Najdi forum

Živjo. Zadnje čase se v različnih temah pogosto pojavljajo odlične ideje za malo drugačne zajtrke, malice, kosila, večerje, pa sem odprla novo temo, kamor lahko zapisujemo sveže ali pa že preizkušene ideje. Tako bo vse na enem mestu, bolj pregledno in udobno. 😉
Dobrodošle, da se pridružite in delite z ostalimi kakšen dober recept. Srečno!

Domače ploščice iz semen:
recept za domače ploščice iz semen :
1 jajce
2 žlici kisle smetane
1 manjša kavna skodelica naribanega sira
1/2 manjše skodelice sončničnih in bučnih semen
ščepec soli
vse skupaj zmešamo in pečemo na peki papirju
je precej pacasto tako da na peki papir nadevamo z žlico in potem malo potlačimo
v šečici se peče na 180 dobrih 20 minutk
masa zadostuje za 4 ploščice

bananine palačinke brez moke so super
za 2 palačiniki potrebujemo
1 jajce
1banana
kokosova moka ( grobo mleta)
1 žlica kakava
0,5dcl mleka

nova
Uredništvo priporoča

Ješprenova “rižota”:
Najprej sem prepražila čebulo in por, ter dodala opran ješprenj (posolila), zalila z belim vinom, počakala da izpari in zalivala z govejo juho. Kuha se približno 40 min na minimalnem ognju. V drugi ponvi sem na česnu popekla kose piščančjih prsi in dodala rdečo papriko v prahu, dve žlico kisle smetane in curry ter sol. Ko je bil ješprenj aldente sem dodala piščanca in na trakove narezan radič ter dušila še dobrih 5 min, da se radič zmehča in prepoji. Vse skupaj bogato potresla s parmezanom in peteršiljem. Mnjamsi.

Mariniran piščančji file v pečici:

Piščančje fileje mariniraš čez noč v tekočem navadnem jogurtu (lahko tudi nekaj ur pred peko), malo odcediš, povaljaš v zdrobljenih tuc (ali podobnih) krekerjih in pečeš na peki papirju na 200.

Palačinke v pečici:

Original recept je model za vaflje, a ker ga nimam, je bil tisti za mafine čisto ok. Le drugič naredim še nižje. Vaja dela mojstra. 🙂
Tu pa je recept:
2 lončka ovsenih kosmičev
1 lonček vode ali ovsenega/kokosovega ipd mleka
1 žlica medu
1 srednje velika banana
1 jajce
1,5 žličke pecilnega praška
pol žličke soli
žlička vanilijevega ekstrakta
pol žličke cimeta (izbirno-jaz ga nisem dala)

Vse sestavine vržeš v smoothie maker. Pekač naoljiš s kokosovim oljem. Pečeš na 200 stopinj 20-30 minut.

Meni ljuba ideja za zajtrk:

V vodi kuhaš ovseno kašo, zdanjih nekaj minut dodaš še suhe slive, pokriješ, pustiš stati 15 min. Dodaš žlico medu. Varianta, ki počaka v hladilniku tudi na naslednji dan.

Proseno kašo*

Ma ti si carica. Prosim, ce dodas se cvetacno pizzo, ko bos imela cas. Hvala!

Pa naša dva napitka ne smeta manjkat. 🙂

Jutranji ovseni napitek

3 dl kefirja (če imate domačega, je še boljše – lahko uporabite tudi manj masten jogurt)
2 žlici ovsenih kosmičev
1 žlica mletih lanenih semen
1 žlica kakava v prahu
5 do 7 suhih sliv
Priprava:
Suhe slive najprej prelijte s približno 1 dl vrele vode. Pustite stati 5 do 10 minut, da se slive zmehčajo, voda pa nekoliko ohladi.

Medtem v skledo dajte ovsene kosmiče, zmleta lanena semena in kakav. Čezenj polijte kefir.

Nato v mikserju zmeljite omehčane slive (skupaj z vodo s katero ste jih prelili), da dobite kašasto zmes. Prelijte jo čez ostale sestavine. Dobro premešajte in pojejte. Naj bo to za zajtrk dovolj, saj potem približno 2 uri ne jejte ničesar več.

Že prvi dan boste začutili, da se nekaj dogaja v črevesju in že naslednji da bo vaša prebava začela delovati, kot ura. Če boste tak zajtrk imeli vsak dan ob približno isti uri, se bo telo po 2 do 3 dneh že navadilo in presenečeni na nov prehranski režim.

Punce, drži, a ne?

