Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Povečanje povešenih prsi po hujšanju – ZZZS krije stroške operacije?

Povečanje povešenih prsi po hujšanju – ZZZS krije stroške operacije?

Pozdravljeni,

ne vem, če ta tema spada sem, ampak vseeno me zanima, če Zavod za zdravstveno zavarovanje krije stroške operacije povešenih dojk po hujšanju? In če, kako se tega lotiti? Naj malo bolj opišem situacijo:

Že od najstnice sem bila okrogla, prsi so se mi zelo hitro razvile – seveda mi je šlo veliko maščobe v moje prsi in so bile že takrat povešene, mehke.. Takrat so me zelo ovirale, nisem našla primernega modrčka. Imela sem 90 kil, danes jih imam okoli 60. Moje prsi pa so ovele, kot čajne vrečke, ostalo mi je toliko kože, da je groza. Vsak dan razmišljam o tem, kako mi je to grozno, kako naj jih sploh komu enkrat pokažem. Z enim fantom hodim ven in če me hoče prijeti za dojko, mu seveda odmaknem roko in ratam grozno živčna in napeta. Res me grozno motijo. Sramujem se same sebe in včasih mi zaradi tega sploh ni do življenja. Pri mojih 20 letih moje dojke zgledajo kot pri 50. letni ženski. Sem skos pod psihičnim pritiskom, sploh si ne upam pogledati v ogledalo. Grozno se sekiram. Denarja nimam, srednjo šolo še končujem, živim z mamo samohranilko, ki je na socialni pomoči. Mislite, da sem upravičena, da mi država krije operacijo oz. povečanje dojk? Že vnaprej se zahvaljujem za odgovor. Lp, obupana.

Vprašaj na forumu o lepotnih operacijah (ne vem točno naslova), tam odgovarja lepotni kirurg in ti bo vsaj okvirno znal odgovoriti. Mogoče je pa tam sploh že odgovor na podobno vprašanje, malo pobrskaj.

Se pa bojim, da so takšne posege močno omejili – niso odvisni od tvojega finančnega stanja, ampak od pravil zavarovalnice. Vseeno ne obupat. Ko se boš zaposlila, si boš lahko privoščila tudi operacijo, magari če vzameš posojilo za ta poseg namesto za npr. avto, kot to naredi večina.

Situacijo lahko omiliš z intenzivno telovadbo – za celo telo in še dodatno za prsne mišice. Z močnejšimi mišicami dobiš tudi lepšo držo in že zato potem dojke ne bodo izgledale tako kritične.

Zaradi zunanjosti se ne sramovat, sram nas je lahko zaradi dejanj … Imej rada fanta, zaupaj mu, ne skrivaj se mu.

ZZZS (zaenkrat) krije poseg odstranitve odvečne kože, v kolikor so izpolnjeni naslednji pogoji:
izguba nad 60 kg telesne teže (neodvisno od načina);
indeks telesne teže pod ali blizu 25;
vzdrževanje takšne telesne teže vsaj leto – stalnost novih prehranjevalnih navad in spremenjenega načina življenja;
funkcionalne motnje zaradi odvečne povešene kože.
Posebne dokumentacije ne potrebujete. Ko boste pripravljeni, se oglasite v ambulanti (Oddelek za plastično kirurgijo, UKC Ljubljana). Kot pred vsako operacijo je potreben temeljit pregled in pogovor o vašem zdravstvenem stanju in morebitnih rizičnih dejavnikih (kajenje, pridružene bolezni in podobno). Pri pregledu lahko ocenimo katere dele telesa je potrebno operirati. Nekateri potrebujejo odstranitev kože okoli celotnega pasu, drugi le na trebuhu. Pogosto je pri velikih izgubah teže potrebno popraviti tudi stegna, roke in dojke. Pred posegom vas običajno napotimo še na konzilij, ki oceni izpolnjevanje naštetih pogojev in potrdi indikacije za operacijo.

New Report

Close