Najdi forum

jedilnik-lepo prosim za mnenje

Mi lahko prosim kdo, ki se kaj spozna da mnenje glede mojega jedilnika. Naj povem, da sem pribl. 5x na teden aktivna min. 30min.

Zajtrk (8.00): zeleni čaj, potem bela kava s sladkorjem (temu se ne bom odpovedala), skodelica 1 vrste sadja (ananas, grozdje..)
Malica (11.00): ponavadi kakšna granola s sadjem in mlekom ali koruzni kosmiči z mlekom
Kosilo (15.00): Kar pač skuham za vse; npr. piščančja obara z zelenjavo, špageti po bolonjsko + solata, krompirjevi sadni cmoki…, včasih potem še 1 kava
Večerja (20.00): po vadbi večinoma popijem šejk z 1 banano in mlekom, včasih tudi kosmiči in mleko, ali 1 pečeno jajce + košček kruha….
Čez dan pa vsaj 1,5 l nesladkanega čaja in vode.

Muči me predvsem večerja. Ali je primerno kar pojem, zvečer mi ni do nekega mesa in solat…
Hvala za nasvete

Aja, moj cilj je shujšati vsaj 0,5kg na teden (imam jih kakih 12 viška).

Hejla. Meni se zdi, da pojes prevec ogljikovih hidratov. Cez cel dan mislim. Zelo pomembno je, da jes cimvec beljakovin. Mogoce premisli kaj v tej smeri, se pravi meso, ribe. Ce ti ne gre, pa ne se silit, ampak vseeno poskusi malo vec beljakovin zauzit. In pa seveda zelenjave.

Kar se tice vecerje, ti lahko dam le nasvet kaj meni najbolj odgovarja… Ce nisem prevec lacna, potem pojem solato iz paradiznika ali kumaric, zraven tuno, jajca, ce imam dimljen losos. Ko sem malo bolj lacna pa jem zrezke, ribe in vecinoma se vsaj malo solate. Vcasih pa pojem le sadje. Cisto odvisno kaj mi pase. Poskusam pa nekako gledati kako in kaj jem cez cel dan. Ce zjutraj in za kosilo jem vec OH, potem jih zvecer ne jem. Velikokrat si hrano tehtam, zato da vidim koliko pojem in je na ta nacin za izgubo vse pod kontrolo. Drugace me zanese.

Poskusi najti nek svoj “recept”, preizkusaj kaj ti pase in da je hkrati nasitno ter cim manj kaloricno, predvsem zvecer. Shujsala bos le, ce bos pokurila vec kot zauzijes. To naj ti bo neko vodilo.

Upam, da sem ti vsaj malo pomagala, drugace pa komot ignoriraj 😊

nova
Uredništvo priporoča

Živijo “Nočem bit robot”,

pogledala tvoj jedilnik… aha, še tole, zakaj se oglašam.. pa Harvrd Medical Shcool sem pred leti naredila izobraževanje in ga zaključila z izpitom iz (1) Nutrition and Weight loss in (2) lifestule medicine, pa verjamem, da za tole pa imam dovolj strokovnosti 🙂

Torej, makrohranila so Oglikovi hidrati (ki se vedno razgradijo – eni hitreje eni počasneje v sladkorje), beljakovine in maščobe. ne bom na tem mestu, koliko česa je potrebno vnašati, da nekemu prehranskemu režimu rečemo uravnotežen… saj je dandanes pa zares veliko različnih teorij. Vsak zase najde tisto, kar mu ustreza.

Kaj želiš doseči s tem prehranskim načrtom: vzdrževati težo, normalizirati, pridobiti? Koliko si stara? S čim se ukvarjaš v življenju, študentka ali že zaposlena, mamica…? To so relevantni podatki, da potem sestavimo primeren jedilnik, ob katerem se boš dobro počutila, bila polna energije in vzela od življenja vse, kar življenje lahko ponudi.

