Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Hujšanje z algami Kelp – vaše mnenje?

Hujšanje z algami Kelp – vaše mnenje?

Pred kratkih sem prebrala odličen članek na temo divje rastočih morskih alg, te naj bi imele odlične rezultate pri hujšanju in predvsem zmanjševanju občutka lakote, zato sem se odločila, da poizkusim tudi s tem zelenim super živilom.
Pred nakupom sem pogledala ponudbo po spletu in presenečeno ugotovila, da se cena giblje od nekaj evrov do sto in več. Zakaj takšna razlika?
Najprej, kaj je sploh KELP? Vsi pišejo morska alga, ko sem podrobneje pogledala sestavine pa ugotovim, da se pod tem imenom skrivajo različne vrste alg, ki se med seboj po lastnostih drastično razlikujejo. Za večino tako sploh nisem našla spodbudnih trditev.
Na strani EFSE navajajo zdravstvene trditve o hujšanju samo za algo Ascophyllum nodosum, Ko vnašam druge vrste, praktično ni podatkov. A to pomeni, da smo alga Ascophyllum ima takšne učinke?
Veliko je napisanega o kontaminiranosti alg, kot vem so takšne alge prepovedane za prodajo. In pred prodajo morajo imeti opravljene analize, zakaj navajajo, da niso kontaminirane? Ekološki certifikat naj bi bil dodatna varovalka pred goljufijo? A izdelkov s certifikatom je zelo malo.
Na kakovost alg kot pišejo vpliva tudi mesto nabiranja, najkakovostnejše naj bi bile iz severnega morja. A podatka o izvoru alg skoraj nihče ne navaja. Se moram vprašati zakaj?
Skoraj vsi prodajajo alge v tabletah, pa poglejmo sestavine: koruzni škrob, sojina moka, hidrogenirano olje, kalcijev hidrogenfosfat, silicijev dioksid, magnezijev stearat … kje pa so potemtakem alge? In več ko berem o teh sestavinah, bolj se mi dozdeva, da je vse super strupeno!
Na koncu razočarano ugotavljam, da prodajajo tablete različne teže, podobne cene… od 350 do 500 mg, Mogoče na pogled ni velika razlika, vendar pa v številkah predstavlja skoraj 50% razliko! Manj je več bo menda edina prava razlaga za ceno?
Zgroženo tudi berem, da je večina proizvodnje Kelpa namenjena krmnim namenom in sicer za govedo. In da je neprijeten vonj pravzaprav zaradi izjemne slabe kvalitete alg, predvsem gnilih in naplavljenih alg. Upam samo, da nam ne prodajajo slednjih kot super živilo?

Ker več oči več vidi, vas naprošam, da mi priporočite kvalitetne alge po vaših izkušnjah.

Hvala in lep dan še naprej,
Tadeja

New Report

Close