Najdi forum

hujšanje in prebava

Že nekaj časa hujšam po metodi “manj žri” in jem nekje 500-600 kalorij manj, kot jih porabim, z rezultati sem super zadovoljna.
Ves čas hujšanja se mi pojavlja zaprtost, čeprav pred hujšanjem nisem imela nobenih težav z odvajanjem blata, vsak dan, skoraj na urico točno.

Pojem precej sadja in zelenjave, maščob in OH kar malo, mesa pojem dobro porcijo, mlečnih izdelkov bolj malo, bi jih lahko več, spijem cca 2,5 litra tekočine. Mislim, da je moja prehrana veliko bolj zdrava kot prej in tudi veliko bolj prijazna prebavi, kot prej, ko sem pojedla ogromno OH, predvsem sladkorjev.

Zadeva traja že več kot pol leta in se samo še stopnjuje. Blato odvajam 1x tedensko ali pa še to ne. Nisem napihnjena, nisem napeta, nič me ne boli, ne počutim se težke, nimam nobenih simptomov zaprtosti, samo odvajam ne.
Razni Donati, suhe slive in podobno nima učinka. Nekje na 2-3 tedne, ko se mi zazdi, da bi bil čas, da se malo spraznim, spijem tablete, ki sem jih kupila v lekarni, včasih delujejo, včasih pa tudi ne.
Pomislila sem že na to, da pojem premalo, a tudi, ko 1x na mesec pojem ogromno, recimo celo pico in še konkreten kos sladice, se ne zgodi nič.

Kaj naj s to mojo prebavo? Ima kdo podobne izkušnje? Res mi je že zoprno, v bistvu me že kar obremenjuje to, da ne odvajam blata in se psihiram, čeprav fizično me sploh ne moti.

Spoštovani,

sadje in zelenjava sta res Ok. In vse kar ste zapisali o prehrani, super da vam dobro funckionira. Nekako pa ne vidim, koliko vlaken pojeste dnevno? Vlakna (osveni kosmiči, ipd…) so tista, ki pomagajo bistveno pri prebavi iz izločanju. Kako ste s tem?

Lep dan vam želim,
Mirjana

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

Ovsenih kosmičev pojem 35g vsako jutro.
Kruha ne jem oziroma zelo redko.
Riz, polnozrnate testenine nekje 40-60 gramov suhih, ne vsak dan, ampak 4-5x na teden.
1x na teden krompir 150g, tehtan olupljen in termično neobdelan.
Pojem 300g sadja (kaki, mandarine, sveže slive, hruške recimo…), 300g kuhane zelenjave (paprike, zelje, kumare, stročji fižol, …) in 300g solate (zelena, motovilec, rdeča pesa, kumare, zelje…)
Mesa pojem 120-200g sveže tehtanega.
Dnevno pojem tudi kepico sladoleda, 30g čokolade ali kako drugo sladkarijo.
Pijem vodo, bebi čaj, ingverjev čaj z ožeto pomarančo ali limono.
Dnevno spijem 1 kavo.
Vse skupaj 1200-1400 kalorij na dan.

Včasih me po kosilu napihne, a to traja eno uro, potem se spiham in to je to.

nova
Uredništvo priporoča

“Pojem 300g sadja (kaki, mandarine, sveže slive, hruške recimo…), 300g kuhane zelenjave (paprike, zelje, kumare, stročji fižol, …) in 300g solate (zelena, motovilec, rdeča pesa, kumare, zelje…)
Mesa pojem 120-200g sveže tehtanega.
pa še kepico sladoleda ali kos čokolade?”

Kolikšen je vaš dnevni energijski vnos po vaši presoji?

Ste športnica ali imate fizčno delo? Jemljete kakšna zdravila?

Morda bi pogovor z zdravnikom pomagal…

prijazen pozdrav
Mirjana

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

Dnevno pojem 1200-1400 kalorij, porabim jih 1800-2100, odvisno od gibanja. Ne športam nič konkretnega, hoja je moj edini šport, pri katerem porabim 300-500 kalorij.
Vse to merjeno z aplikacijami za telefone, morda ni čisto točno, je pa vsaj nek približek.
Hujšam nekje 2kg na mesec. Do zdaj (10 mesecev) sem izgubila 30kg, še 15 je moj namen.

New Report

Close