Najdi forum

Vprašanje za Sebastijana

Pozdravljen!
Zanima me, kakšno hrano naj jem, da ne bi pridobivala na mišični masi in hkrati še malo shujšala, če je to sploh mogoče povezati.

Pri 169 cm imam cca 65 kg, stara pa sem 34. Trikrat do štirikrat na teden obiskujem bootcamp vadbo, vendar ne uprabljam prevelike teže (počepi cca 40kg), za swinge, trusterje in podobno pa max 12kg). Tej vadbi občasno dodam še kak tek na smučeh, pohodništvo ali tek. Tako da imam, po mojem mnenju, šport kar v redu pokrit.
Težava pa je pri hrani, saj jem kot hrček. Čez dan imam prehrano približno urejeno, sicer ne po nekih dietnih standardih, ampak vseeno. Na tešče spijem veliko kavo z mlekom, nato zajtrk, ki je po navadi kos kruha z namazom, nato ob 12.30 kosilo (meso in priloga iz OH). Nato do vadbe, ki je zvečer popijem še eno veliko kavo in pojem kakšen piškot, ali kaj drugega sladkega. Največja lakota pa me prime cca dve uri po treningu, približno ob devetih zvečer. Takrat pa ah ja…Seveda kruh in salama, nato pa še pohod v shrambo na slane prigrizke in sladkarije.
Vem, da bi veliko naredila že s tem, da bi si na shrambo dala ključavnico. Tukaj bi bila verjetno že na polovici poti. Imam pa problem, ker ne jem praktično nobene zelenjeve in mlečnih izdelkov (skute ipd), tako da neko kombiniranje obrokov pri meni ni ravno preprosto.
Postavo imam sicer lepo, športno, nikjer ni pretirano vidnih maščobnih oblog, ampak vem, da so rezerve. Prav tako bi rada imela manjše misice, če se to da kako doseči (imam močna stegna in zgornji del telesa). Glede na to, da sem zelo izbična, sem razmišljala o prehranskih dodatkih, pa ne vem kaj izbrati in kako in ob kakšen času jih uporabljati.

Hvala za nasvet in lep pozdrav!

Pozdravljena,

Pri tem kar je bilo napisanega, je prva težava prevelik kalorični vnos 2 uri po treningu (zvečer). To se zgodi zato, ker čez dan premalo poješ, nato pa je po vadbi nivo sladkorja v krvi zelo nizek, začetek prebavnega traku prazen, ti pa energetsko podhranjena, lačna, utrujena…..potem začneš jesti in se ne moreš ustaviti.

Torej, spremeniti je potrebno prehranjevanje čez dan. Jaz bi izločil kruh in pa sladkarije…nato pa obroke oblikoval tako, da vsebujejo nizek delež OH, beljakovin in večji delež maščob. To v praksi pomeni, da si lahko za zajtrk pripraviš jajčno omleto s sirom, 1 ali 2 riževa vafla, sledi naj kosilo (meso, riba z zelenjavno prilogo, solato in seveda prelitim hladnostiskanim oljem), v popoldanskem času naj sledita še 2 malici…..ena v obliki oreščkov (50g) druga pa v obliki sirnega namaza na 2 riževih vaflih ali pa v obliki sadja (1 sadež).

Sledi trening, po vadbi pa svetujem beljakovinski napitek (20g beljakovin in brez OH, pripravljen z vodo ali mlekom) ter 30g ovsenih kosmičev.

V primeru lakote zvečer pa si lahko skuhaš vroč čaj, občasno pa lahko tudi 1dcl vina 😉
Sebastijan

Sebastijan Nemanič www.fitnes-trener.si

Pozdravljen!

Že pretekli teden sem si kupila beljakovine, kot si mi svetoval. Spila sem jih takoj po vadbi z vodo. Doma sem sicer še večerjala, vendar ni bilo pretirane lakote. Nekje sem zasledila, da ni priporočljivo, da je zadnji obrok dneva le beljakovinski shake. Kako je s tem?
Ali ni rečeno, da če takoj po treningu zaužijemo hidrate, da delamo na mišični masi? To res ne bi želela, saj se že zdaj ne počutim prav dobro, ker imam na rokah in ramenih zelo vidne mišice. Vem, da je to tudi stvar genetike, saj so me že od nekdaj spraševali, če treniram plavanje, ker imam tako široka ramena:)
Kruhu se povsem ne bom odpovedala, ker se predobro poznam in vem, da to na dolgi rok pri meni ne bo šlo in roko na srce tudi ne nameravam celo življenje gledati na vsak grižljaj. Z zelenjavo, solato itd pa tudi ne shajam dobro, tako da sem še vedno v zagati, s čim kombinirati meso:)
Morda kakšni manj škodljivi OH?

Hvala in lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Ponovno se oglašam, da bo Sebastijan videl vprašanje:-)

Dvigujem temo.

New Report

Close