Najdi forum

Motivacija za vsak dan!

Pozdravljeni vsi skupaj! V sosednji temi smo se punce zmenile, da bomo poskušale neko obdobje bolj intenzivno spremljat naše dobre navade in se motivirat VSAK dan 🙂

Kaj bo katera spremljala in kakšne cilje si bo zastavila je dokaj vseeno, glavno, da vemo, da nas zvečer čaka družba na forumu, ki bo prebrala naše uspehe ali grehe :-))))

Moji plani so sledeči. Do novega leta bi rada prišla pod 80…kar po eni strani je, po drugi pa ni realno. Še bolj mi je pomembno, da osvojim določene dobre navade, ki mi bodo koristile za dobro počutje, zdravje, pa tudi pri hujšanju. Ne želim imeti preveč dela naenkrat, ampak zaenkrat takole:

-berem/meditiram vsak večer pred spanjem
-zmanjšam količine hrane zvečer (moja šibka točka)
-naredim vsak dan 10 vaj za hrbet/trebuh
-začnem uživati v gibanju in SKRBI ZASE

Če bom to naredila, bo tista 80 itak samo vprašanje časa 🙂

Gremo 1 dan naenkrat…90% uspešnost pri zastavljenih nalogah mi je cilj. Napisala si bom tabelo doma, tukaj pa bom javljala vsak večer, kaj mi je uspelo in kaj ne.

Vabljeni vsi, ki bi vam vsakodnevno javljanje koristilo. Napišite svoje cilje ali pa samo kaj lepega povejte vsak dan, pa ste z nami…tudi naključnih gostov, ki nas bodo pozdravili vsake toliko bomo vesele.

Danes zvečer bo prvo javljanje z moje strani…
pozdravčki in en lep popoldne vam želim!

Uspešen dan, kar se tiče hrane, žal je zmanjkalo časa za kaj več gibanja od sprehoda s psom. Počasi postelja in obvezno čtivo, kar je navada, ki jo počasi pridobivam ravno zaradi Štefke.

Danes vse štima. Telovadila sem, večerja je bila tudi zgodnja, meditacija bo v postelji..tako da prvi dan je kar ok!

Pravakava, super, sem vesela, da si preplonkala dobro idejo 🙂 čist drugače je zaspat ob branju…

nova
Uredništvo priporoča

Evo mene, 79,6 kg. Zadovoljna. Hrana ok, migat grem jutri v Lineo Snello, za zdaj ostajam pri tem dvakrat tedensko. Berem pa raje “na dušek”, tako da čez teden malo posrfam med TV-jem, perilom, posodo in teženjem otrokoma s šolo 🙂

Pozdravljene moje stare znanke in vse nove. Lani sem sodelovala v eni izmed tem, letos sem vas prišla občasno malo pogledat, pisala pa nisem.
Kilogrami mi zanihajo od +5 do -5, čisto odvisno, koliko sem disciplinirana, oz. so precej odvisni od bolj ali manj stresnega obdobja. Trenutno se s številko ne obremenjujem, bolj mi je pomembna psiho-fizična pripravljenost. In tako sem spet tukaj z vami, tema je prišla ravno ob pravem času, ko potrebujem malo več reda, motivacije, predvsem pa dobre družbe. Sicer ste dogovorjene, da se javljamo zvečer, jaz bom verjetno bolj jutranja, zvečer se držim stran od računalnika. Saj vseeno velja?
Vsem želim veliko uspeha pri uresničevanju zastavljenih ciljev!

Pozdravljene Hanna in maiaS!!
Seveda velja vsako javljanje, tudi zjutraj 😉
Včasih rabimo malo več reda, vsaj na začetku, saj potem ko navade pridejo v kri, ne rabiš več opomnika in občutka, da delaš nekaj dobrega, zato, da se lahko pohvališ na forumu :-)) Ampak za zdajle naj nam bo tole motivacija! Pa še fino je malo poklepetat, a ne?
Jaz sem v službi včasih dopoldne, včasih popoldne, tako da se bom javljala včasih tudi zjutraj, zvečer pa vsak dan. Vsaj piko bom napisala, če nič drugega :-))

Danes že naredila nekaj dobrega zase, malo nege za telo in dušo, tako da una zadnja kljukica je danes odkljukana (vzljubiti skrb zase :-)). Ostalo pa še bo. Po mojih planih imam jaz itak največ dela zvečer, hehe. Kar je smiselno, glede na to, da me zvečer ponavadi nese…

Lep dan želim vsem skupaj! Naj bo uspešen..

Uspešen dan za mano. Meditacija bo zdajle, ko grem spat. Ostalo je bilo ok, migala sicer nisem (telovadba), jedla sem pa ravno prav zvečer 🙂

Pred skoraj enim letom sem kupila ono baterijsko strgalo za podplate – in ga šele danes tudi uporabila! Je pa res fajn, sem jih zbrusila, da so kot princeskini.
Imam grozne podplate od adidask in teka 🙂

Danes sicer precej slabo počutje, utrujena za umret in čisto brez energije. Napihnjena! Ne vem, ali imam morda vendarle ovulacijo, čeprav je zaradi zdravil sploh ne bi smela imet, ali kaj je to, ampak sem kot ena nosečnica. Prvi krog niti nisem imela hudih stranskih učinkov, mogoče me tokrat bolj matra.
Glede hrane pa ok, ravno zmazala dva kivija.

