Najdi forum

Živjo…
Malce pazim pri prehrani in me begajo kalorični izracuni za ajdove žgance.
Ajdova moka ima cca 360 kcal
Ajdovi žganci, ki so kuhani samo z slano vodo pa 530 kcal
http://okusno.je/recept/ajdovi-zganci
Lahko prosim nekdo pove kako in kaj, saj menim, da 100 g žgance ne more biti več, kot 10p ajdove moke. Se motim?
Hvala,
Lp

Kaj pa zabela za žgance?

Kot pravi Prvi Alt se odgovor na tvoje vprašanje skriva v zabeli…svinjska mast in ocvirki.

Pred meseci sem govorila s klijentom, ki je trdil, da zagotovo ne poje preveč in da dosledno zabeleži vse kar poje pri mizi. In mi pokaže dnevnik v katerem je dejansko zabeleženega vnosa 1600 kkcal na dan.

V čem mislite, da je bil trik?
V hrani, ki jo ne poje pri mizi ampak stoje ali “nevede”.
S kolegove mize vzame piškot vsakič, ko gre mimo, čaj ne more piti brez medu, pivičko tu in tam (ja, vode pa ne bom pil s kolegi), solata brez prave polivke se niti pojest ne da itn…pa na skoraj 2500 kkcal sva prišla.

Tu se obravanava nato nadaljuje v smeri globjih sprememb osebnosti ter navad in ne več nutritivnih korektur na vedenjski ravni. Za to pa ljudje običajno nimamo(jo) energije in se raje začnemo jeziti na naše telo, ki ne kuri maščob, napačne recepte, raznorazne zdravilce, “ki nimamo(jo) pojma”itn …

Lep dan vsem,

Mirjana

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257
nova
Uredništvo priporoča

Joj, samo res…
Ampak brez ocvirkov pa ima verjetno 100v žgancev manj kot pa 100g ajdove moke, glede na to, da se kuha 109g moje v 0.5 l vode?

New Report

Close