Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Psihiatrična zdravila in hujšanje

Psihiatrična zdravila in hujšanje

Spoštovani,

Že skoraj pet let sem na antidepresivih in antipsihotikih – oboje zdaj (ponovno, prvič se ni posrečilo) zmanjšujem, tokrat previdnejše in bolj preudarno.
Pred začetkom jemanja sem res imela kakšen kg premalo (60 kg), zdaj pa imam na višino 177 kar 75 kilogramov. Zame je to zgornja meja, že zdaj se ne počutim dobro. Kg so šli gor počasi, vseskozi se jih trudim obdržati pod konntrolo – pa ne gre. Gibam se redno, vsaj trikrat na teden prehodim 6 km in dvakrat delam z utežmi, pa joga mi je veljko pomagala v zadnjem času.
Zanima pa me, kako naj dejansko shujšam – zadovoljna bi bila že z 70 kg, idealno bi bilo še kakšnega manj. Menim, da sem v tem času pridobila zdravo samopodobo in moj cilj ni več – tem manj kg, čim bolje, ampak bi rada vsaj prišla do optimalne teže, vzdrževala mislim da bi jo lažje, tako pa pri meni nič ne pomaga. Mislim, da je pri meni problem apetit. Ampak še večji problem je, da kakšen mesec zdržim, pa ni nobenih sprememb in se vdam v usodo. Pretiravam pa ne z ničimer.
Vesela bi bila kakršnega koli nasveta, kako se lotiti zadeve, saj poskušam že praktično odkar sem na zdravilih, morda bi bilo v nasprotnem primeru še huje.

Lp

Katera zdravila pa imaš? Meni je zdravnica zaradi anksiozne motnje predpisala Asentro, pa se jo kar bojim začeti jemati, ker sem ravno v fazi hujšanja. Se pa trenutno počutim dobro.

New Report

Close