Eh. 80,1
Večinoma grem na kosilo v bližino službe in večinoma jem kar juho in solato. Opazila sem namreč, da me druge jedi napihnejo in obležijo v želodcu, tako je bilo tudi danes. Sem bila prav slabe volje in jo kompenzirala zvečer s čokolado. Hvala bogu, ne veliko, ampak vseeno.
Tako da danes odhajam spat z vprašanjem – pa kdaj se bom znebila te preklete 8?
Tole s kosili moram rešit. Ali pojest kaj od doma ali pa dejansko naročit samo solato. Tudi tiste juhe so bolj tako – tako.

Hannna kot bi prebrala svoj zapis pol leta nazaj. Potem sem prišla do točke, ko sem imela dovolj, ker se po čemerkoli kar sem pojedla v restavraciji, nisem počutila dobro, in sem začela hrano za malico nositi od doma. Takoj, že prvi dan je bilo počutje boljše, in kmalu se navadiš da vsaj nekaj neseš s seboj. Karkoli od doma, mi je bolje, kot samo juha ali pa solata iz restavracij. Se zgodi enkrat na 14 dni, da ne gre drugače in takrat si naročim, kar ki paše tisti dan, ampak se še ni zgodilo da ne bi tisti dan pogrešala domače hrane. Ko pogruntaš sistem, vržeš doma v lonec malo več, da neseš isto s seboj še naslednji dan v službo. Je pa res da imamo hladilnik in mikrovalovko, tako da brez tega bi težko…
Toplo ti priporočam da poskusiš in se potrudiš vsaj kak teden, morda ti postane tako všeč kot meni. Ne rabim omenit da gre kakšen kg na račun tega načina tudi stran. Ker tistenjuhe in solate, sploh niso nedolžne (sol, maščoba, skoraj vse vsebuje smetano in sir). Pa saj si od doma tudi prinesem te sestavine, a vendarle točno veš koliko česa vneseš, da ne poješ kot bi šel po kosilu v rudnik kopat 😉
Srečno! Poskusi! Deluje. Je pa potrebna odločitev in dosciplina, vse ostalo je lahko 😉 hihi, itak, kot pri vsem, za kar želimo da nam uspe…

Pozdraveljne.
Vsake toliko zaidem na tale forum in tale naslov teme je tako fajn, da bi se vam pridružila.
Meni miganje zadnja leta niti ne dela takih težav oz. za moje pojme “sem kar pridna”, saj imam tam cca 5 ur miganja na teden (predvsem hoja, hoja v hrib, plavanje). Spogledujem se še z mislijo na jutranjih 20 minut za raztezanje, ki sem jih včasih že pridno izvajala, potem pa…
Precej rezerve pa imam definitivno pri hrani in to “me tepe”. In ker je jutro in je še cel dan pred mano, bom kar korajžno najavila: danes brez sladkarij 🙂
Se beremo – z veseljem 🙂

Poročilo 22/11: prehrana- preveč OH (kruh!!!), od gibanja ena ura pilatesa.
Kupila sem si pregrešno drag šampon, upam, da bo naredil kaj iz teh mojih las, ki so trenutno v obupnem stanju.
Splošno počutje nič kaj ugodno: nekaj odprtih projektov, ki mi ne dajo spati, posledično sem že ob 19:00 brez vsake energije, obsedim pred TV in nekaj brezveze sitnarim. Bo bolje.

Vse več nas je! Super, več nas je, lažje nam bo…samo vztrajajmo!
Pravakava vem…kako včasih že mala pozornost svojemu telesu dobro dene..ne vem zakaj tako odlašam(o). Ampak pravakava, a si ti zamenjala tablete? To, da si napihnjena je lahko prehodne narave pri novih hormonih…to lahko mine. Če pa ne, pa bo treba razmišljati o kaki menjavi?

Hanna, jaz sicer še nisem tako blizu sedmice kot ti, ampak meni se je tam okoli 80 sukalo in sukalo in pol sem šla nazaj v višave..kot da je zakleta.. :-)) Sam prestopit jo moraš z dolgim korakom, pa bo! Easy, hihi.. Drugače se pa strinjam z Matruško glede kosil..poskusi..

Prvi alt dobrodošla!! Me veseli, da si nas našla, zdaj pa kar v akcijo. Tukaj se trudimo vsaka v svojem tempu in po svojih načrtih…podpiram tvoj plan! MOrda se ti pridružim za danes, hehe. Marmelada za zajtrk ne šteje, kajne?

maiaS bravo za pilates! Pridna! IN šampon…tako kot sem napisala pravikavi..včasih že neka mala skrb zase spremeni energijo.. Odprte projekte pa kar napadi, odlašanje najbolj “mori”. JAz se bom tega pristopa učila do smrti pomoje..vedno odlašam.. 🙂 Lahko pa tebi svetujem, da ne počni tega, hihi.

