Najdi forum

Kako so ene tako suhe, če pa jejo 2 krat na dan in še to McDonalds burgerje in kremšnite? Jaz ki jem vse volkorn, zelenjavo, meso, zdrave maščiobe pa ne morem shujšat?

Kako to? Kje je trik?

Trik je, da smo si različni, da naša telesa delujejo različno. Eni imajo dobro presnovo, na stres reagirajo s hujšanjem, nimajo pretiranega apetita, drugi imajo pa počasno presnovo, na stres odreagirajo z rejenjem in imajo velik apetit.

Ker jedo samo to, ali pa skačejo okoli in pokurijo.

Ti pa ves čas nekaj melješ, še zavedaš se ne in precej sediš.
Ponavadi take stvari niso jasne tistim, ki zajebavajo hribolazce, kaj jim je treba lezt tja gor npr.

nova
Uredništvo priporoča

Ker v 2 obrokih dnevno niti slučajno ne poješ toliko kot v 5.

Presnova. Med šolanjem sem bivala v dijaškem domu s sošolko in prijateljico. Skupaj sva bili noč in dan. Pojedla vsaj enkrat in pol toliko kot jaz a reva suha, da so ji kosti štrlele. Jaz pa buckasta.

Volkorn ima bolj malo veze. Polnozrnate testenine ali polnozrnat kruh imajo skoraj identično kalorij kot njihove bele varjante.

Mi smo bli danes v McDonaldsu na kosilu. Pojedla sem srednji BigMac menu s fruktalovim sokom (ne s kokakolo). Sem šla prečekirat na McDonaldsovo spletno stran, to ima 503 kcal (burger) + 330 kcal (krompirček) + 94 kcal (sok) = 927 kcal. Ampak razen tega sem danes pojedla 1 jabolko, deci in pol jogurta in 1 krožnik zelenjavne juhe z enim kosom kruha. Pogosto se zgodi, da jem samo 2x na dan, včasih tudi 1x na dan, takrat pač veliko, ampak spet ne dovolj za vaših 3-5 obrokov.

Se pravi, danes ste jedli bolj zdravo vi, ker ste dobili več vlaknin, mineralov in vitaminov, ampak kalorij sem pojedla najbrž manj jaz.

Več razlogov je:
– poje kalorično manj kot ti in več pokuri
– genetika, eni imajo res srečo
– bakterije v črevesju (zadnje čase so prišli do odkritij o tem, kako te vplivajo na to, da eni ljudje tako težko shujšajo, tudi če se zelo trudijo, drugim pa kilogrami kar letijo)

New Report

Close