Najdi forum

Hujšanje, ker je res že treba!

Letos bi rada pričela z bolj zdravim življenjem in kakšnih 10 kil bi rada izgubila. Jem mešano hrano, vsak dan kuham kosilo. Doma imamo vrt ter domače meso. Bo dovolj, če prepolovim obroke?
Kakšen nasvet bi bil najboljši, da se znebim teh odvečnih kilogramov? In takšen po pameti, ne le npr. neke grenivke ali celo kakšne praške …

Sezona “shujšati do novega leta” je zaprta. Svečano odpiram sezono “shujšati do poletja”.

In jaz bi vsaj 10kg shujšala.ampak želja po hrani-sploh sladkem-je močna 🙁 blagor vam suhicam res ne veste kako vam je lepo.
LP

nova
Uredništvo priporoča

Imate eni res nasvete, da glava boli.

Shujšat res ni težko, le malo vztrajnosti je potrebno in ne takoj obupat. Zmanjšaj krompir in kruh na minimum, dosedajne obroke daj na pol, po 18h ne jej, pa bo šlo.
Koristen bi bil tudi kolo in vitalner.

Če bi bilo lahko shujšati, ne bi bilo debelih ljudi, saj nihče ne želi biti debel.
Avtorica, če boš prepolovila obroke, boš lačna in ne boš dolgo zdržala. Raje iz prehrane izloči sladkor in belo moko in vse izdelke iz nje. Namesto bele jej polnozrnato, prav tako testenine in nepredelan riž. Če boš čutila željo po sladkem, pojej banano, nekaj orehov ali jogurt… Ne jej po 18. uri.

Prvo…moraš dobit pravi klik v glavi

Drugo…dopoldan jej sadje,

Tretje…ne jej oh in beljakovin skupaj,

Med obroki naj mine vsaj tri ure,

Četrtič…brez kakršnegakoli grickanja med obroki…

Petič…pij veliko vode,

Šestič…ne jej po 18 h

Sedmič…začni migat vsaj pol ure dnevno,

Tako sem izgubila 30 kg pred leti,in jih imam še vedno.

Vztrajaj,želim ti uspešno hujšanje,LP

Najprej vstran vse v zvezi s sladkorji. Pecivo, sladkor, sladke pijače, tega ni.
Dobro se je izogibati tudi kruhu in ga nadomestiti z žiti in stročnicami. Vsaj belemu.
Potem pa bi na vrsti gibanje. Slabo ni hoja v hrib. Vsaj ura, pol ure gor in toliko dol. 4x teden. Če ti odgovarja, vsaj enkrat od teh 4x, podaljšaš na 2 uri.
To “odletiš” na leto več kot 10 kg, sploh še če se ne preobjedaš.

Danes je polna luna,pa nič ne jej,samo vodo pij.
In tako ob vsaki polni luni in mlaju.
Garantirano ta dan -2 kg,preizkušeno!


Pizd*o ste folk primitiven. Izgubiš za dve milijardi vode in dreka!

Ti si pa vstal z levo nogo,a ne?

A je kdo preizkusil to? Pet dni na teden normalno, dva post?

To je en nacin hujsanja , imenovan intermitent fasting, delno hujsanje, prehranjevanje, pa se kaj, skratka drugi nacin je, da jes trikrat alimdvakrat v 8 urah, npr od desetih do sestih, nato do desetih naslednji dan nic. Mogoce je tebi najlaze zaceti s tem, da ne jes nic vec po 18. Uri, kar ti je predlagalo ze nekaj ljudi. Deluje, iz lastnih izkusenj. Ampak seveda se cez dan ne smes pa prenajedati.

tako je

Če bi bilo lahko shujšati, ne bi bilo debelih ljudi, saj nihče ne želi biti debel.
Avtorica, če boš prepolovila obroke, boš lačna in ne boš dolgo zdržala. Raje iz prehrane izloči sladkor in belo moko in vse izdelke iz nje. Namesto bele jej polnozrnato, prav tako testenine in nepredelan riž. Če boš čutila željo po sladkem, pojej banano, nekaj orehov ali jogurt… Ne jej po 18. uri.
[/quote]

Če bo samo zamenjala količine za polnozrnate, ne bo shujšala niti grama. Sto gramov polnozrnatih testenin ima cirka isto kalorij kot sto gramov belih.
In seveda, predebel človek, mahnjen na sladkarije, bo brez problema nehal jesti cuker.