Zajtrk za mano, nadejam se dobrega dneva..naj se zgodi najboljše možno danes..za vse 🙂

Tudi jaz sem tu in se javljam, pridno se držim in gibanja in prehrane, potem pa zaspim in se čez urco zbudim in pojem veliko žlico nutele. Grozaaaaa vam rečem.

Kilogrami 62,5 kg. Rada bi shujšala še 4 kg.

kakšen nasvet glede nočnega hranjenja? Hvala.

Se javljam malo prej, ko imam ravno čas 🙂
Res je, Matruška, in ostale, tale hrana zunaj je res križ. Pa recimo, da bi za neko vzdrževanje še šlo, da ješ zunaj kosilo dvakrat tedensko, ampak za shujšat pa ni v redu. Včeraj sem bila vsa napihnjena, danes zjutraj je bilo že ok in teža kot prej. Potem sem seveda malo slabe volje, češ, pa sem izgubila en dan … Ko že mislim, no, saj bo šlo tole hujšanje, pa se zgodi kaj takega. Ali pa kak RD za vikend. Ali pa že kaj drugega 🙂
Sicer sem danes ugotovila (si zapisujem ob obiskih Linee Snelle), da mi bo vseeno morda uspelo v enem mesecu zgubiti 2 kg. To bi bilo kar v redu, za začetek, čeprav bi terapevtke tam vseeno rade videle, da bi šlo hitreje. Ampak če pomislim na moje grehe, bo tudi tole kar ok.
Saj pravim, osmica je drama! 🙂
Se beremo!
Hvala vam!!!

Miranda dobrodošla! Nočno misliš res ponoči ali zvečer pred spanjem?

Hanna, si ti zadovoljna z 2 kilama? Ne vem, zakaj mislijo tam, da te morajo s tem gnjavit? 2 kile na mesec se meni zdi optimalno!! To boš brez težav potem vzdrževala..

Mene mika, da bi še kaj pojedla zdajle…zato pišem 🙂 če napišem, da ne bom, potem ne bom! Skušnjava že tretji dan…še dobro da vas mam 🙂

Aja, prvi alt, sem skooooor zdržala. Ponesreči pojedla eno bajadero, ki mi jo je prinesel sine…pr ta drugi sem se spomnila in ustavla, na kar sem ponosna, hvala za izziv 😉

Ma lej, 2 kili pa 2 kili. Od navdušenja ravno ne skačem, ker se mi zdi, da bi pri tej teži vseeno lahko šlo na začetku hitreje, ampak tako pač je. Res pa je, da je pol kg na teden optimalno (tako berem).
Jaz grem tudi kar proti zgornjim prostorom, kuhinjo sem ravno pospravila. Zdržimo!!!

23/11- spet preveč kruha, ostalo kar se tiče hrane, solidno. Telovadba doma- vaje za trebuh.
Me je že skoraj zvabila postelja, pa sem si rekla, daj, potrudi se še za eno kljukico in evo- danes so moji nohti bojevito rdeči, neverjetno kako takšna malenkost vpliva na splošno počutje.
V pričakovanju vikenda, upam, da bo vremensko toliko ugoden, da se bo dalo na kašen daljši pohod, pa pri hrani bom tudi pazila- ta vikend še, potem pa prihaja december, jao..Se ga kaj bojite :)?

Pozdraveljne.
Štefka1, a si ti skoz net vidiš, kaj sem imela včeraj za zajtrk? 😉 Seveda, zame marmelada za zajtrk tud ne šteje za sladkarijo. Jaz to večkrat jem, in sicer 1 kos kruha (recimo za dlan velik in običajne debeline), pa malo masla in marmelade in še kakšen oreh.
Sicer pa včerajšnji izziv “brez sladkarij”, se je tudi meni skoraj izšel. En košček čokolade na šihtu. In zate Štefka1 je tudi super, da si pribremzala za 2. bajadero. Danes ponoviva – brez sladkarij torej?

Hannna – men se zdi 2 kg na mesec sanjsko. Res pa je, da verjetno vlagaš veliko truda v hujšanje in potem res želiš boljše rezultate. Ampak glej – gre dol in to je prava smer, ane?

maiaS – december je take sorte mesec, da je človek na koncu še vesel, če ohrani isto težo… s tega stališča bi bil lahko strašljiv. Sam fajn je, da imamo tule tale “motivacijski krožek” in bo lažje preslalomirat okol dobrot.

“We need more encouragement and motivation, not more information.”
To sem našla napisano nekje na straneh https://blossomtips.com/
Saj vem, da obstaja en kup spletnih strani na to temo, pa mislim, da en link ne škodi oz. name kaj lepo napisanega deluje motivacijsko 🙂

New Report

Close