Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Znižati količino OH oziroma za koliko?

Znižati količino OH oziroma za koliko?

Na spletu berem ogromno o tem, kako uspešno hujšajo in celo pridobijo neke ugodne zdravstvene rezultate tisti, ki močno zmanjšajo količino OH in povečajo količino zdravih maščob. Ta razmerja so zame too much, vendar pa opažam, da se ob manj OH bolje počutim. Manj napihnjenosti, manj lakote, bolj bistra glava.

Ampak tisti, ki jejo po principih “low carb high fat”, pravijo, da se je treba držati ustreznih razmerij, sicer si narediš več škode kot koristi.
Torej ni pametno enostavno zmanjšati OH in nekoliko povečati zdravih maščob??!! Mi zna to kdo utemeljiti? Ker pojesti ok. 5-10 % OH dnevno je res blazno malo. Pa še cel kup “osnovnih” živil odpade.

Gledala sem fb skupine, pa se mi zdi, da imajo nekateri tam zelo skrajne nazore glede prehrane.
Jaz bi recimo izločila bele testenine, bel riž, krompir, obdržala bi polnozrnata živila, kaše, sadje (ne preveč – (samo) eno jabolko na dan odžene zdravnika stran :-)). Vse to v ne prevelikih količinah.
Zaenkrat niham med obema principoma. Ko sem se kratek čas držala LCHF, mi ni bilo težko in sem lepo hujšala, ko pa sem začela dodajati uravnotežene OH, pa sem dejansko začela več jesti in se počasi rediti. Pa vendar me bega … Marsikateri “revolucionarni” način prehranjevanja se je z leti izkazal za škodljivega. Mi lahko kdo kaj pametnega svetuje? Tnx.

Dokler imaš čas vsakodnevno tehtati grame posameznih sestavin in potem ustrezno tudi nakupovati, še gre. Kaj pa, ko tega časa več ni oziroma imaš družino, otroke, ki ne more slediti istim vzorcem prehranjevanja?

To je že v redu, da pri OH posegaš po tistih, ki so kakovostnejši in imajo več koristnega za tvoje telo. OH ne redijo sami po sebi, redijo pa količine. Vse, kar moraš narediti, je, da zmanjšaš porcije – zelo verjetno skuhaš preveč (ker je to tipično slovensko, porcije morajo biti za knape). Krompir: na osebo se da 200 do 250 g krompirja. To je en, en pa pol velikega krompirja. Od 70 do 80 g suhih testenin, če je zraven omaka in solata. Itd.

New Report

Close