LINK:
http://www.vemkajjem.si/default.asp?opt=1&id=6436

Sestavine:

1 kozarec običajnega jogurta
sok 1 limone
peteršilj
1 žlica sveže naribanega ingverja
1 žlica medu
1 žlica cimeta
Priprava:
Vse sestavine zmešajte in pojejte pol ure pred spanjem. Še bolje je, če je to vaša večerja in zadnja hrana tega dne.

Ker napitek vsebuje ogromno probiotikov, snovi, ki preprečujejo vnetja, pospešujejo metabolizem, čistijo črevesja in ima še kup drugih zdravilnih lastnosti, je priporočljivo s pitjem vztrajati vsaj teden dni, potem pa se sami odločite, kako koristna je ta jogurtova mešanica.

LINK:
http://www.vemkajjem.si/default.asp?opt=1&id=6426

Matruška, hvala ti, da si odprla temo. Pridna. 🙂

Pozabila napisat ime prejšnjega napitka – tako smo ga me poimenovale 🙂

Večerni ingverjev napitek

Malenkost 😉

Cvetačina pica: Cvetačo malo pokuhaš (najbolje na sopari) da se zmehča (obstaja pa tudi varianta s surovo, sem probala že obe in oboje je dobro, le da je prej kuhana precej bolj pocasta nakoncu).

Cvetači dodaš jajce, naribano moccarelo, sol in poper, zmešaš. Na peki papirju oblikuješ pol centimetra debel krog. Pečeš na 200 stopinj 20 min. Vzameš ven, namažeš z mezgo in poljubno obložiš. Pečeš še 10min.

Cvetačine pice s cvetačo, ki je prej kuhana ne rabiš pečt posebaj samo testa, ampak pečeš kot normalno pico, v enem kosu 25 min. Jaz pečem po občutku, ko dobi lepo barvo. Meni sicer ko serviram na krožnike zadeva razpada, na pogled ni ne vem kaj, ampak po okusu je pa bomba. Najbolje jo je jest kar direkt iz pekača ven 😉

Sem pa zadnjič iz enake mase naredila lazanjo. Torej plast cvetačinega testa (cvetača-kuhana, jajce, sir,sol, poper), plast mletega mesa ali tune ali česarkoli pač z zelenjavo (bučka, korenje,…)- to prepražiš posebaj v ponvi in spet plast cvetače. Pečeš pol ure na 200.

Dodajam k cvetačni pici. ‘Testo’ je odličen nadomestek lazanja testeninam. Zdušila zelenjavo, v ohlajeno dodala nariban sir in 2 jajci. Bešamela se ne rabi, ker je zelo sočno. Mogoče kisla smetana.
Če je katera naredila mesno, naj pove mnenje.

Evo odgovor. 😉 Sklepam, da je bila dobra.

Še link za cvetačino pico iz surove cvetače: http://citymagazine.si/clanek/recept-najbolj-zdrava-pica-na-svetu-cvetacna-pica/

In kuhane:
http://www.sitfit.si/recepti/cvetacna-pica/

Jaz delam malo po svoje, mogoče vam uspe obdržati obliko pice pri serviranju če boste delale točno po receptih iz linkov 😉

Meni se pri tej pici najbolj obnese naslednje:
1. cvetačo razrežem na normalne kose, skuham v loncu. Naj bo mehka a naj ne razpade.
2. precedim in v cedilu z vilico speštam.
3. dam manj cvetače, jajce in veliko macarele (tisti velik podolgovat kos, teže ne vem, ker nimam nobene doma).
4. pečem na peki cca 20 minut, da vidim skorjico. Obložim in zopet pečem cca 5 minut.
Ko sem prvič delala točno po receptu, mi je razpadla, potem več ne.

Končno našla ta recept. Pica iz mandljev, ki ga je enkrat objavila Piipi.

Sestavine za testo:
1 jajce
2 jušni žlici mandljeve moke (lahko poskusite tudi z mletimi mandlji)
sol, origano in 1 večja pest nastrganega sira

Sestavine zmešate in razporedite enakomerno po izbrani skodelici. Pečete/kuhate v mikrovalovni pečici 40 sekund (800W). Vzamete iz mikrovalovne pečice, obložite po želji in vrnete v mikrovalovno pečico ter pečete/kuhate še 1,5 do 2 minuti. Toliko, kolikor je potrebno, da se sir lepo raztopi.

Ali pa pečete v pečici. Je zelo nasitna, priporočam zraven zeleno solato.

New Report

Close