Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Izgublanje kilogramov bi me moralo skrbeti?

Izgublanje kilogramov bi me moralo skrbeti?

Lep pozdrav

Sem v tridesetih in sem visok 180 cm in trenutno tehtam 71 kg na elektronski tehtnici doma in 73 na mehanski.
Kakšne 2 leti nazaj sem imel tudi že 86 kg.

Ali bi me moralo skrbeti?

Telovadim vsak dan ponedeljek in četrtek sem na klopci in dvigujem uteži za prsa , torek in sobota noge in sreda, petek in nedelja roke in vsak dan 30 minut hitre hoje na traku.
Jem več ali manj vse kar se tiče hrane + 2 kapsule omege 3 na dan po jedi in 1x na dan zeleni čaj.

Vsak, da, ko se tehtam imam manj kilogramov zdaj pa ne vem ali je to od hrane in telovadbe ali se me loteva kakšen rak ?

Prebavo imam dobro je pa res, da zadnje čase imam povečano prisotnost kandide, ko sem zmeril z vodo in kozarcem tako, da bi moral še eno posebno dijeto za to nadlogo.

To, da telovadim vsak dan mi je prišlo že v navado in če kakšen dan ne telovadim mi že kar nekaj manjka. Za težo bi si želel tam okoli 75-80 kg zdaj pa če je elektronska prav samo 71 kg? Kaj naj neham telovaditi ?

Kar se pa tiče maščobe okoli trebuha imam maščobne obloge teh nisem izgubil mogoče malo ampak čisto malo.

Na dan pa spijem več kot 2 litra vode. Je pa tudi res,d a takrat, ko sem imel največ kilogramov sem vsak dan spil 1,5 l ledenega čaja zdaj pa večinoma samo še vodo pa tudi sladkorja se zelo ogibam.

Torej bi me moralo skrbeti za kakšnega raka ali nehati telovaditi, da ne bom prišel kmalu pod 70 kg ali se začeti basati z hrano?

lp

Živjo,
na tvojem mestu bi vprašala osebnega zdravnika. LP

Ta test s kandido je lari fari. To lahko mirno pozabiš. Novodobni nateg za hiter zaslužek. Kandidoza je drugače ful težka bolezen, če jo zares dobiš, in je ne moreš pozdraviti z dieto in čudežnimi pripravki nategunskih zdravilcev, večinoma je nujno kar bolnišnično zdravljenje. Skratka, nimaš kandide.

Vadiš očitno ne preveč, in tudi to, kar opisuješ, ni neka ekstremna vadba, od katere bi lahko toliko hujšal.
Napiši, kakšne količine hrane poješ. Drugače, glede na tvojo postavo (maščevje okrog trebuha) sklepam, da si izrazito drobne konstitucije in se boš redil samo v trebuh, noge in roke boš pa vedno imel suhcene. Zato je kilaža od 70 do 75 kg zate verjetno kar primerna, 85 pa verjetno daleč nad mejo.

Če te kaj skrbi, pojdi k osebnemu zdravniku. Raka pa zelo verjetno nimaš – hujšanje pri tej diagnozi ni posledica same bolezni, ampak izgube apetita zaradi slabega počutja ali zaradi terapije.

nova
Uredništvo priporoča

Ni nujno. Imam v družini primer, kjer se je rak najprej pokazal z izgubljanjem teže. Ampak je bilo tudi dosti drugih simptomov, ki jih avtor ne bi spregledal. Če opazuje samo izgubo teže, je verjetno res nekaj na prehrani ali vadbi. Majhna sprememba. Že samo voda namesto ledenega čaja pomeni za en obrok kalorij manj na dan. Ko prebereš energijsko vrednost na kupljenih sokovih komaj verjameš svojim očem.

New Report

Close