Najdi forum

Hujšanje brez zelenjave

Pozdravljeni!
Prosim za nasvet. Rada bi izgubila cca pet kilogramov, vendar imam težavo, saj ne jem skoraj nobene zelenjave. Morda kakšna zmiksana juhica še gre čez, surove zelenjave pa nobene. Tudi skuta odpade, ribe in podobno.
Skratka sem izbirčna, priznam, ampak bi se res rada znebila teh kilogramov. Šport imam urejen 4-5 krat na teden, tako, da tukaj nimam več veliko manevrskega prostora.
Hvala

Ne razumem čisto točno, v čem je problem. Tisto, kar ješ, zmanjšaj količinsko. Izogibaj se kaloričnemu sadju (trenutno je to npr. grozdje, za kaki nisem šla gledat, ker nisem ljubiteljica), v redu so mandarine in pomaranče.
Pa seveda črtaj nepotrebne (sladke in slane) vmesne prigrizke.

Živjo!
Problem vidim v tem, da vsi pravijo, da se moramo izogniti ogljikovim hidratov in jih nadomestiti z zelenjavo. Primer kosila: zrezek in solata, solata z jajcem, večerja: skuta, ribe,…
In če ne jem vseh teh reči se mi zelo zoža izbor dietnih obrokov.
Rada pa jem, količinsko kar veliko in če nimam neke lahko kalorične opcije, gredo kile kar hitro gor.

nova
Uredništvo priporoča

Ti bi imela problem tudi če bi jedla zelenjavo, ker hočeš jesti veliko in ker rada ješ. Verjemi, da te zelenjava ne bi nasitila.
OH nujno rabimo, in morajo predstavljati kar lep delež prehrane. Trenutno so pač v nemilosti, čez leto ali dve bo že bolje. Najprej si nekako dopovej, da je hrana dobra tudi v majhnih količinah. Pač ne naloži treh zajemalk krompirja, ampak eno.
Jej počasi, zavestno, z užitkom. Ne goltaj hrane. Pri OH omeji dodatke v obliki maščob (na primer raje navaden kuhan krompir kot pire ali pražen krompir, namesto pomfrija si peci krompir v pečici z zelo malo olja – zadostuje en velik krompir!!!!!).
Drugače pa k določenemu mesu, rižu in drugi hrani lahko ješ tudi sadje, malo poglej kombinacije na netu. Jaz sicer nisem fan takih eksperimentov.

New Report

Close