Najdi forum

ukvarjanje s športom in prehrana

Pozdravljeni

Pišem v imenu moža, saj mi kot družinski člani smatrano, da se prehranjuje čisto premalo glede na športni slog ki ga ima. ( mi je dovolil, da povprašam še strokovnjaka )
Torej na hitro se prhranjuje med tednom takole;

zajtrk – 2 kosa kruha z marmelado.
kosilo – nič ( čeprav ima možnost toplega obroka v službi)
dopoldanska malica – kava
ko pride iz službe ob 16:00 uri – poje eno jabolko ali dva. če gre teč ali na kolo eno banano.
ko pride s teka jogurt. – + mogoče 3 jajca. ne pa vedno
če tisti dan ne teče je za večarjo solato z rio mare + še malo koruze….
če imamo toplo večerjo potem to on tudi je. ne pa veliko.

čez vikend je normalen obrok za kosilo. za večerjo nič. oz sadje.

šel bo pa tudi na ljubjanski maraton na 21 km. Pravi, da ima energijo in, da se počuti v svojji koži kot že dolgo ne. ( včasih je bil malo buckast) tehta se skoraj vsak, da ne bi pridobil kakšen kg….

kakorkoli on pravi, da če bi šel v službi na kosilo ne bi mogel popoldne teč ali na kolo. Mi pravimo, da to ni ok, in samo upamo, da ga telo ne bo izdalo…..

Prosim za vaše mnenje, ali se prehranjuje dovolj za športnika ali bi moral jest še kakšne dodatke. Koliko časa lahko takole nadaljuje na dolgi rok.

hvala
lp Vanja

Načeloma imajo tudi vitki ljudje ogromno maščobnih rezerv, torej kratkoročno manj hrane ni katastrofa, bolj je kriza, če ne zaužije vseh potrebnih hranil.
Tako, kot si opisala, je problem drugje: psihičen. Skoraj bi lahko bil že anoreksičen. To, da ne je, ker gre čez nekaj ur tečt, je dejansko pretirano.

Bojim se sicer, da tukaj strokovnega odgovora ne boš dobila, ker moderatorja že dolgo nista dala glasu od sebe. Boš morala vprašati kje drugje.

Kolko je mož star, težek, visok, aktivnost skupno?
Čez palec če pogledamo kaj vse poje, je zelo pusto/enolično vse skupaj pa tudi regeneracija je vprašljiva kljub počutju. Poleg tega tekači na daljše proge definitivno porabijo več kalorij že zaradi dolžine aktivnosti. Večja je verjetnost poškodbe ali pa, da mu pade cuker med daljšim tekom, pojavi se hujša slabost in nezbranost pa tudi tiščanje v prsnem košu, zelo neprijetno. Ob manj zahtevnih aktivnostih ne bo večjih težav.

Glede maratona mora vsak zase vedeti koliko je sposoben.

LP,
Goran

New Report

Close