Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Kaj naredite, ko "morate" jesti zaradi drugih?

Kaj naredite, ko "morate" jesti zaradi drugih?

Zadnji mesec sem lepo pridna, teža gre dol počasi, a zanesljivo. Pa se mi je zgodilo zdaj dvakrat, da smo se dobile prijateljice zunaj, jaz psihično pripravljena na kozarec vina, potem pa dve pojamrata, da sta lačni in pojdimo jest itd. In se znajdem za mizo, kjer vse naročajo in mi težijo, češ, a res ne boš jedla itd. Danes je bilo tako, nazadnje sem pač naročila testenine, drugega ni bilo. Zdaj vem, da sem si pokvarila dan, dva glede teže. Kako naj se spopadem s takimi situacijami?

Pošteno poveš, da si na dieti ( saj so “prijateljice”, če ne razumejo, potem niso), pa naročiš naprimer samo solato brez preliva, ki vsebuje sladkor in balzamični kis ( spet sladkor). Pa kot si že – testenine brez smetanastih prelivov, na paradižnikovi osnovi, pa čimmanj soli ( ponavadi se jim rado po gostilnah vsipa tako v vodo, ko jih kuhajo, kot v omake)… Pa brez parmezana 🙂

Žal boš morala dodatno skuriti – pač, če hodiš v fitness, dodatno na kardio napravi pokuriš 300-400kcal več, pa bo v dveh dnevih OK.

Ce nisi lacna, si pac naroci samo za pit. Ni ti treba jest zaradi vljudnosti. Mogoce bi bilo pametno prej vprasat ali so samo za pijaco ali bodo hotele jest in se potem ravnati glede na to. Mogoce lahko celo vplivas na izbiro restavracije, ki je primerna za tvojo dieto.

New Report

Close