Med.Over.Net

Hujšanje

Odgovarjajo: Sebastijan Nemanič, fitnes trener FZS • Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

Motivacija za vsak dan!

Default avatar

sam hvalim se

prvi alt je napisal/a:

joooj, prvi alt, saj bom jaz tebe še ujela v gibanju! :D :D
Sem na 40 minut na dan :)))

Spet se vrtim okoli 71, ampak zdaj si že malo organiziram življenje, tako da upam, da se dam končno dol s takega in drugačnega fast fooda in se vrnem na svojo prehrano.

Meni paše jest meso in zelenjavo ter za vzorec prilog v obliki OH, paše mi jest vsake 3 ure, med obroki veliko sadja in obvezno malo sladkega za dušo.
Zmanjkuje mi časa za kuhanje, ko sem lačna, sem obupna in potem posežem po tistem, kar je najhitreje, naj bo to na hitro skuhano doma (testenine) ali pa nekaj usput, burgerji, pice, bureki, razne toploteke...
Do konca meseca končam s projektm in bo verjetno spet več časa, si pa zdaj poskušam organizirat dan, da kuham, pa čeprav zjutraj.
Do novega leta moram bit na 69! :)))
Default avatar

sam hvalim se

Puunceee, kje ste?

Obupale?
Neee, noooo!

Novo leto je pred vrati, dajmo stisnit malo za lepe novoletne obleke, pa da si naredimo malo minus rezerve za praznične pojedine :)))

A veste kaj je še najboljše pri vsem?
Da nam ne bo treba delat novoletnih zaobljub o hujšanju s 1.1. ! :)))

Dajmo, akcija, stisnemo zdaj en dober mesec in smo potem čez praznike mirne! :)
Default avatar

prvi alt

Dober predlog, sam hvalim se, pravzaprav odličen.
Jaz sem si začela (ponovno) zapisovat, kaj pojem. Tako se ne morem slepit, da ne pojem toliko.
Žalosti pa me moja poškodba, ki me dejansko ovira tako pri hoji kot pri plavanju... Srčno upam, da bo kmalu tako kot je bilo. Sam hvalim se, upam da ti bom uspešno delala družbo in da se pridruži oz. vrne še katera.
Default avatar

Sladkorček

Jaz sem skoz tule ampak se oglašam bolj redko, ker se tudi ostale. Pri kg sem na 80. Sem uspela samo 1,7 kg oklestit. V septembru mi je šlo dobro, oktober pa me je zadel do konca. Sem z vami in sem za. Moram! Ni druge.
Default avatar

sam hvalim se

prvi alt je napisal/a:

Želim ti, da čim prej in s čim manj posledicami saniraš poškodbo!

Kako ti gre zapisovanje hrane?
Jaz si zapisujem gibanje, ampak imam to le kot podatek, hudiča, me ne spravi, da bi tekmovala sama s seboj in si izboljševala rezultate, kar naprej se nekako tolažim, da se rekreiram itak 100% več kot prej in to mi zadostuje.

Pri hrani sem pa tata_mata :)))
Čim manj OH, jaz jih pojem še največ v obliki sladkorja, ostalih zelo malo, edino kar jih je v stročnicah, to pa jem.
Prejšnji teden sem prišla s kilami že skoraj na 72, včeraj 70,8kg, danes 70,3kg... Pri meni OH očitno res nenormalno zadržujejo vodo v telesu, že 100x sem seprepričala o tem, a še kar ne verjamem! V petek in soboto sem bila na mesu, zelenjavi in sadju, jasno tudi kremšnitka je padla in nekaj čokolade, a brez OH in je šla voda iz mene.

Nič, zdaj bom morala biti stroga, red in disciplina, GIBANJE in do novega leta moram bit na 69,5kg!
(pol pa žurka :))) )
Default avatar

sam hvalim se

Sladkorček je napisal/a:

Gremo!
Na turbo in na strogo ta mesec in pol!

Smo ti že pisali, ne se v iber vsemu odrekat, ne moreš zdaj drastično zmanjšat prehrano in povečat gibanje, pač naredi eno analizi, kako zdaj ješ in koliko se gibaš, pa malo zmanjšaš hrano, malo povečaš gibanje in rezultati bodo sigurno tu!

