Najdi forum

Dobro jutro,

Kot nekatere že veste hujšam že nekaj časa, brez očitnih pregreh, kljub temu pa mi teža ves čas niha. Sicer se bo tudi to uredilo – vsaj upam, saj ne nameravam odnehati.

Zanima me kako je kaj z ostalimi. Mogoče ne bi bilo slabo, če bi napisale svojo strost, višino, kg in dieto na kateri smo – in spremljale napredek.

Tole s hujšanjem je res štala.Poglej pse. Hrte, pa buldoge pa še stotine pasem vmes. smo si pač različni. O tem kakšen boš odločata konstitucija, bazalni metabolizem nekaj malega nikakor pa ne vse, kot bi radi prikazali novodobni guruji hujšanja je tudi gibanje – torej poraba energije nad bazalnim metabolizmom. Pa stradanje (zmanjšan vnos hranil) žal tudi ne toliko, kot bi to nekateri radi prikazali. Pustimo ob strani pametovanje o Auswitchu, Manjaći, Darfurju ipd. Seveda so bili ali so tam ljudje na smrt sestradani, so pa tudi na smrt preplašeni. Kdor je kdaj shujšal zaradi dolgotrajne sekirancije ( strah, negotovost ipd.) in to lahko celo nekaj deset kilogramom ne, da bi kaj bistveno manj jedel in bil kaj telesno bolan, bo že vedel o čem govorim.
Ste bili kdaj v ZDA? Afroameričani so ali popolnoma sestradani verjetno največ zaradi drogiranja ali pa predebeli. Večina je slednjih. Pa tu spet ne mislim na ekstreme, ki tehtajo 500 kil. Čeprav je tudi teh med temnopoltimi več. Torej, o tem kdaj je hrane za neko telo preveč očitno odloča tudi rasa. Pa nič rasističnega nimam v mislih.
Sama jem tako malo, da je hrana postala skoraj zanemarljiv strošek. Pa sem zdaj na pragu starosti zelo lepo rejena. ITM 29. Vse od pubertete dalje sem morala paziti na težo, da od poroda dalje ne govorim. Brez problema pa sem shujšala za več kot 15 kg včasu moževe nezvestobe in zelo grdega ločevanja. Prase, ni mu bilo dovolj, da me je varal in zapustil, še moje podedovano premoženje je hotel vzeti s seboj, ker se je bal, da ga ljubica brez denarja ne bo marala. Res ga ni. Ampak to je že druga zgodba. Zanimivo, da sem ves čas tega nekajletnega ponižujočega dogajanja veliko jedla in tudi pila, tako sladke pijače kot tudi alkohol ( ne, nisem se opijala), ki je zelo kaloričen. Če bi danes zaužila toliko kilokalorij na dan bi verjetno tehtala celo tono ali pa bi bila že pokojna.
Tako draga moja, nimam ti kaj pametnega svetovati. Kot pri vsakem problemu boš morala poleg železne discipline sama uganiti kaj ti ustreza in pomaga ali pa se, kar sploh ni tako slabo, sprijazniti/sprejeti z malo bolj baročnimi oblinami.

New Report

Close