In napisanega bi rekla, da tvoj jedilnik vsebuje pretežno sladkorje (OH) in bi bil primeren (zlasti večerja) morda za moškega 30 +, ki opravlja neko (a ne pretežko) fizično delo.
Po mojem mnnenju ni primeren za mlado žensko, ki je aktivna 5 x 30 min tedensko…

Boš premislila o tem? Napiši še kaj…

Vse dobro ti želim,
Mirjana

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

Hvala obema. Ja,vidim da pojem preveč OH. Sem pa v začetku 40-ih, za mano sta dva poroda, imam sedeče delo, moj cilj pa je izgubiti vsaj kakih 7 kg (viška jih imam nekje 12) in to vzdrževati.
Predvsem me zanima glede večerje, ali je nek smuti z mlekom in dodatkom sadja (to popijem po vadbi in potem nič več) ustrezna večerja. Zvečer mi ni do tega, da bi jedla meso in solato, ker tako hrano jem že za kosilo.
Hvala še enkrat

Iz lastnih izkušenj mislim, da je na začetku pomembno, da poješ manj, kot porabiš in da je cel keč hujšanja le v tem.

Zdaj, ko sem na normalni teži, pa opažam, da je pomembno tudi kaj pojem.

Meni osebno sadje za večerjo ne paše, mi kar kuha v želodcu.
OH mi tudi ne pašejo, ker mi zadržujejo vodo in sm zjutraj vsa zabuhla.
Paše mi elenjava in meso alimlečni izdelki, dejansko pa največkrat namesto večerje vržem kaj v usta, grižljaj ali dva, toliko, da nisem ravno lačna, ker čez dan dovolj pojem in nimam potrebe po večerji.

Glede ostale hrane, pol krožnika zelenjave, druga polovica pa OH in B, s tem, da jaz recimo to drugo polovico razdelim tako, da je 1/3 OH i 2/3 B, ker imam raje meso kot krompir in testenine, pa tudi bolj se najem.
Zdaj sem tudi opazila razliko med polnovrednimi živili in predelanimi, recimo če pojem hrenovko, sem čez pol ure lačna, če pojem pa meso, me zasiti in podobno, tako da jem veliko manj “packarij”, edino sladkarijam se ne izognem, jih pojem veliko manj, a jih jem in to vse.

Moj nasvet je, da ješ manj, kot porabiš, potem pa sproti spreminjaš prehranjevalne navade, poslušaš svoje telo in se mu prilagajaš.

Pozdravljena!
Sama se tudi trudim da bi se bolje prehranjevala in shujšala. Zelo mi pomaga aplikacija ki sem si jo naložila na telefon. Tam vse piše o vsebnosti hrane, kalorijah, kaj je priporočljivo zate in kaj ne. Izbiraš seveda sama, sproti vpišeš in imaš dober nadzor. Ne vpišeš svoje prave teže, temveč ciljno, da v skladu s tem ješ, drugače stagniraš. Aja to je apk prehranski navigator, najdeš jo na google play. To je moj nasvet.
Lp

Zivjo!

Na zacetku 40ih, sedece delo… tako, za izgubo 0,5 kg mase na teden bi moral dnevni vnos biti okoli 1300-1400 kcal, pa pol do ene ure aerobnega gibanja vsak dan.

Predlagam ti, da vzames prehranske tabelice in si sama oblikujes tak jedilnik, s katerim bos zadovoljna in imela dovolj energije za delo, druzino in hobije. Ob tem
Pa m, da dosezes svoje cilje glede regulacije teze. Upostevajoc sodobne smernice glede sestave obrokov.
Najvec se ljudje naucimo, ko gremo sami skozi neko izkusnjo, se potrudimo, kdaj cemu tudi odrecemo in zmagamo.

Kaj mislis o tem?

Pozdrav MirjanaFrankovic

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

Zivjo!

Na zacetku 40ih, sedece delo… tako, za izgubo 0,5 kg mase na teden bi moral dnevni vnos biti okoli 1300-1400 kcal, pa pol do ene ure aerobnega gibanja vsak dan.

Predlagam ti, da vzames prehranske tabelice in si sama oblikujes tak jedilnik, s katerim bos zadovoljna in imela dovolj energije za delo, druzino in hobije. Ob tem
Pa m, da dosezes svoje cilje glede regulacije teze. Upostevajoc sodobne smernice glede sestave obrokov.
Najvec se ljudje naucimo, ko gremo sami skozi neko izkusnjo, se potrudimo, kdaj cemu tudi odrecemo in zmagamo.

