Najdi forum

Stara sem 14 let in pri visini 168 tehtam 62 kg. Res imam bolj suho kostrukcijo ampak odlocila sem se da shujsam do 58 kg. Zanima me vase mnenje ce se danes pojedla prevec, ker se meni zdi da sem
ZAJTRK: 2 rizeva vaflja + kapucino
KOSILO: pecena zelenjava+pecena svinjina ( v kockih)
DOPOLDANSKA MALICA: kapucino + jabolko
VECERJA:, 2 trdo kuhani jajci+ 6 kislih kumaric + 1 paradiznik

Naj omenim da nikoli ne jem sladkarij in vedmo pijem samo vodo ( razem 1x do 2x dnevno kapucino) je pa res da z gibanjem ne pretiravam ravno danes in vceran sem bila cel dan doma zaradi viroze drugace hodim vsak dan najmanj pol ure malo po ravnini malo zmerni hrib. Vsak dan imam podoben jedilnik le da vsak dan jem drugacni kosilo in za vecerjo ponavadi pojem navaden jogurt 1. 5 in banano, zajtrk je pa zame razen ob prostih dnevih malica v soli. Res pa imam velik strah pred tem da bi se zredila in vsak dan mislim da pojem prevec. Jutri bom imela recimo isti jedilnik le da za kosilo testenine z tunino omako in za vecerjo jogurt 1.5. Saj bi pojedla manj res ampak mi starsi ne pstijo saj menijo da moram jesti tocno take obroke ko jih imam mene je pa strah da se bom zredila ze po malici v soli

Pozdravljena!
V tvojih letih sem imel dokaj normalno težo za fanta. Bil sem obremenjen s svojo postavo in začel obiskovat fitnes. Čeprav nisem vedel, kaj natanko delam, je bilo pomembno samo to, da sem “treniral”. Bil sem pa vedno precej motiviran, kar je najbolj pomembno! Pri 24 sem bil izklesan, kot še nikoli!
Pri 32 sem se začel rediti… V slabih treh letih sem se zredil za ca. 50kg in ostal tak do leta 2017! Ne bom lagal, bilo je težko. Res ni prijetno biti preobilen! Nato sem v dobrem letu shujšal za 50kg in zdaj tehtam 73kg, visok sem pa 178cm…
Povem ti, da se narobe prehranjuješ in premalo giblješ. Ne poznam te, zato ti ne morem natančno svetovat. Lahko, da si genetsko nagnjena k prekomerni teži, lahko, da so vzroki puberteta, hormoni, stres, itd…
Pri tvojih letih poskrbi za več telesne aktivnosti, manj ogljikovih hidratov: odpovej se (oz. na minimum) sladkarijam in bananam, kruhu, testeninam… Manj stresa in skrbi, dovolj počitka, spanja! In NOBENEGA pitja alkohola ali uživanja kakšnih tablet!!!
Telo potrebuje vsaj kakmesec, da se privadi na te spremembe, potem pa se začnejo kazat rezultati. Bodi osredotočena in ne pretiravaj, ne hiti! Loti se sprememb z zdravo pametjo in boš skozi ta proces pridobila navade in lastnosti, ki ti bodo koristile še na drugih področjih in kasneje v življenju!
S prijaznim pozdravom, Andrej.

Rabiš ornk telovadbo. Sprehod žal ni nič v smislu kurjenja kalorij in oblikovanja postave. Vpiši se na fitnes ali kaj podobnega. Tisti riževi vaflji so menda celo strupeni. Pojej jih tu in tam kdaj, drugače pa raje en kos kruha ali malo kosmičev (čistih, ne mešanice, sladkaj sama).

Če je to res vse, kar poješ, je to razmeroma malo za tvoja leta in bognedaj, da še zmanjšaš.

New Report

Close