Najdi forum

Živjo,

iščem pomoč in nasvete, ker ne vem, kako naprej.

V zadnjih mesecih sem shujšala 10kg in dosegla svojo željeno težo oz. sem dejansko suha. Tudi tečem, čeprav le okoli 5km in ne vsak dan. Svojo težo uspem ohranjat, vendar za kakšno ceno…

– stalno sem lačna, nikoli zares sita, vedno pazim, da ne jem preveč, ampak telo je nezadovoljno. Ne stradam! Pojem tudi 2000 kcal / dan, pa sem še vseeno lačna – stalno! Sita sem le 30min po obroku nato pa sem lačna do naslednjega. Moje telo se nikakor ne more privadit na manjše obroke.

– moje psihično počutje – čisto sem na dnu, nezadovoljna, nikoli potešena, stalno mi nekaj manjka (hrana) in sem vedno slabe volje in brez energije

Ne vem, kaj naj naredim. Če shujšaš in zdravo živiš naj bi se počutil dobro, jaz pa sem vsa nesrečna! In ne vem, kaj naj naredim, da bi ostala vita in se hkrati dobro počutila – psihično in fizično. Ko sem bila močnejše postave in se ne gibala, sem se veliko bolje počutila. Kje je tu logika?

Prosim za kak nasvet, nočem se nazaj zredit, ampak vsa nesrečna zaradi pomanjkanja hrane pa tudi ne želim bit celo življenje… Če vztrajam še par mesecev, se bo telo vendarle navadilo na manjši vnos hrane?

Hvala za pomoč in lep pozdrav,

Lačna

Živjo!
Imam precej izkušenj s hujšanjem, ohranjanjem teže in debeljenjem 🙂
Trenutno sem v bolj okroglem stanju, ampak pri meni je tako: tudi jaz sr pri neki teži počutim tako kot ti. Enostavno moram bit v bistvu ves čas malo lačna, če želim biti vitka. Ko pa pridobim nekaj kg, pa se mi nenadoma ni treba več tako matrat za ohranjanje tiste teže, čeprav me tisti odvečni kilogrami seveda motijo. Mislim, da telo nekako samo sporoča svojo idealno težo. Poskusi vseeno pridobit ene 3 kg, mogoče ti bo lažje … Vem, trapast nasvet, ampak pri meni je tako. Srečno!

Zelo lacn
Kateto hrano uzivas? V kolikor so to OH, bi jih bilo potrebno zmanjšati in povečati vnos beljakovin. Ob obrokih uživaj veliko zelenjave da se nasitiš.
Ogl. hidrati naj ne bodo bel kruh, bele testenine, sladkarije, saj glukoza po tem hitro pade in si spet lačen. Uživaj polnozrnate izdelke, pa ne samo pšenico, tu je še proso, ajda, ječmen,..
Kosilo naj bi izgledalo tako: 2 dcl juhe ali mineštre, velik pust zrezek popečen na hladno stiskanjem olju (ena žlička), polnozrnate testenine (do 70g), velika skleda zelenjave , (paradižnik, kumare, radič, paprika,..)
Za večerjo lahko ješ solato s koščki sira in tunino.
Počasi navajajo telo na to hrano pa boš tudi več časa sit.

nova
Uredništvo priporoča

Morda je krivo to, da vnesete premalo maščob in se vam zaužita hrana ne absorbira v telo in iz nje ne dobite primerne energije. Sem napisala post pod temo low cab glede tega…

Točno tako – napaka hujšajočih je, da ukinejo maščobe, pojedo pa preveč OH.

Tudi jaz sem hujšala – amapak sem prej jedla maščobe, kot pa OH. Črtan ves kruh, testenine naprimer. Obvezno polnomastni leni izdelki in sir ( na maščobe se vežejo vitamini ADEK naprimer, tudi za presnovo).

Nikoli lačna.

