Najdi forum

Krcne zile in fitnes

Pozdravljeni.Star sem 32 let.
Imam krcne zile.Bil swm ze na ultrazvoku in sem dobil na izvidu napisano da moram nabavit kompresijske nogavice.
Sploh desna noga je bolj ogrozena.Cez 1 leto imam kontrolo, da vidi stanje ce bo potrebna operacija.Desno nogo imam veliko krat živčno, in to zelo.Sploh zvecer.
Zanima me ce se lahko ukvarjam z fitnesom.
Kak mesec ze hodim na fitnes.Tam treniram po programu
1 dan prsa, hrbet, 2 dan viceps in triceps in 3 dan noge.In to ponavljam.
Je fitens lahko skodljiv za moje krcne zile? Lahko dvigovanje utezi poslapsa krcne zile, sploh ko imam na programu noge in dvigujem tezo z nogami?
Zdaj ce ze nog nebi smel delat lahko jih crtam pa delam ostalo telo, ali je dvigovznje utezi za druge misice razen noge tudi skodljivo za moje krcne zile?
Je kaka vaja, ko jo lahko delam za moje krcne zile?
Naj povem da ne nosim kompresiskih nogavic.Nisem jih se nabavil.

Hvala za odgovor

Živjo.
Jaz sem stara 50 in imam krčne žile že “praktično vse odraslo življenje”. Čez pol leta imam datum za pregled za operacijo. Tudi jaz bi morala nosit kompresijske, pa jih ne, ker mi grejo na živce. Z rekreacijo, tekom, fitnesom se ukvarjam (bolj ali manj) že vsa ta leta. Tako da mislim, da ne razmišljaj preveč 🙂 Lahko pa ob priliki povprašaš osebnega zdravnika, ampak meni ni nikoli nihče omenjal rekreacije kot kontraindikacije.

New Report

Close