Najdi forum

Pozdravljeni,
mi lahko prosim poveste kakšni so znaki slabe presnove?
Namreč ne jem veliko, predvsem pa zdravo obloge in kg pa ne zginejo. To se mi zdi skoraj nenormalno, saj vsi pravijo, da malo jem (ampak je premalo).

Hvala za ogd.

Eni imamo pač počasno presnovo. Če je zato slaba, ne vem, vem pa, da imam zaloge za težke dni, kljub temu, da se niti pod razno ne prenajedam in da jem v povprečju zdravo (kuhamo doma, fast food morda 1 x mesečno, sicer pa pestra prehrana z vsem, kar telo rabi).
Ja, bi pa z veseljem imela kako kilo manj tud jaz.

Počasna presnova je povezana z nizkim krvnim tlakom, hitrejšim bitjem srca … pač varčen sistem. Če bi bile avtomobili, bi bile glavne 🙂
Presnovo se da pospešit z rednim gibanjem, plus mišice porabijo več kalorij kot maščobno tkivo. Torej čim več mišic imaš, hitrejša je presnova. In dejansko je treba hrano odmerjat z lekarniško tehtnico. Z leti je seveda vse še slabše. Ni pa za obupat – meni zdaj v zrelih letih uspeva, z redno in dokaj intenzivno vadbo sem si povečala mišično maso, kapaciteto pljuč in zvišati tlak – zdaj imam normalnega, prej pri zdravniku 90/60 … Ko se je pripravljalo na dež, sploh nisem mogla niti sedeti, kaj šele stati pokonci.

New Report

Close