Hvala vam za odgovore. V bistvu precej stremim k hrani s čim manj ogljikovih hidratov: npr. za zajtrk kuhano jajce (ponavadi 2 ali 3) in zelenjavo, za kosilo le meso in zelenjava, sladnih pijač sploh ne pijem in jih nikoli nisem pila… Za malice kak jogurt, sadje (ja, tu vem, da je sladkor not!) …. spijem veliko mleka. Ne držim se brez-ogljikovohidratne prehrane čisto 100%, kar pomeni, da kak dan tudi jem kruh, kosmiče, ampak veliko manj kot včasih.

Vseeno se mi po pol leta spremenjenega prehrambenega režima želodec nekako ni “skrčil” in ob posebni priložnosti, kot je praznovanje ali večerja s prijatelji, lahko pojem čisto enako količino kot pred hujšanjem in še zelo uživam v tem 🙂

Težko si predstavljam, da bi ostala vitka brez da bi imela občutek pomanjkanja oz. da se odrekam velikemu užitku.

Trenutno se prehranski del mojega življenja vrti samo še okoli štetja kalorij, ker če jih preneham štet se zredim, ker mi moje telo NE sporoči, kdaj ima dovolj in če se zanašam na lasten občutek sitosti, se prenajem in posledično zredim.

Trenutno pojem do nekje 2000kcal/dan, daleč od tega da bi stradala; če se zredim, udarim 1600kcal/dan kuro in v tednu pridem nazaj na željeno težo. Fora je samo, da meni teh 2000kcal NI dovolj in čutim pomanjkanje, če jih zaužijem “le” toliko in je precej frustrirajoče … stalno mi nekaj manjka. Ja, tudi gibam se! Tečem 2x na teden, veliko prehodim in prekolesarim; avta ne uporabljam.

Sliši se čisto ok življenjski stil, ampak meni telo še kar protestira – ostajam lačna

Če ni skrivnost – kako visoka si in koliko imaš kg? In starost? Mogoče imaš dejansko prenizko težo. Meni se namreč dogaja isto, kot že ena gor piše – pri določeni teži sem večino časa lačna, tudi če objektivno jem dovolj.

Trenutno 168cm, 52kg.

Nikoli v zivljenju nisem bila zares suha, ob koncu oš sem imela 58kg, do poznih dvajsetih se zredila na 65. Pa sem si zazelela vsaj enkrat bit malo bolj suha. Pod 52kg ne zelim it, ampak ohranjat in se ne nazaj zredit je pa skoraj enako tezko, kot proces hujsanja.
Morda imata res prav, pa mojemu telesu nekako ne lezijo te kile in bi bilo cisto ok kako kilo nazaj dobit…

Hvala za menja in nasvete 🙂

Mogoče pa preprosto poješ premalo OH. Trenutno so sovražnik številka ena, pa ne vem, če ravno upravičeno. Seveda ne mislim sladkarij, ampak krompir, testenine, kosmiče, kruh …
A si prepričana, da zbereš 2000 kalorij na dan? Meni ne zveni, da jih. Ker to je dejansko ogromno hrane.
Jaz sem tvoje višine in sem nekoč v odraslem življenju prav tako imela 52 kg. Sem drobne konstitucije, pa je bilo to vseeno kak kg premalo. Zdaj imam cca 3 kg več, vendar tudi več mišic in rekla bi, da je to to. Rada bi ohranila to težo in obliko 🙂
Samo ne se zdaj vreči v nažiranje, ker vprašanje, kje se boš potem ustavila. Enostavno se ne omejuj toliko in uvedi gibanje vsak dan vsaj pol ure (da se prešvicaš in zadihaš). S tem ne boš ustvarjala enormnega kaloričnega minusa, ti bo pa dobro delo.

Ja, se strinjam s pravokavo. Kaj pa maščobe, jih kaj ješ? Nasitijo te. Sicer je res odvisno od konstitucije, ampak za tvojo višino imaš kar malo kg. Jaz sem 171, pa sem bila pri 56 tudi kar lačna, tudi 58 sem težko vzdrževala. Vaje za moč bi bile fine.

New Report

Close