Najdi forum

Ne glede na to, ali o hujšanju berem na forumih ali se v živo s kom pogovarjam, vedno pade ta večni nasvet “po 18h ne več jest”. A mi lahko kdo razloži, zakaj za vraga ne? Kaj se dejansko zgodi ob 18h, da je hrana po tej uri nekaj tako groznega? Edini način, po katerem sem dejansko uspela shujšati, je zapovedoval, da mora zadnji obrok biti 3 ure pred spanjem. Nekaj lahkega in nizko kaloričnega. Ob kateri uri naj bi to bilo, pa je povsem odvisno od tega, kdaj hodite spat. Jaz hodim spat okrog 1h ponoči. Zadnji obrok pred 18h? Si sploh ne predstavljam, saj sem do polnoči v službi. Kot da bi tisti, ki hodite spat ob 21h zadnji obrok pojedli ob 14h. ???? Zato me zanima, a lahko kdo pojasni ta mit o tej sveti 18h, ki je po besedah strokovnjakov največkrat velika napaka, ki jo ljudje delajo, ko želijo shujšati? Kaj moderatorji mislite o tem?

Pozdravljeni,

bi se kar strinjala s tem, da gre predvsem za enega od mitov… Pomembno je, kaj in koliko pojemo čez ves dan, pa tudi, da poslušamo in upoštevamo svoje telo in občutke ob tem. Nekateri ugotavljajo, da ne vpliva dobro nanje, če pojedo zadnji obrok tik pred spanjem – da ne morejo zaspati, se zbujajo ali pa, da res opazijo porast kllogramov… Upoštevati je potrebno seveda tudi bioritem – če hodite spat ob 1h ponoči, prilagodite urnik prehranjevanja temu in svojemu počutju.

Želim vse dobro in vas lepo pozdravljam,

Niti ni pomembno kdaj jeste ampak kaj jeste. Telo velikih količin maščob ne more prebaviti zato se nabirajo v maščobnem tkivu. Priporočam Hitozan od Sena. https://www.sen-shop.si/products/hitozan-in-l-karnitin-za-vitkost-in-hujsanje

New Report

Close