Najdi forum

Intermittent fasting

Živjo,
je kdo že poskusil to metodo, ko ješ 8 ur, 16 pa ne? Sicer ves čas govorimo o 5 obrikih dnevno, ampak omenjen način prehranjevanja naj bi tudi imel svoj smisel …

Jaz sem, ampak mi ni šlo… Imam pa kolegico, ki to dokaj redno prakticira in ji ustreza. Ampak malo prilagojeno – 10/14 ur. Za ženske je baje bolje malo daljši del hranjenja. Poskusi, boš videla kako ti ustreza.

Je kolegica tudi kaj shujšala?

nova
Uredništvo priporoča

Je, dokler se je držala 🙂 tako kot pri vsaki dieti. Ampak nekateri ugotovijo, da jim je to lahko način prehranjevanja za skoz…

No, gre za novejso zadevo, drugacno prehranjevanje, kot je veljalo do zdaj, ko se zagovarja 5 obrokov dnevno. Kot razumem, sem zacetnik, laično, gre predvsem za nekaj dobrega za ljudi, ki se zavedajo nevarnosti glede inzulina. Pri vsakem obroku in tudi grižljajih se sprosca insulin, kar ne deluje dobro na telo. O tem sem gledala in se skusala kaj nauciti s posnetkov na yt, kjer jih je ampak res ogromno, tudi zdravnikov. Ne da bi vedela, imam tudi lastno izkusnjo s tem. Enostavno sem imela 3 kg precec,nisem se jih mogla znebiti, kljub vsakdanji rekreaciji, gledala sem , kaj jem ipd. No, sele po mislim da dveh letih, sem spremenila prehrano tako,da po 18. Uri nisem jedla vec nic. Spat semhodila recimo ok desetih, vedno nekoiko lacna. Jedla sem naslednji dan okrog 8. Ure. Se pravi, sem imela ta rezim nekako 10/14. Mialim, da sem izgubila Te kilce v kakem mesecu. Gra pa pri tem rezimu prehranjevanja za več kot le hujsanje. Se sprocsa rastni hormno, deluje dobro za mozgane, …..skratka, to je treba prebrati oz odprite si mogoce za zacetek to na yt.

New Report

Close