Ključ je ravno v tem, da ješ enako/podobno kot prej, le da pri zajtrku, kosilu ornk oklestiš OH, izločiš res največje grehe (pretiravanje s sladkarijami, slanimi prigrizki, alkoholom) in si privoščiš dva piškota (ne cele škatle), rebro čokolade, itd … Izbiraš sadje, ki ni preveč kalorično (recimo grozdje ima veliko kalorij), in nekako sprejmeš občutek lakote kot svojega najboljšega prijatelja. Skušaš uživati v tem, da ti kruli, da občutiš lakoto, ker to pomeni, da nekaj delaš prav! In ne greš takoj nad hrano, ko si lačen, pač pa spiješ malo vode in še malo počakaš ….

tole je najboljši nasvet, in edini, ki pri meni deluje.

Bolj pomembno od manj kg na tehtnici se mi zdi preoblikovati telo, kar pa dosežeš s tem, da se gibaš toliko, da se prešvicaš. To je vse.

Glej Indiro, shujšala je 20 kg, ampak če bi to dosegla samo z ‘manj hrane’, se ji ne bi niti slučajno toliko poznalo. Tako pa se ti telo lepo žensko izoblikuje.

Taki mi greste najbolj na živce.
Shujšat ni težko? Odvisnost od hrane je rak rana modernega časa in znebit se tega je težko.
Dosedanje obroke na pol? Saj niti ne veš, kako je jedla, morda bo pa v prehudem deficitu.
Po 18 uri ne jest? Vsaj en dober razlog mi daj.. Lahko ti pomagam in ti povem, da dobrega razloga ni!
Kolo? Vsaka vadba je vredu, a za hujšanje je daleč najbolj efektivna anaerobna vadba.

Ob takih nasvetih tudi mene glava boli.

Googli LCHF in probaj s tem.

Glede Indire nebi komentirala . Je mlada ni rodila in Ja ona nebo zdrzala ze zdaj bi pojedla vola in pol…..
Glede hijsanja pa vsak zase najbolj ve kako in kaj. Tudi leta so tukaj ena 20 letnica lazje shujsa kot ena pri 40-50 letih.
Mene osebno pilnozrnatovi izdelki ne pasejo me napihuje in jih ne jem…. Vsak ve zase. Se ne prenaziram jem tudi beli kruh za zajtrk , tudi rebro cokolade,kak bonbon, kaksno domace pecivo….. vsaki dan prehodim uro ali urco in pol pa se kuzka imamda greva ven….

ZAme je bilo tako,da sem se med tednom držala diete, za vikend sem normalno jedla, kruh ipd

Za začetek samo izloči sladkor iz prehrane. To pomeni, da ne piješ gaziranih pijač, sadnih sokov, kakava, vroče čokolade, ne sladkaš čaja in kave (oz. če je kava res grenka dodaš eno malo žličko sladkorja, ne pol sladkornice), ne ješ piškotov, slaščic, čokolade, sladkarij, sladoleda, sladke smetane itd.
Pij vodo ali nesladkan čaj.

Dovoljena je sladica po kosilu, ampak kadar si pred njo pojedla polnovreden obrok, si sita, ne ješ sladkega, da bi se potolažila ali boje počutila, in je ta sladica v neki normalni količini. Torej ni ogromen kos torte, cela tablica čokolade, pol paketa piškotov in podobno. Sladico si pripraviš na krožnik in ne poješ nič več kot toliko, kolikor je na krožniku.
V hladilniku imej ves čas pripravljeno narezano sadje (mešano, kar imaš rada) ter zelenjavo (kakšen korenček, češnjeve paradižinke, papriko). Če si boš poželela sladkarij, sezi po sadju. Če si boš zaželela kakšen drugačen prigrizek, vzemi zelenjavo. Lahko jo malo soliš ali poliješ z olivnim oljem.

Tega se drži 3 tedne, da se telo navadi na manj sladkorja. Potem bo lažje in ne boš več občutila tako močne želje po sladkem, hkrati pa boš zelo zmanjšala vnos “skritih” kalorij in boš zato izgubila vsaj nekaj kilogramov. Za začetek je to popolnoma dovolj.

Poleg tega se vsak dan pol ure gibaj (sprehod je najbolj zdrava izbira, če do sedaj nisi bila fizično aktivna). Najprej po ravnem, nato tudi na kakšen hrib, da malo predihaš pljuča in poženeš kri po žilah, potem pa se lahko lotiš tudi kakšne bolj intenzivne vadbe ali športa.

Kot ti je že nekdo napisal, imej redne obroke, jej vsak dan ob istih urah, med obroki pa ne jej. Oz. dovoljen prigrizek sta sadje in zelenjava.

Poleg omenjenega se izogibaj tudi alkoholnim pijačam.
Srečno!

New Report

Close