Najdi forum

Eliptik + Hiatalna hernija?

Imam hiatalno hernijo. Spremlja jo roemheldov sindrom. Eden od simptomov je bil absurdno povišan apetit, kar je povzročilo (dokler mi hernije niso odkrili) da sem se zredil na 140kg (170cm). Po odkriti “bolezni” sem se pravilno zdravil in že zadnjih nekaj let delam na tem da bi si povrnil postavo. Shujšal sem že na 102kg.

Ampak problem je sedaj da nikakor ne morem prebiti te meje da bi prišel pod 100kg. Bilo je obdobje ko sem imel tako delo, ki je zahtevalo večji fizični napor. To mi je pospešilo metabolizem do te mere da sem lahko ob nomalni prehrani vseeno izgubljal kilograme. Problem pa je bil da ko se je to delo končalo sem nezavestno ohranil enak način prehranjevanja in se celo rahlo nazaj zredil. Sekiram se sicer ne, ampak iščem način da bi podvojil ta efekt skozi telovadbo.

Sprva je delovalo, počutil sem se super, ampak s časom mi je vedno bolj začela telovadba dražiti roemheldov sindrom. Zato sem se odločil da si nabavim eliptično telovadno napravo. Moje upanje je da njen sloves po tem da ne obremenjuje sklepov hkrati tudi nebo dražil mojega zdravstvenega stranja.

Ali mi lahko nekdo da nekaj nasvetov okrog pravilne rabe te naprave za izgubo kalorij? Koraka nazaj ni, napravo sem že impulzivno naročil zato ker se poznam in imam tak karakter da si rajši luknjo v koleno zvrtam kot da nekaj kupim pa ne uporabljam!

Hvala za pomoč

New Report

Close