Najdi forum

S postavo do boljšega počutja.

Pozdravljeni, ker že nekaj časa iščem, delam in razmišljam v tej smeri pa vendar ne najdem rešitev, ki bi pokazale rezultate bi potrebovala pomoč. Sem namreč 17letno dekle, ki za svojo višino 164cm tehta preveč. Imam 90kg. Že od majhnega imam težave z debelostjo. Sem sicer aktiva športnica. Treniram 5x na teden rokomet po 1 uro in pol. Treniram od svojega 2 razreda. Zdravstvenih težav že 2 leti nimam več. Imela sem težave z glavoboli in ugotovili so mi, da imam previsok krvi tlak. Po obiskih številnih zdravikov smo seveda prišli do ugotovitve, da imam enostavno preveč kil pa čeprav imamo visok krvni tlak že v družini. Ker pri takratnih 15letih seveda ni bilo normalno, da bi imela tablete proti visokem tlaku sem začela sama izgubljati nekaj kilogramov. Iz takratnih 97kg sem v 1letu in pol prišla na 77. Doma se sicer o tem nismo pogovarjali saj sem po mnenju nekaterih že konstrukcije take, da enostavno nisem za suhico. Kje sem ostala, za svoje hujšanje nisem počela veliko. Omejila sm hrano na manjše obroke (nisem se stradala), trenirala pa sem celo manj, zgolj 4x na teden. Zdravstvene težave so se mi prenehale. Vendar pa sem z vstopm v srednjo šolo kar nekaj kilogramov pridobila nazaj. Ne bi rada postala suhica. Vem, da to ne postaneš cez noč. Vendar pa bi rada izgubila kilograme vsaj počasi, ker bi se sama za to počutila bolje. Ampak do sedaj sem ugotovila, da prejšnja taktika izpred dveh let enostavno ne deluje. Zanima me kaj bi še lahko storila kot se veliko več gibala in omejila prehrano.

Naj povem, da sem sama sicer zbirčna metka in, da sem glede hrane zelo izbirčna (zelenjave razen korenja in špinače niti ne jem). Od svojega 15 leta pijem vodo. Tu in tam kdaj tudi sok. Poleg rokometa tudi rolam, kolesarim, smučam in v poletnih dneh tudi tečem. Po 18h zvečer se hrane poskušam izogibati, včasih mi uspe včasih ne. Sem načeloma samozavesta oseba ampak v nekaterih situacijah se pojavijo težave s samopodobo. Ampak bistvo te objave je, da bi rada shujšala zaradi sebe, ker bi se rada sama boljše počutila pa vendar nevem kako.

Pred dvema letoma si mogoče še malo rasla in je bila presnova bistveno hitrejša kot zdaj. Zdaj si pa že “narejena”, konec rasti, kalorične potrebe so se bistveno zmanjšale.
Malica v šoli je za moje pojme preveč kalorična. Moja hči se je med letom vedno malo poredila in takoj, ko so bile počitnice, en teden doma brez šolske malice, je šla kila, dve dol. Ne vem, kakšne opcije imate v šoli na voljo (meniji).
Pomagalo bi, če bi napisala, kaj in koliko ješ. Poskusi s katero od aplikacij za štetje kalorij, da boš videla, koliko sploh vnašaš v telo. Vendar moraš upoštevati dobesedno vsak grižljaj, da boš dobila realno podobo.

Pozdravljeni
Morda vprašanje res ne spada natančno pod ta naslov, vendar tema ustreza.
Zanima me sledeče…. že leto in pol jemljem Euthyrox tablete 25mikromg dnevno. Pred kakšnim tednom sem naročila Sensilabove kapsule AdipoSlim, saj načeloma njihovim izdelkom zaupam. Se mi pa pojavlja vprašanje, ali lahko jemljem to dvoje skupaj, oz.ali se učinki tablet morda ne “kregajo”. Osebnega zdravnika sicer nisem spraševala, načeloma tablete ki niso iz lekarne pri medicini ne naletijo ravno na navdušenje. Vsakodnevno se zmerno gibam, ob večerih cca 45min hitre hoje. Ne iščem izdelja za drastično hujšanje, samo malo pomoči, za nekak cm okoli trebuha, da bi se spet počutila udobno v svoji koži. Pri 170cm imam 60 kg in rada bi izgubila recimo 3kg, kar pa nikakor ne gre.
Hvala za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovana NikaPika,
ne vem ali ste že dobili kakšen odgovor pa se sedaj oglašam jaz tule. Upam, da ste dobro. Tole vprašanje je vsekakor za postaviti direktno na Senislab (Farmicom d.o.o.). Oni so kot proizvajalci prehranskih dopolnil dolžni posredovati podatke o možnih stranskih ali neželjenih učinikih kot tudi o interakcijah njihovih izdelkov z zdravili. Želim vam vse dobro! Pozdrav Mirjana

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

Spoštovani,
zelo zenimivo in znano branje mi je vaš zapis. Tudi jaz sem trenirala rokomet dolgo časa in z zelo podobnimi težavami sem se srečevala vso mladost. Ne zamerite mi, a vašo zgobo berem kot bi bila moja … Prevelika teža in povezane zdravstvene težave vendar se res dolgo nisem uspela izvleči iz spirale treningov in prenajedanja, na žalost, v svojo veliko škodo. No, potem s časom, zrelostjo, disciplino in kar nekaj dela na sebi mi je uspelo premagati težave. Želim vam vse dobro. Bi me pa, če nisem preveč vsiljiva, zanimalo, kako ste danes? Pozdrav Mirjana

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

New Report

Close