Najdi forum

Torej, ne vem kakšni bojo rezultati, sm pa pripravljena poizkusiti 21 dni. Začela sm v sredo in pocutim se super. Jem sadje,kr me nasiti, možgani normalno funkcionirajo in nikjer nikakršne utrujenosti. Poleg sadja, pojem še en obrok zelenjave, in pa beljakovine z whejem – proteinski praškom da dosežem 70 g beljakovin na dan, kolikor imam tudi kg. Pojma nimam kakšni bojo rezultati toda na koncu dneva je važen deficit ki pa mislim da ga ustvarjam saj sadje hitro nasiti. Vsak dan tudi eno uro hodim. Moje prvo pravilo je da ne štejem kalorij in da bolj poslušam telo kaj mu paše, kdaj sm sploh lačna… Od dodatkov jemljem še omega 3. Na solato si dam še žlico olja tako da dobim tudi nekaj maščob.

A zjutraj zaužiješ takoj sadje ali počakaš in ga vzameš kasneje? Kaj pa kava, ali jo piješ (brez sladkorja seveda)?

kavo pijem brez sladkorja ja. drugače pa sm v teh dnevih kar nekaj stvari prebrala in se naučila..imamo mišični pa jetrni glikogen kjer se pač višek glukoze shrani..stvar je v temu da se fruktoza ki je v sadju shrani samo v jetrni glikogen do cca 400 kcal oziroma cca.120 g OH. Vse ostalo gre direkt v maščobo če se energija ne porabi takoj. pa inzulin maš skozi visok po sadju kar inhibira topljenje maščobe v telesu. odločila sem se za prekinitveni post…do 14 ne jem nič, samo kavo spijem, potem do 19.30 pa jem beljakovine, kako zelenjavno juho..vse bolj lahko..vsak 4.dan pa jem pretežno hidrate zato da mi metabolizem ne pade (namreč z OH-ji ga pospešiš).

sadje se mi zdi pa super za prečiščevalne dneve toda želim do takrat shujšat da se ne bom s tem obremenjevala..potem bom pa pila le zelenjavne in sadne sokove kake 3 dni in se ne bom obremenjevala s kalorijami in težo..mi bo prioriteta se prečistit.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz zelo rada pijem kavo……sladkano 🙁 …… in najtežje od vsega mi je to, da ne smem uporabljati cukr. Zadnja 2 tedna uporabljam kot sladilo agavin sirup, ker sem nekje zasledila da ima glikemični index 0.
Aja, pa še kruh imam zelo rada in ti 2 stvari bosta meni najtežji pri dieti.

Glede na to, da je agavin sirup vseeno “cuker”, je popolnoma nelogično, da bi imel GI 0. V resnici pa ima precej ugodnejši indeks kot navadni sladkor, in sicer 17. Je primeren tudi za diabetike.
Kupiti moraš res kakovosten sirup iz bio pridelave in hladno predelanega – ta je temnejše barve. Ker je slajši od sladkorja, ga v kavo daj manj.
Kar se tiče sladkega okusa, je to enako kot s slanim – to je razvada, če ne celo zasvojenost. Kava je najboljša grenka.
Kruh si odmerjaj. Nareži na rezine in daj v zamrzovalnik in jemlji ven po eno rezino na dan.

Aja! Agavin sirup je odličen nadomestek tudi za peko, biskvit bo enako rahel kot s sladkorjem.

Obstaja tudi sladkor brez kalorij (t. i. alkoholni sladkor) in ga boš porabila manj že samo zato, ker je tako drag 🙂 Kavo nekateri sladijo tudi z medom.

Ja, tako mi pravi moja kolegica, da se moram kavo navaditi piti nesladkano…… parkrat sem res poskusila, ampak ne uživam v tem. Po mojem je treba kavo uživati, ob klepetu s prijateljico,….
Drugače pa s kruhom v zadnjih dnevih nimam težav.

New Report

Close