Najdi forum

Pozdravljeni!Zanima me sledeča stvar in sicer:
Shujšala sem za cca.10kg,manj sem jedla in se več gibala,nobene diete.Želim izgubiti še cca.5kg,vendar se je vse skupaj ustavilo in me zanima zakaj?Kaj moram storiti,da bodo šle kile lažje dol?Zakaj se pravzaprav vse skupaj ustavi in je potem težje shujšat kot na začetku?
Že vnaprej se vsem zahvaljujem za odgovore!

Lp

To je tako kot v športu- v prvo deseterico še nekak prideš, na stopničke pa že težje. Zadnjih nekaj kg je najtežje dol spravit.

Morda poskusiš s kakšno spremembo. Telo se je že navadilo na tvoj tempo.

To, da se je vaš proces hujšanja ustavil je povsem normalno.
Uvedli ste spremembe, ki so zmanjšale dnevni kalorični vnos in dodali nekaj gibanja, da ste povečali porabo kalorij, ampak vaš način prehranjevanja in gibanja je zadostoval za izgubo prvih kilogramov in centimetrov. In bo tako tudi ostalo, če ne boste ali še zmanjšali dnevnega kaloričnega vnosa, ali povečali in spremenili način gibanja in treningov.
Poskusite gibanju povečati intenzivnost ali se pogosteje gibati, pri prehrani pa uvedite še kakšno dodatno bolj strogo spremembo.
Potem boste spet opazili spremembe, ki se bodo pa na neki točki ponovno ustavile.
In če takrat tudi še ne boste zadovoljni potem morate spet v vašem procesu hujšanja nekaj spremeniti. Ali še dodatno urediti jedilnik, izločiti določena živila, dodati ali spremeniti način vadbe.
Če mi boste bolj podrobno zaupali koliko se gibate in kakšen je vaš način prehranjevanja vam bom lažje svetovala.

www.nivesoresnik.com
nova
Uredništvo priporoča

Samo laufaj laufaj pa pij velik vüode! Stradi do konca lej ni druge…

Pozdravljena!
Sama sem imela težave z odvečno težo, sicer je to že več let nazaj. Poizkusila sem marsikaj vendar več ko 10 kg ni šlo, po tem pa so pojavile še težavo z oblikovanjem telesa. Takrat sem na spletu našla strokovnjaka dr. Pirnat, in sem prej kot v enem mesecu izgubila še 5kg. Problem je to, da vsi reklamirajo fitnese, ker so ponosni, če pa omenijo zdravnika je pa “sramotno”. Pa veliko uspeha pri hujšanju še naprej.

New Report

Close