Najdi forum

Stara sem 38 let, v otroštvu buckasta, kot študentka presuha, potem ves čas športnica z idealno težo, hkrati pa nezdrav odnos do hrane, obsedenost s tem, kaj jem. Pred nekaj leti stres, otroci, nič časa zase, preizkušnje, tolaženje s hrano … pa sem se v 2 letih zredila 30 kg. Ko sem se enkrat zavedla, da teža samo še narašča, sem se toliko spravila v red, da se je ustavila, dol pa ne gre. Jem zdravo, ne bašem se, ne maram džanka, zmerno migam. Vedno sem krivila sebe, češ, nisem dovolj stroga in dosledna, zato sem se v začetku novembra spravila hujšat povsem kontrolirano.

Kaj delam – vse kalorije zapisujem v myfitnesspal. Ne jem kruha, sladkarij, testenin, krompirja, sadnih jogurtov … cukra praktično nič, sadja v zmernih količinah, ostalo zelenjavo, jajca, meso, ribe. Vsak dan eno uro hitro hodim in še telovadim – hiit, da se res prepotim. Porabo in utrip si merim s polarjem. Pojem približno 1600 kcal na dan, kar je moj BMR. Ščitnica mi deluje normalno.

V skoraj treh mesecih nisem shujšala NIČ. Ne morem verjeti in ne vem več, kaj naj naredim, čisto sem obupana. Tudi po oblekah vidim, da nisem nič izgubila. Vsako tehtanje me popolnoma demotivira, saj se res trudim, res sem dosledna … ne vem več, kaj naj :-((

Ima kdo podobno izkušnjo ali nasvet?

Pozdravljeni,

glede na jedilnik, katerega ste opisala in redno gibanje, je res nenavadno, da teža ostaja ista, toda kar nekaj ljudi opisuje podobno dogajanje, oziroma težavo. Svetujem vam, da poskusite vnašati spremembe – tako na področju prehranjevanja, kot tudi telesne aktivnosti, ter opazujete, če se bo kaj spremenilo. Včasih “pozabimo” na to, da veliko vadimo, ter pride s tem do premajhnega vnosa kalorij, telo pa energijo skladišči in posledično ne izgubljamo teže. Včasih tudi ponovno uvajanje ali povečanje vnosa ogljikovih hidratov lahko naredi ravno tisto, česar ne pričakujemo – pripelje do izgube kilogramov. Morda zamenjajte tudi telesno aktivnost, ali pa se je lotite na še malo bolj različne načine, ne pozabite pa tudi na dovolj počitka (tudi tu se lahko dostikrat skriva problem).

Omenjate pa tudi nezdrav odnos do hrane in obsedenost s tem, kaj pojeste, glede na jedilnik, ste precej stroga do sebe na tem področju. Koliko vas to omejuje v vsakdanjem življenju? Če hujšanje postane osrednji fokus v našem življenju, je to lahko kontraproduktivno. V kolikor ugotavljate, da nezdrav odnos do hrane traja in zmanjšuje kvaliteto vašega življenja, bi bilo morda smiselno raziskati in razrešiti tudi psihološko ozadje tega.

Želim vam vse dobro in vas lepo pozdravljam,

Ojla!
Letos bom star 38. Med letoma 2012 in 2015 sem se zredil od 70kg na 125kg!!! 2017 sem začel hujšat in danes sem 50kg lažji! Začel sem LCHF prehrano in trenirat. Že leto in pol nisem okusil sladkarij, kruha, testenin, drugih vrst ogljikovih hidratov,
Povečat moraš mišično maso, v kombinaciji s kardio vadbo! Pospešit metabolizem in vztrajat! Tudi pri meni se spremembe niso pokazale takoj! Bil sem 4XL, zdaj sem pa spet L!
[attachment=0]Primerjava hujsanja.jpg[/attachment]

nova
Uredništvo priporoča

ALakner, saj verjetno si že stokrat slišal, ampak boš še enkrat: bravo. To pa je trdna volja in nagrajena je bila z vrhunskim rezultatom.

Starazofka, ne zanašaj se na porabo kalorij, ki ti jo prikazuje ura. Glede hrane bi ti predlagala, da izbereš program receptov za 1200 kalorij na dan – imaš kar dovolj predlogov na netu. Sliši se malo, ampak ko vidiš obroke, je čisto primerno. Če dodaš še kako sadje/mali posladek/prigrizek, si na 1400 kalorijah na dan.
Ugibam, ker te ne poznam, ampak mogoče ti malo prikrojiš količine za myfitnesspal in se malo preveč zanašaš na tisto porabo na uri. Če gledam jaz trenažer v telovadnici, kako hitro mi zbija kalorije, in grem potem pobrskat po netu kak bolj verodostojen vir, je razlika skoraj sto procentov. Torej, trenažer pravi 500 kalorij porabe, dejansko jih porabim 300. Za neko skupinsko vadbo sem našla podatek, da na trening pokuriš 300 kalorij, trener je rekel 600, pa mu ne verjamem, ker vem, koliko se moram namučit, če tečem eno uro (in je poraba cca 500 kalorij).
Glede prehrane. OH vseeno rabimo, zato jih vključi nazaj, pazi pa na količine. Recimo jaz pojem dve servirni žlici pireja/tenstanega krompirja, to je to, za pest krompirja, pečenega v pečici, cca 70 g testenin plus polivka kot glavni obrok. Kruha ne maram preveč, rada imam kosmiče – dve žlici plus žlička medu, malo nesladkanega kakava, sta dovolj za zajtrk.

Alakner to pa je sprememba hudo bravo.
Pred 25 leti sem na hotro dobila 8 kg gor. Morda se enim zdi malo jaz pa sem se počutila grozno. Ker nisem človek, da bi se držala kakih diet in v naprej mačrtovala obroke sem si samo zadala, da gor ne sme iti več vsak gram minusa pa je dobrodošlo. V dobrih pol leta sem zgubila vse odvečne kg in ta teža se me je držala nadaljnih 20 let kljub dvema nosečnostma.
Zdaj pa so se vrnila kljub rekreativnemu teku vsaki drugi dan. Za novo leto je spet padla odločitev, da moram nekaj narediti. Zmanjšala sem vnos hrane. Moj problem je, da jem 1 x na dan in se takrat ne morem vstaviti. Zdaj se trudim da pojem tudi zjutraj kaj ter popoldanske obroke razpolovim. Kg gredo počasi dol vendar si mislim 6 let gor pol leta dol.
Vsem, ki hujšate polaham na srce opustite hitra hujšanja. Oddaja big luzer je naredila ogromno škode saj ljudje mislijo, da izguba 3-4 kg na teden da je ok. Moje mnenje pa je cca 0.5-1 kg je realno. Vsem želim, da ne obupajo.

Brita, samo je razlika, ali se moraš znebiti 8 kg ali 30. Jaz sem jih sklatila 6, zdelo se mi je, da bo šlo v pol leta, pa sem potem zgroženo ugotovila, da sem rabila eno leto (sem šla gledat na forum svoje objave). No, hkrati sem si tudi malo preoblikovala postavo s treningom.

Moraš upoštevati tudi to, da 30 kilogramov ne pridelaš samo zaradi kakega pregreška tu in tam, ampak zaradi vsakdanjega dvakrat večjega vnosa hrane, kot je rabiš.

New Report

Close