Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Dieta, kilogrami ne grejo dol, kaj narediti da bodo šli

Dieta, kilogrami ne grejo dol, kaj narediti da bodo šli

Zdravo.

Star sem 16 let,skoraj 17.

Moja visina je med 180-185cm, teza pa 95kg ka se mi zdi vsaj 10kgprevec.

Na zacetku sem imel 117kilogramov nato sen se lotil locevalne diete ,da sem v mesec dnevu prisel na 105kg, kar sen potem tudi vzdrzeval, pocutil sem se veliko boljse, ampak hotel sem imeti se eno manjso stevilko hlač, torej sem se spet odlocil za dieto, poskusil sem 5x, vedno sem po 2 tednih prišel do 95kg kar se mi je zdelo dovolj in sem nehal z dieto nato pa sem se vedno zredil nazaj do 100-105kg…zdaj sem zacel že šestič z dieto,prisel sem na 93kg, ampak kilogrami ze kak teden stojijo in se ne premaknejo, z dieto nisem prekinil ampak sem se odlocil da zacnem jesti 4x dnevno ne pa 2x ali 1x ko sem inel strogo dieto….pa me zdaj zanimaali se vedno naj malo jem ter stradam in cez cas bo ali naj zacenm jesti normalno veckrat v manjsih koli inah ter veliko migati? Ker ce se tehnica pocasi nebo premaknila bom izgubil voljo…drugace v ogledu se mi že pozna, tudi par hlac mi je ze malo prevelikih.

Lp, prosim za pomoc in hvala

Zdravo,
Napako delaš,ker se ne držiš tri mesece diete,kot je predvidena.V tem času se naučiš pravilno ločevat in tudi shujšaš.Z njo sem shujšala 20 kg,na vzdrževanju sem pa dve leti in je šlo še 10 kg.Čisto preprosto,a ne?
Vztrajaj,ne bo ti žal.

Ali tudi kaj telovadiš?

nova
Uredništvo priporoča

Vprašanje je kako ješ čez dan in katere aktivnosti izvajaš, kako dolgo, frekvenca itd.

LP,
Goran

Zdaj sem z normalnim prehranjevanjem nadaljeval od takrat in shujsal se za dobre 3 kilograme, imam ze manj kot 90kg, tudi manjso stevilko hlac nosim ampak malo se pa zelim shujsati.

Ne vadim nekaj veliko, tu pa tam grem na sprehod, potem ali imamo sportno vzgojo v soli in pa tudi od sole do avtobusne pa imam iti za pes 15 minut tako da vsak dan pesacim, doma ne delam skoraj nic, razen ko se mi zalusta grem na sprehod.

Saj itak je 80% prehrana 20 % pa telovadba ali?

Aja pa zanima me se tole ce ste ze kje prebrali oz. slisali za bananin napitek…
Naj bi ga spil eno uro pred spanjem, baje naj bi tale napitek prebavil vse kar si cez dan pojedel ter tudi boljso presnovo bi imel, pa baje tudi zelo kvalitetnejsi spanec, in bi naj hujsal cez noz nevem koliko vec ker bi bil spanec kvaliteten..:

Rabis: vodo, banano, cimet..

Priprava: voda grejes da zavre, nato notri nameces narezano banano na kalabare in nato se par minutt kuhas, nato vzames dol in dodas zlico cimeta…

Pa mi prosim povejte o tem napitku, najga zacnem piti ali je to bedarija? Kaj mislite?

To z bananami še nisem slišala… Nekih čudežev pomoje ne bo, ampak ni greh probat?

Se strinjam, da je prehrana 80% telovadba 20%. Ampak tista mogoče ura hoje na dan (pa telovadba v šoli) res ni kaj dosti. 🙂 Saj ni treba, da najdeš neko čudežno vadbo – boljše je, da najdeš nekaj, kar mogoče ni optimalno/max efektivno, ampak ti je všeč in ti ne bo muka vztrajat. Zame je bil to orbitrek, pa zraven tablica z nadaljevankami, da sem se prebila čez dolgčas. Obstaja tudi Fitness Blender, ki ima ogromno zastonj fitness videov, kjer si lahko vadbo izbereš glede na milijon kriterijev – težavnost, dolžina, katere pripomočke (če sploh katere) imaš pri roki, deli telesa, itd. Fant je ne more prehvalit.

Pa še to: če je še nimaš, ti predlagam kakšno aplikacijo za štetje kalorij. Ne zato, da boš potem se sekiral zarad vsake bedarije in se stradal – bolj zato, da par dni ali tednov res ČISTO vsako stvar vneseš. Ljudje smo baje obupni, kar se tiče štetja kalorij na pamet. Solata? Eh sej je sam zelenjavca (no, pa mal olja, pa koruzce, pa blabla..). Pa saj je bil samo en piškot, to ne šteje. Kava ne gre brez cukra. Pa se nabere tudi iz teh “malenkosti”.

Ne pretiravat. Isto kot pri telovadbi – raje izberi nekaj manj ekstremnega, pri čemer boš lahko vztrajal. Če greste kdaj na kakšen piknik/družinsko kosilo… jbg, privošči si. Uživaj in ceni to. Ker veliko ljudi obupa tudi zato, ker ne vidijo rezultatov, stila pa ne morejo vzdrževati na dolgi rok.

Pa slikaj se! Škoda, če se nisi že prej. Ampak je ful dobro vidit spremembe – še posebej tiste, ki se ne opazijo na tehtnici, na oblekah mogoče malo… na slikah bi pa se!

Vso srečo! 🙂

Odličen nasvet!

New Report

Close