Najdi forum

Hujšanje nikakor ne uspe

Lep pozdrav vsi iščemo način (ponavadi najlažji) kako shujsati
Skos poslušam jej manj gibaj blablabla… No jst imam tak problem
… Gibam (dobesedno 8-12ur dnevno) ogromno zaradi dela v gostinstvu.. Naredim po tempomatu 30-50km dnevno 0.o jedla sem 1X dnevno če je le ratal recimo raj 1X na.2 dni migam z celim telesom saj prenosom kr vac kot tono dnevno (pladenj z kava vodami pivo smo preracunaval)
Ok nobenega efekta kako kilometrov.dol ampak itq spet nazaj gor….
Druga rešitev jej 5X manjše obroke
Ker pač nimamo cajta kuhat itd zvemo sadje oreščke pa neke zelenjavne pizdarijce pa tu in tamo kako pico na mesec… In nobenega efekta..
Kaj priporočate ali je še.kakšen način kako zmanjšati oblogice XD stara sem 23 kile pa višino nebom pisala.ker je nesmiselno 🙂
Sicer zdaj probavamo z prehranskimi dodatki namesto velikega obroka zaradi vnosa beljakovin bomo.vidl kak se bo.to izšlo…
Vglavnem a je še kdo nonstop zaseden v lajfu in je našel rešitev?

Živjo!
Glede gibanja – morala bi se vsaj malo “prešvicat”, da dvigneš srčni utrip, hoja v hrib, hitra hoja. Verjamem, da veliko hodiš v službi, ampak to ni to.
Bolje je jesti večkrat na dan, po malem, ogibaj se ogljikovim hidratom – krompirju, kruhu, makaronom. Tudi omake niso v redu, pa cvrtje in slaščice stran! Poskusi piti več vode.

Mah dela in gospodinjskih opravil sploh ne moreš šteti k porabi kalorij, ker v tem primeru nihče ne bi mogel imeti težav z odvečnimi kg. Saj več ali manj smo vsi večino dneva v pogonu tako ali drugače.
Tudi tisto dvigovanje bremen – pomisli samo, da narediš sto dvigov 1 kg ali 30 dvigov 3 kg. Enkrat poskusi z eno roko 30-krat dvigniti 3 kilsko utež, pa boš videla, da boš komaj prišla do konca, medtem ko stokrat eno kilo še vedela ne boš, da si kaj počela.

Verjetno je problem predvsem v hrani. Poskusi prešteti, koliko kalorij poješ. Ker si mlada, ti bodo kile kar same letele dol, ko boš enkrat uredila prehrano.

nova
Uredništvo priporoča

Živjo! Pred parimi dnevi sem napisal en članek o hujšanju. In sem prišel pogledat semle, če bi komu prav prišel 🙂 In tale tema je mislim da še najbolj prava zanj. Kakšne 5 let nazaj sem naprimer čist spontano izgubil 15 kg v pol leta brez da bi se šel kakšno dieto. Sem se pa posvetil odpiranju energijskih točk v telesu, katerim pravimo ‘čakre’. Če kdo ne ve, kaj je to čakra, naj malo pogugla. No in zdej, 5 let kasnej sem se počutil sposobnega, da natančno opišem, kaj se dejansko dogaja, zakaj se ljudje zredimo in kako potem tudi izgubimo težo. Lahko bi zaključil, da je res vse odvisno od naše psihološke/energijske naravnanosti.

Članek lahko preberete na mojem blogu tukaj: Vaš link

Sem opazil potem, da moderatorka Alja Fabjan tudi poudarja psihološki faktor, ki je potreben pri izgubi teže. In še celo enako sličico sva izbrala vsak za svoj članek 🙂

Upam, da bo moje pisanje komu prav prišlo! Če bo kdo imel kakšno vprašanje, naj sporoči. Oziroma če bo imel kdo dobre rezultate, seveda tudi!

V popolnem svetu bi bli vsi vitki kot štange… djmo probat tja pridt, ane! 😉

Uroš, napisali ste zanimiv članek, s katerim se povsem strinjam oziroma vidim logično razlago težav z debelostjo.

Tudi jaz imam tovrstne težave (očitno najbolj na podlagi korenske čakre, ujemam se z razporeditvijo maščobe pod št. 1) in v življenju (predvsem v otroštvu) sem doživela veliko strahu. Diete mi pri hujšanju pomagajo samo kratkoročno, telo mi “dovoli”, da se znebim kakih 5, 6 kg, ki jih nato sčasoma pridobim nazaj. Imam pa odveč kakih 20 kg. Poslužila sem se že zelo raznolikih načinov hujšanja, tudi tako, da sem izločila ves sladkor, pa sem na žalost spet prišla nazaj na isto, ne preveč zdravo prehrano. Utrujena sem od neprestanega hujšanja. Sprašujem se, ali mi bo sploh kdaj uspelo ali pa bom do konca življenja debela, vedno manj zdrava, manjšo kvaliteto pa itak občutim že zdaj, ko sem na pragu srednjih let.
Glede same korenske čakre pa mi je nekdo, ki se s tem ukvarja, rekel že pred leti, da jo imam zablokirano ali nekaj podobnega. No, raznih strahov pa imam še sedaj veliko v življenju, seveda drugačnih kot v otroštvu.

