Najdi forum

Z maščobo nad maščobo

Po dolgih letih borbe z odvečnimi kilogrami in kupom mučnih diet, ob karerih sem bila ves čas lačna, uspeha pa nobenega – sem končno spoznala. Telo je vsa ta leta stradalo maščob saj smo vedno jedli nemastno hrano in izdelke z manj maščobami. Telo je zato v mojo zaščito maščobe začelo nalagati v rezerve. Nato sem šla na keto in začela jesti ogromno maščob. Stanje ketoze telo prisili da začne kurit maščobe. V pol leta sem izgubila 35kg. Očitno so nas dolgo vlekli za nos s prehransko piramido. Nič mastnega, nič jajc…samo moka in cuker. Nekdo je pač dobro služil na tem. Žalostno da še danes večina šolske prehrane bazira na škodljivi moki, škrobu in cukru vseh oblik. Maščob pa skorajda nič. Tako se vzgaja narod. Škodljivo hrano nam že privzgojijo. Ker je pač poceni za rajo.

Očitno imaš prav. O tem govori veliko praktičnih primerov okrog nas, ki s tako prehrano niso samo shujšali, temveč so tudi se tudi znebili kakih bolezni oz. v bolezen vodečih stanj. O tem pričajo tudi razni strokovnjaki, ki se s tem ukvarajo že več let.

Sama se strinjam, da je v naši prehrani preveč predelane hrane in predelanih ogljikovih hidratov. Niso pa vsi ogljikovi hidrati slabi. Ogljikove hidrate potrebujemo, prav tako kot maščobe. Le prava živila moramo izbrati.
Kar sama ne želim enačiti je: dieta za hujšanje. In dieta za nekoga, ki nima prekomerne teže, je zdrav. Včasih ljudje preveč primerjamo diete za hujšanje s splošnimi smernicami uravnotežene prehrane. Verjamem, da za vas ketonska dieta funkcionira, saj ste morali izgubiti več 30 kilogramov. Ampak otrokom pa ni potrebno shujšati za več 10 kilogramov. Tako da težko primerjate svoj jedilnik, ki ste ga imeli predpisanega za hujšanje z jedilnikom za človeka, ki ne hujša.
Po mojem mnenju je sicer povsod še zmeraj preveč nezdrave hrane in predelanih ogljikovih hidratov, se mi pa zdi prav, da dolgoročno vnašamo v telo poleg beljakovin in maščob tudi ogljikove hidrate iz zelenjave, sadja, stročnic, ter nekaterih žitaric (v zdravi meri seveda).

www.nivesoresnik.com

New Report

Close