. meščobnih celic nem oreš pokurit, lahko jih samo skrčiš, zmanjašaš do te mere da te ne bodo motile. pokuriš lahko samo, zaužito hrano tisti dan. trenirat začni po moško. ne biceps, triceps.

Jaz pa mislim, da je prav, da si štartal. Vsaka vadba je bolje kot nič. Funkcionalna vadba je tudi za moške. Vztrajaj in postopoma dodajaj ali spreminjaj trening glede na to, kar ti odgovarja. Ko se telo začne navajat na spremembno se začnejo dogajat spremembe, ki so vidne. Pot je dolgotrajna, samo še 1x, vztrajaj pa bo. Jaz pred treningom pijem bcaa, da mam več energije, včasih pa še med. Kar se tiče beljakovin uporabljam enako kot bcaa od golden tree – glede na okus in “naravno” so mi od vseh najboljši.

New Report

Close