No, super članek ste napisali, ga bom še natančneje preučila.

Med drugim uporabljam tudi metodo EFT, ki naj bi odlično vplivala na prehodnost energije po telesu. ZAenkrat sem še premalo vztrajna ali pa imam tako energetsko džunglo, da bo to še dolgo trajalo … Sicer veliko prebiram tudi psihološke in duhovne literature, največji problem pa je, kako to prenesti v vsakdanje življenje.
Močno občutim pomanjkanje vztrajnosti, pri recimo bolj zdravem načinu prehranjevanja in gibanja (npr. predvsem hoje) znam vztrajati tudi tri mesece, potem pa začnem popuščati in pridem nazaj na pasivnost in prenajedanje 🙁
In zaenkrat še ne znam drugače … Ampak odnehati pomeni umreti … če že ne (takoj) telesno, pa duševno …
Vendar je vsak tak poskus vedno težji, ne glede na to, s kakšnim zagonom se ga lotim.

Lep dan vsem!

Meni se bolj zdi, da te daje vztrajnost, ne čakra.
Primerna prehrana in zmerno gibanje morata postati vsakdanjik, to je vsa znanost. Ne hujšat, ne pazit na prehrano zaradi kg, ampak zaradi sebe, zaradi svojega zdravja, gibčnosti, videza. Ne migat zaradi hujšanja, ampak zaradi zdravja, počutja, občutka zadovoljstva, ko ti telo začne bolje služiti in te ubogati, ko zmore vse večje napore in ti dovoli uživati npr. na gorskih vrhovih ali kjerkoli drugje pač, kjer ti je všeč. Telo te nič ne omejuje, popolnoma nič.

Prava kava, se popolnoma strinjam! Kakšne čakre, problem je v tem, da ne ješ tako, kot bi morala. Kile so samo ena od posledic. Zdravo življenje ni dieta, gre za spremembno navad!
Jaz sem shujšala več kot 30 kg z vadbo, zdravo prehrano, pomagala sem si samo s prehranskimi dopolnili (garcinia cambogia g complex), nic pregreh… zdaj pa samo vzdržujem težo. Je veliko lažje, ko si urediš metabolizem, ampak vem, da se nikoli ne bom mogla nažirati s pico.

Hvala, Zanimivo! Upam, da ti je uspelo potem preštudirati moj članek bolj natančno. A smo lahko na ‘ti’?

Praviš, da bereš psihološke in duhovne literature. Definitivno bi ti jih tudi jaz priporočil… če se kje splača vztrajati, je pri branju tega! Jaz sem se iz podobnih knjig naučil med drugim tudi tole, za kar menim, da bi v tvojem primeru prišlo prav: Da imamo ljudje samo dve osnovni čustvi: ljubezen in njeno nasprotje strah. Vsa ostala čustva so potem izpeljana iz tega.

Za vsako stvar, ki jo narediš v življenju, se torej poskusi zavedati, a je povod ljubezen ali strah. In poskusi čimmanj reagirati na strah. Recimo če pospravljaš kuhinjo, jo pospravljaš zato, ker imaš rada čisto kuhinjo in ne iz strahu, da bo kdo imel kaj za pripomniti. In potem to prenesi še na ‘hujšanje’: Ne greš na telovadbo iz strahu pred debelostjo ampak zaradi veselja do telovadbe, kot se verjetno marsikdo tukaj strinja. In podobno.

Kar je na koncu pomembno je to, da ne delaš stvari na silo. Ker delanje stvari na silo po definiciji vodi v izgubo volje in vztrajnosti. Loti se jih z ljubeznijo. Ker ljubezen ima tudi najvišjo možno energijsko frekvenco, ki ti bo potem tudi dobesedno raztopila kilograme 🙂

Veš kaj je mnogokrat problem? Ne hrana, ne gibanje, temveč pijača.
Pij izključno navadno vodo. Morebiti pa ti gostje častijo preveč kav, energijskih pijač, coca-col in podobnega – sokove črtaj v celoti in ostale pijače tudi. V njih je kalorij, da ko skupaj sešteješ na tedensko raven – da glava peče!

New Report

Close