En košček čokolade ima cca 10g, košče, nič od nič, a ta košček ima tudi vsaj 55kcal! Enako en ubogi piškotek!
Tanka mini rezinica kruha ima cca 50g, to je 150kcal, če o namažeš na tanko s putrom, je tega putra skoraj 10g, kar je 80kcal, skupaj že čez 200!!! Daj si še rezino sira gor, tam ene 30g, 140kcal in imaš en ubogi mali sendviček s 370 in več kalorijami, kar je že 2/3 kosila ali ena dobra večerja! A pojedel nisi praktično nič, še manj pa si se najedel, da bi bil dalj časa sit!

Nesejo nas te drobnarije, ko nekaj poješ, kao saj je minimalno, vse skupaj ni nič videt, košček čokolade, piskotek, drobtinica, kao zanemarljivo - v bistvu pa kalorije v luftu!

Jaz jem čokolado in sladkarije, MALO!, ampak te kalorije potem pri drugih obrokih nadomestim z zelenjavo z malo kalorijami, da lahko količinsko pojem veliko, kalorično pa zelo malo.
Default avatar

maiaS

Jaz sem tudi z vami. Ste moja zavora, slaba vest, opomnik, pa tudi največja podpora in motivacija.
Še vedno nisem čisto ok, prvi alt ti veš kako je, če se rane ne celijo tako hitro, kot bi si želele. V novo leto pa bomo zaplesale, kajneda?
Kilogrami so šli v plus, to vem tudi brez tehtnice. Pms in potem še m sta me uničila. Slab izgovor, vem, ampak tako je.
No pa dajmo, na turbo. Kot je rekla Sladkorček MORAM!
Default avatar

sam hvalim se

69,9kg!!!!! :D :D :D

Drage moje damice, za trenutek sicer, a vseeno, šestka spredaj je le šestka! :))))

Vedno se tehtam po kavi, pred zajtrkom in v pižami. Vem, da imajo različne pižame različno gramaturo, ampak nima veze, to mi je že ritual in tako vsak dan sledim spremembam.
Včasih se stehtam še potem, v spodnjem perilu, po tuširanju, čisto za štos, včasih vaga kaže več , včasih manj...

In včeraj se stehtam po zajtrku in tuširanju!
69,9kg!!!!
sem tako zavpila, da je mož mislil, da se mi je kej zgodilo :)))))

Eh, danes zjutraj 70,2kg, ampak nima veze, gre počasi na šestko in to mi je edino pomembno!

Damice moje, če je meni uspelo shujšat toliko, lahko uspe prav vsaki od vas!
Default avatar

prvi alt

Bravo sam hvalim se. Ti si tam :)
MaiaS, upam da bova (bomo) plesali do novega leta. Verjetno pa to ni tisto, na kar lahko najbolj vplivava ;)
Sicer pa tale "moram" od Sladkorček velja za vse, ane?
Si zapisujem hrano. Morda zaradi tega za eno malenkost bolj gledam na to, kaj in koliko pojem. Res imam precej prigrizkov, sploh popoldan oz. proti večeru.
Sladko - tudi to (spet) štejem "do tri na dan", kar seveda ni vedno enako - ali je to 3 pariz piškote ali 3 k temne čokolade, vendar zaenkrat se osedotočam na tisto, kar mi zadiši in štejem do 3.
OH so pa meni prav za prav zelo ljubi. Meso mi zadošča bolj za okus, veliko bolj mi diši sočen riž ali pražen krompir ipd. Vem pa, da lahko to omejujem in pojem raje več zelenjave.
Default avatar

sam hvalim se

prvi alt je napisal/a:

Hvala :)))
Zdaj se vrtim okoli 70,5kg, ampak nima veze, sem si naredila malo analizo zadnjih mesecev, hujšam nekje 0,7kg na mesec in mi je to čisto ok, glede na to, da jem tako, kot lahko jem celo življenje, da nič ne spreminjam prehane.
V gibanju imam pa še ogrone rezerve!

Kako gre tebi?
Zapisovanje hrane?
Btw, kalorično se en večji piškot in kockica čokolade pokrivata, enake kalorije, edino s čokolado dobiš več sladkorja, je šus v žilo, s piškotom pa malo več gramov v želodec, da si malo manj lačna.

MORAM!
Zakaj nam to ne bi bil nov slogan do 31.12.? :))
JAZ tudi MORAM!

Moderatorji

Sebastijan Nemanič , fitnes trener FZS
sebastijan - osebni trener
Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic