Najdi forum

Pozdravljeni,
Moja hcerka je stara 12 let visoka je 163 cm in tehta 67.5 kg
Meni se zdi da je pretežka…
Zelo je sldkosneda,sladkarijam se ne more odpovedati.
Sama je že poiskusla shujšati. zalotila sem jo delala je vaje in nekaj časa je bila na djeti a po enem tednu ni mogla več jedla je samo prepečenec, juhe, zelenjavo in pila je zeleni čaj… Vse njene prijateljice v porabljajo neko aplikacijo za hujšanje.. Tudi sama je žalostna ker je takšna ker vse njene sošolke so suhe.. Zato ko greva po nakupih vedno želi večje majice in ne oprijete… Kaj naj storim? Kako naj shujša? Slišala sem za Stično neko ustanovo v kateri otroci in mladostniki hujšajo a nevem kako je gor in tudi njeji nevem kako bi bilo? kašen program imajo tam in vse ostalo kako je? Kaj naj storim svetujte mi..
Hvala če boste.

Kako pa ste ostali člani družine? Imate normalen ITM? Morda lahko pomaga:
– sladkarije naj bodo pri hiši izjemoma, če se sladkate, pa naj bo to doma pripravljena sladica,
– potrudite se za zdrave obroke cele družine (doma kuhano, pestri obroki, dovolj zelenjave…)
– ukinite gazirane pijače in glavna pijača naj bo voda ali le malo osladkan čaj.
– jogurt naj bo navaden, pa si ga vsak sam po želji obogati (stečkana banana, borovnice, marelice, cimet, kokos, morda žlica sadnega sirupa ali meda… )
– miganje: sprehod (z mamo), plavanje, sankanje, … ples, nekaj, kar bo hči sama izbrala in ji bo všeč.
Spodbujajte hči da se prehranjuje in živi zdravo, naj goji oz. razvija kak hobi, naj gre vsak dan na zrak (s prijazno spodbudo in morda pa sprva le 3x tedensko, če sedaj nima takih navad), s tem bo mimogrede tudi postala bolj vitka, saj še raste.
Srečno. Pa ne pozabite opazite vse dobro pri hčerki. 🙂

Vse je doma, kakor boste vi, tako bo tudi hči!
Nima veze, če vi ostali lahko pojeste vola, a se vam nikjer ne pozna, boste morali tega vola pojest ke drugje, ne doma, doma pa zdrava prehrana in odmerjeni obroki, predvsem pa mora biti teh obrokov dovolj in hči ne sme biti lačna!

Hujšanje je v bistvu zelo enostavna stvar, najtežje se je odločit, potem ko skočiš, pa kar plavaš.
Najprej si bodite na jasnem, kaj in koliko poje, potem pa zmanjšajte obroke in del teh nadomestite z zelenjavo, da ne bo prehude lakote.
Hči je stara 12 let, sama nič ne more, starši so tisti, ki morajo to zadevo speljati za otroka!
Stična lahko pomaga le pri smernicah, a to ni dolgoročno, poleg tega se tam držijo jedilnikov brez maščob, sladkorja in podobnih, meni to ne ustreza, to ni vsakodnevna prehrana in roko na srce, nihče od nas ne mara prepovediin vsi mi smo nagnjeni h kršenju pravil in poseganju po najslajših prepovedanih sadovih…

Sama sem shujšala ogromno, šla sem skozi vse faze hujšanja, če imaš kakšno vprašanje, z veseljem pomagam 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

Otroci do 15-ega leta so v aktivnem razvoju, zato z vsakim prekomernim odrekanjem hrane in hranil naredite veliko škodo v razvoju. Uravnotežena prehrana in aktivnost sta v teh letih idealna kombinacija. Popolnoma razumem njeno stisko v fazi odraščanja, zato svetujem, da pristopite k reševanju težave s pozitivne strani. Ne pogovarjajte se o hujšanju, pač pa spremenite način življena. V nadaljevanju vam podajam nekaj ključnih usmeritev, rešitev.

Na področju prehrane:
– Ne kupujte sladkarij in jih ne nosite domov! Če jih doma ne bo, jih ne more jesti (nobenih čokolad, piškotov, itd…). Ne ji pa odrekati tega, če bo prišla v stik s tem 1x tedensko pri prijateljih ali sorodnikih, da ne bo kontra učinkov. Svetujte le omejeno količino, npr 1 košček čokolade.
– Ne kupujte sladkih pijač! Pijte doma vodo, čaje, mineralno vodo. Vsi, ne more to veljati samo za 1 člana doma.
– Priprava hrane – nič namakanja v olju. Vsa cvrta, pohana ali namočena hrana v olju naj izgine iz vašega jedilnika. Namesto da za kosilo pohate in pečete v olju meso, krompir, itd…pripravite hrano kuhano v vodi, pečeno na teflonu ali žaru. S tem boste drastično zmanjšali vnos kalorij.
– Izdelki iz bele moke odstranite iz jedilnika! Izdelki iz bele moke imajo visok GI in delujejo kot sladkor. Namesto tega uporabljajte izdelke iz ržene, polnozrnate moke, ajdove, sojine moke. To velja za kruh, testenine, še bolje pa če namesto moke uporabljate riž.
– 1 sadež na dan! 1 obrok dnevno naj bo sadež.
– Dnevno naj zaužije 4 do 5 obrokov, na vsake 3 ure!
– 15 mit pred vsakim obrokom naj popije 3 dcl vode! Tako bo zmanjšala količinski vnos hranil, s tem pa dnevno tudi kalorični vnos.

Na področju življenja:
– Poiščite družinske aktivnosti! V 1 tednu skupaj s hčerko opravite vsaj 3x po 60 do 90 minutno aktivnost. Skupaj pojdite na aktiven sprehod v naravo, sprehod psa, itd. Pojdite na kolesarki izlet. Predlagajte drsanje na zamrznjenem jezeru. Osvojite katerega od okoliških vrhov. Pojdite s skirojem do prijateljev in še in še. V času gibanja človek ne razmišlja o hrani, prav tako ne neposredno pred in po vadbi, tako da brez težav naredite 3 do 4 ure med obroki.
– Navdušite jo za eno od mnogih aktivnosti, katero bo obiskovala 2x tedensko s svojim vrstniki. Plavanje, ples, odbojka, itd…

Dnevno je zelo pomembno, da bo vaša hči povečala dnevno porabo kalorij, zmanjšala dnevni vnos kalorij in s tem naredila razliko, pri čemer bo le to telo nadomestilo iz podkožne maščobe. V času 6 mesecev so bo z zgoraj opisanimi nasveti telo preoblikovalo, vaše težave pa bodo izginile.

Srečno,
Sebastijan

Sebastijan Nemanič www.fitnes-trener.si

New Report

Close