Najdi forum

Pozdravljeni, sem aktivna športnica (velika 171 in imam 69 kg) kljub “ok postavi” bi rada shujšala cca 4kg. Vendar s prehrano mi to nikakor ne uspeva, poskusila pa sem vse možne načine-(5 obrokov na dan imam redno, nekateri so mi svetovali da naj poskusim brez večerje, več vode, ločevanje prehrane,raznolika prehrana,brez sladkarij in prigrizkov, vse možno) vendar v 1 letu nisem uspela izgubiti nobenega kilograma. Prebavo imam dokaj slabo(vendar jo uravnavam s spirulino in sem s tem potem uredu), pred kratkim sem zaradi hude alergije 3 tedne morala biti cisto brez moke,sladkorja vendar tudi pri tem nisem izgubila niti kg ( s to dieto tudi ni biu namen, vendar sem pricakovala da bi se kje poznalo). Torej zanima me ce imate kaksen nasvet oz predlog, ker pocasi obupujem, kar se tice pa povecene aktivnosti pa mi ni v interesu oz prav tako mislim da ni potrebe saj imam vsak dan trening 2 uri kar mi je za moje telo in pocutje popolnoma dovolj.

https://www.google.com/search?ei=qbHqXfWFEpCFmwWop7yYDw&q=lose+weight+intermittent+fasting&oq=lose+weight+inter&gs_l=psy-ab.3.0.0l5j0i22i30l5.1377.8648..9668…0.0..0.290.1187.0j5j1……0….1..gws-wiz…….0i273j0i22i10i30.JEL8MLFAdn4

Pozdravljena,

Ker ne poznam prehrane do potankosti, ne morem povedati kaj je tisto kar je prav in kaj ne. Splošni nasveti so sledeči:
Dnevni vnos cca 1400Kcal, razmerje hranil 30:40:30 (beljakovine:hidrati:maščobe). Tako kot ste napisali brez sladkorja, izdelki brez pšenične moke, če so že iz moke naj bo ržena, ajdova, durum, itd…Maščobe nenasičene. Predlagam za lažje beleženje prehrane eno od mnogih aplikacij, katero lahko uporabljate na telefonu in vseskozi spremljate v kakšnih okvirih ste. Tekočine naj bo za 4% telesne teže, cca za vas 2,8L dnevno.
Glede vadbe, niste napisali oblike. Vadba naj bo ciklična, kar pomeni aktivna z čim manj počitka vmes. Intenzivnost se meri s pomočjo srčnega utripa, ki naj bo za vas med 65% in 90% maksimalnega srčnega utripa. (220 – vaša leta je maksimalni srčni utrip). Dolžina vadbe naj se giblje med 60 in 90 minut (če je vadba aktivna), če pa ja vadba manj intenzivna lahko tudi dalj časa (hoja, kolesarjenje).
Svetujem tudi počitek, torej ne pretiravajte z vadbo vsak dan. Vadba za rekreativce 3 do 4x tedensko, za napredne rekreativne športnike pa 5x tedensko. Za bolj konkretne usmeritve pa zapišite konkretno obliko in intenzivnost vadbe, ter jedilnik za dan ali dva.

Sebastijan

Sebastijan Nemanič www.fitnes-trener.si

New Report

Close