Kaj mislis o tem?

Pozdrav MirjanaFrankovic

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

margarer hvala, sem si naložila apk, in se mi zdi res dobrodošlo, da lahko spremljam, kaj dejansko jem, kar se tiče hranilnih vrednosti. Na žalost sem kar sem poskusila vnesti, skozi v “rdečih” številkah, pa ne kar se kCal tiče, ampak samih vrednosti. Bom že naštudirala.

ga. Mirjana, hvala tudi vam. Moram povedati, ko sem rekla, da sem aktivna vsaj 30 min (večinoma je to 1h) 5x na teden, to pomeni, da takrat opravim neko vadbo iz yt (veliko cardia, pa tudi uteži…,), preostali čas sem pa tudi večinoma v “pogonu”. Opravki izven doma, gospodinjska dela… Tako da “obsedim” ponavadi nekje po 20. uri. Sem se pa zdaj v zadnjih tednih tudi že kar nekaj stvarem odrekla, predvsem kar se tiče sladkarij, pa vso pijačo sem nadomestila z nesladkanimi. Mislim, da sem na dobri poti, se pa zavedam, da bo moj jedilnik še vseeno potrebno prilagoditi.

Jaz sem tudi v rdečih, ampak pomaga pa vseeno
Lp

O, margarer potem nisem edina v “rdečem”. Zanimivo mi je, da mi ponavadi vedno za OH kaže, da jih je premalo, sladkorja pa čisto takoj preveč, potem pa skušaj “živ” čez.

Sem pa za hec vnesla primer jedilnika, kateri je bil včasih skoraj moj vsakdanji. Sem se kar zgrozila, koliko enih kCal je to bilo… Čudno, da nimam precej več kg ob taki prehrani.

mariskaj sme ze videl, slabšega od tega še nikdar. kaj ti to resno?? ti povem kaj ti delaj.
vstani ob 5.00 ali prej, umi zobe , popij vodo, magari črno kavo brez vsega ( lahk osi oblečena ko piješ, še bolje res slečena in preg ogledalom, da te bo motiviralo) in idi počasi tekat 1h. telovadi vmes. pol zajtrk . tvoj šejk. banana kosmici polnozrnati brez cukra, čia semena malo, proetini in rizevo mleko, blender popiješ. pij vodo navadno vodo. pa magari kavico spet. ampak črno brez vsega. za malico pol malega snedvica ob 9.30. ob 12 recimo kosilo. KOSILO kot pravo kosilo, meso, meso, meso. zelenjavo, ogljikove hidrate. to kar ješ je ok. pol pa popoldan pred treningom neki. treniraj počep, dedlift in benč pres. delaj doma počepe in 10 kg v roke. sklece in dvig na drogu. ali rukzak in not 10kg in hoja 4h. zvečr, ko si adijo, juha kokšja, bistra, goveja. mogoče kaj beljakovinskega če si res trenirala. ne se razmigovala.

definiraj aktivna? ti moraš bit aktivna vsaj 45 minut da zacne telo zmanjsevat maščobne celice. ker pokurit jih ne mores. lahko jih samo zmanjšaš. 12 kg? kolko 0,5 na dan? vode ja. ti nimaš pojma kaj delaš. tvoj stil hranjena, je primeren za neko umetnico, ki bedi celo noč in v roki drzi čopič in še to tresoče. od kje tebi ta jedilnik? ta urnik? kdo je to skomponiral? ojojojojoj kriza. užas. ti moraš jest in trenirat, ne stradat in se razmigovat. od kje mate te ideje za treninge. da vzamete trening profi atleta in ga zmanjšate na 1/10 in pol todelate?? od kje vam ljudje bozji ta ideja?? delaj tako kto sem ti rekel pa povej ćez 6 mesecev.

wtf? kam si ti hodila? zdaj al nimaš pojma, al si delaš reklamo, pa si tak nezna, ker veš da j obo tak dobila kot stranko. ja napisala si ji floskule. totalno bedarijo. kaj si naj ona zacne z tem. po domače? lažeš in zavajaš!!!! zakaj to počenš? ti dnar tolko pomeni?

New Report

Close