Najdi forum

Kako do športne postave?

Pozdravljeni!

Da se najprej opišem, sem moški star 19 let, v višino merim 172cm in imam 72,5kg kar se mi zdi malce preveč. Moram povedat da nikoli nisem bil takle postave da bi bil popolnoma suh kot nekateri, nisem pa bil nikoli debel. Nekajkrat sem že hujšal in se mi je uspelo rešit odvečnih kliogramov.

Moj cilj sedaj je to, da pridem tam nekje na 67-68kg, samo toliko da izgubim tale majhen trebušček.
Ko mi to uspe, želim pridobiti tudi nekaj na mišicah. Saj moj problem je ta, da imam tanke roke, nimam skoraj nič mišic in bi želel na roki delati, oziroma nekoliko bolj športno postavo. Nočem bit prav ono fejst nabiti in mišičast, samo toliko, da bom imel športno postavo in nekoliko več mišic.

Sedaj kako se tega lotiti?
Teh 5kg želim shujšati tako, da vsak dan kolesarim(sobno kolo), ali pa grem na sprehod/tek. Poleg tega še seveda pazim na ustrezno prehrano.
Kako pa nato na mišicah pridobiti da bi imel boljšo postavo? To bi me zanimalo. Ali je potrebno obvezno začet hodit v fitnes, al pa bi se dalo tudi z kakšnimi vajami doma? Ter katere bi ble najbolj primerne?

Najlepša hvala že v naprej.

New Report

Close